SaçSaç KesimiSaç Modelleri

6 Numara Saç Modelleri ve Saç Kesimi 

6 numara kısa saç modelleri ve saç kesimi günümüzde sıklıkla tercih edilen modern kesimlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bilinen kısa saç modelleri arasında en uzun saç kesimi olarak bilinmektedir. 6 numara saç kesimi rahatlık ve şıklığı aynı anda isteyen bireylerin kullanımına uygundur.

Saç kesme makinesinin 6. Ayarıyla elde edilecek olan bu saç stili makasa ile de kesilebilir. Bu modelde yüzün etrafında saç kalmadığı için yüz olduğu gibi tüm hatlarıyla ortaya çıkacak ve böylece tüm dikkat kişinin yüz hatlarına gidecektir.

6 Numara Saç Modeli Olan Ünlüler
6 Numara Saç Modeli Olan Ünlüler

Rahatlığıyla ön plana çıkan bu saç rengi genellikle erkekler arasında popüler olsa da son zamanlarda kadınlarda sıklıkla kullanmaya başlamıştır. Özellikle ünlü oyuncular rol gereği bu modele geçtikten sonra uzun süre bu modeli bırakamamakta ve kullanmaya devam etmektedir.

6 Numara Saç Stili Kimlere Yakışır
6 Numara Saç Stili Kimlere Yakışır

İçindekiler

6 Numara Saç Kesimi Nedir?

Her sene yeni saç trendleri ortaya çıksa da uzun yıllar boyunca ve günümüzde de popülerliğini kaybetmeyen 6 numara saç kesimi en şık ve doğal saç kesimlerinden biridir. Saç uzunluğunun 1.9 cm ye kadar kısalması ile elde edilen bu saç kesimi son dönemlerde tekrar kullanılmaya başlanmıştır.

6 Numara Saç Kesimi Ne
6 Numara Saç Kesimi Ne

Daha doğal ve günlük olarak bilinen bu model son zamanlarda sıklıkla kullanılması ile en şık ve modern saç modelleri arasında yerini almıştır. Ağır işlerde çalışan erkeklerin de kolaylıkla kullanabildiği bu saç modeli şekillendirmesi itibarıyla rahatlıkla kullanılmaktadır.

6 Numara Saç Modelleri arka taraf
6 Numara Saç Modelleri arka taraf

6 Numara Saç Stili Kimlere Yakışır?

Son yılların moda saç kesimi 6 numara saç stili kimlere yakışır sorusu ile karşımıza çıkmaktadır. Kullanım alanının genişliği hemen hemen her yüz tipine uygunluğu bakımından da artış göstermiştir. Ancak bu durum daha dikkatle incelendiğinde oval ve yuvarlak yüz tiplerine sahip bireylerde kendisini daha iyi gösterdiği ortaya çıkmıştır.

Yüz Şekillerine Göre Saç Kesimi Tercihleri
Yüz Şekillerine Göre Saç Kesimi Tercihleri

Kısa bir saç modeli olduğu için oval yüzlerin yanında ince ve uzun yüzlerde de daha doğal bir görünüm oluşturmaktadır. Kullanıcıları incelendiğinde hem yuvarlak hem de uzun ve ince yüzlü bireylerin kullanımındaki şıklığı ön plana çıkmıştır.

6 Numara Saç Modelleri arka taraf
6 Numara Saç Modelleri arka taraf

Her ne kadar özel olarak bir yüz tipine yakıştırılmaya çalışılsa da verilen örneklerde olduğu gibi her yüz tipine uyumlu olmakta ve şık görüntüler oluşturmaktadır.

Evde 6 Numara Saç Kesimi

Saç modelini değiştirmek isteyen ve bunu doğal bir şekilde uygulamaya çalışanlar için evde 6 numara saç kesimi ile ilgili tüyoları yazımızda vermeye çalışacağız. Kısa bir saç kesimi olduğu için her ne kadar kolay bir şekilde kesileceği düşünülse de verilen tüyolar dikkate alınmadığı takdirde başarılı sonuçlar alınmayacaktır.

Evde 6 Numara Saç Kesimi
Evde 6 Numara Saç Kesimi

Öncelikle saç kesim makinesi ile yapılacak olan kesimlerde makinenin çok derine işlememesi gerekmektedir. Bunun önüne geçmek ve kötü görüntüleri engellemek için makineye koruyucu aparat takılması önerilmektedir.

Makas ile yapılacak olan kesimlerde ise ayna karşısında ve her tarafın eşit kesildiğine dikkat edilmelidir. Diğer bir önemli nokta ise makas veya makinenin keskin olmasıdır. Bu detaya dikkat edildiği takdirde saç doğru bir şekilde ve aynı oranlarda kesilebilecek.

Jack Sephard 6 numara saç
Jack Sephard 6 numara saç

6 Numara Saç Modeli Olan Ünlüler

Ülkemizde ve dünyada oldukça tanınan ünlü isimlerden birçoğu 6 numara saç kesimini kullanmaktadır. Ünlü isimler arasında kullanılmaya başlaması trend olmasında önemli bir rol oynamıştır. Ülkemizin en tanınır isimlerinden Aşk-ı Memnu’nun yıldızı Kıvanç Tatlıtuğ dizi döneminde saçını 6 numara kestirmiş ve diziden sonra da uzun yıllar bu saç modelini kullanmıştır.

Alperen Duymaz 6 numara saç
Alperen Duymaz 6 numara saç

6 numara saç kesimi kullanan diğer bir ünlü isim ise Çağatay Ulusoy’dur. Çağatay Ulusoy da uzun yıllardır bu saç kesimini kullanan ünlülerimizdendir. Galatasaray’ın yıldızı Sabri Sarıoğlu’da yıllarca 6 numara saç kesimini kullanmıştır. Son dönemlerin en popüler oyuncusu Alperen Duymaz da 6 numara saç kesimini kullanan isimlerden biridir.

6 Numara Saç Kıvanç Tatlıtuğ
6 Numara Saç Kıvanç Tatlıtuğ

Dünyada da birçok ünlü isim bu modeli ulanmıştır. Bunların başında Hollywood yıldızı Brad Pitt olarak bilinmektedir. Brad Pitt bu modeli en iyi taşıyan isimlerin başında gelmektedir. Lost dizisinin başrolü Dr. Jack Sephard’da dizi boyunca 6 numara saç kesimini kullanmıştır.

Çağatay Ulusoy 6 numara saç
Çağatay Ulusoy 6 numara saç
6 Numara Saç sabri sarıoğlu
6 Numara6 Numara Saç sabri sarıoğlu

Paul Walker ve Zayn Malik de 6 numara saç kesimini kullanmış ve oldukça iyi taşımışlardır.

6 Numara Saç Hangi Yüz Tipine Uygundur?

6 numara saç kullanıcıları tarafından dikkate alındığında hem yuvarlak hem de ince ve uzun yüzlerde tercih edilmektedir. Yüz şeklini ortaya koymak ve doğal bir şekilde görünmek isteyen herkese kullanımı tavsiye edilmektedir.

6 Numara Saç Kesimi Nedir
6 Numara Saç Kesimi Nedir

Oldukça kısa bir saç modeli olan 6 numara saç kesimi her yüz tipine uygun olduğundan dolayı genellikle özgür ruhlu kişiler kullanmaktadır. Yüzünü ön plana çıkarmak isteyen ve rahatlığına düşkün bireylerin kullanımında oldukça memnuniyet yaratmaktadır.

6 Numara Saç Kadınlara Yakışır Mı?

Kısa saç modellerinin daha çok erkeklere yakıştırıldığı söylense de kadınların kullanımında da şık görünümler yaratmaktadır. Özellikle önemli değişim yaşamış ve bunu yansıtmak isteyen kadınların kullandığı saç modellerinden biridir. Kadınlar arasında yoğun olarak kullanılmasa da yine de kendine yer edinmiş bir saç modelidir.

6 Numara Saç Kadına Yakışır Mı
6 Numara Saç Kadına Yakışır Mı

Özellikle dizi ve film yıldızlarının rollerine bağlı olarak yaşadığı değişimlerde başvurduğu bir saç modelidir. Ünlü yıldızların bu saç modelini kullanması seyircide de ilgi uyandırmış ve 6 numara saç modelini kullanmalarının yolunu açmıştır.

Kadına 6 Numara Saç Yakışır Mı
Kadına 6 Numara Saç Yakışır Mı

Ülkemizde ve dünyada büyük ilgiyle izlenen Alacakaranlık serisinin başrolü Kristen Stewart’da 6 numara saç kesimini kullanmış ve büyük beğeni toplamıştır. Öte yandan Hollywood film sektörünün yıldızlarından Charlize Theron da bu saç kesimini kullanmıştır. Charlize Theron’un bu kesimi kullanması sarı saçta da şıklığı gözler önüne sermiştir. Bu örneklerde de görüldüğü üzer 6 numara saç kesimi kadınlara da oldukça yakışmaktadır.

6 Numara Saç Modelleri

6 Numara Saç Hangi Yüz Tipine Uygundur
6 Numara Saç Hangi Yüz Tipine Uygundur

6 numara saç kesimi oldukça kısa bir kesim olduğu için bu kesimde marjinal modeller yapmak oldukça güçtür. Fakat kısalığı ve havasıyla 6 numara saç kesimi başlı başına oldukça marjinal ve şık bir saç kesimidir.

Bu kesimi kullanan bireyler genellikle saçlarının üst kısmını daha uzun bırakmakta ve bu şekilde üst tarafa hacim vererek kullanmaktadır. 6 numara saç kesimi erkek kullanımında sakallı olarak kullanılmakta ve bu şekilde oldukça şık bir duruş sergilemektedir.

Kişinin yaptığı işe uygunluğu açısından sakal bırakmak zor ise hacimli kullanım tavsiye edilmektedir. Ancak sakal kullanımında da sakalın aşırı uzatılmaması tavsiye edilmektedir. 6 numara saç modelleri için belirli modeller olmasa da doğal olarak kullanımı yeterince şık ve ilginçtir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status