Pratik Şal ve Eşarp BağlamaTesettür

Abiye Üstüne Şal Bağlama Modelleri

Bu yazımızda Reyhan Turhan hanımın bizlere sunmuş olduğu 2 farklı şal bağlama modelini vereceğiz. Öncelikle şifon şal kullanıyoruz ve abiye üstüne kullanılabilecek, düğün davet organizasyonlarında kullanılacak güzel modellerdir.

Bu şal bağlama modelini sizlere videolu bir şekilde sunuyoruz. Uygulamalı olarak Reyhan Turhan anlatıyor, aşağıda videodan uygulamalı olarak izleyebilirsiniz.

 

Abiye Üstüne Şal Bağlama Modeli
Abiye Üstüne Şal Bağlama Modeli

 

Şifon çok hacimli bir kumaş olduğu için istediğiniz şekli almaktadır. İlk modelde drape yapılan hacimli bir model izleyeceksiniz. Bağlayacağınız kısma bir figür yada videoda görmüş olduğunuz çiçekli figürü iğne ile tutturabilirsiniz.

 

 

İkinci şal bağlama modelinde düz şifon lila şal görüyorsunuz, ikiye katlanılarak ortadan başa oturtulur. Yalnız biraz uğraş verici bir şal bağlama tekniğidir. Kıyafet yapar kişinin üzerinde uygulanmaktadır. Alın kısmından başlanarak arkaya doğru küçük küçük drapeler yapılmaktadır.

 

 

 

Abiye Üstüne Şal Bağlama Modelleri
Abiye Üstüne Şal Bağlama Modelleri

 

Bu ikinci model kesinlikle model üzerinde uygulanmalıdır, yoksa büzgüleri güzel gözükmeyecek ve bir yerde toplanacaktır. Bir kaç büzgünden sonra şal uçları arkadan birleştirilerek bir şekil veriliyor. Bu ikinci modelin güzel tarafı arka tarafı duvak olarak kullanılabilmesidir.

Yine şalın bir yada iki tarafına çiçek koyularak yada taş koyularak bu model tamamlanabilir.

 

Draperli Şal Bağlama
Draperli Şal Bağlama

 

Reyhan Turhan Kimdir

 

reyhan turhan kimdir
reyhan turhan kimdir

Reyhan Turhan 1982 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlk mesleğe başlama yeri Mersin’dir. Yazıyı yazdığım tarih itibari ile 26 yıldır stilistlik yapmaktadır.

 

Mezuniyet Üstü Şal Nasıl Yapılır
Mezuniyet Üstü Şal Nasıl Yapılır

 

İstanbul’da Halk Eğitim Merkezi’nde modelistlik ve stilistlik eğitimi almıştır. İstanbul’da Akay Gelinlik’te ve bir deri firmasında çalışan Reyhan hanım 2008 yılında Reyhan Turhan Moda Tasarım Evi’ni kurmuştur.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status