Cinsellik

Aktarlarda Satılan Cinsel Gücü Artıran Bitkiler

Cinsel isteği uyarmak, performansı artırmak için cinsel gücü artıran bitkiler veya bitki bazlı ürünlerin kullanımı neredeyse insan ırkının kendisi kadar eskidir. Bu içeriğimizde, cinsel bozukluklarda yararlı olan, cinsel davranış ve performansı iyileştirme potansiyeline sahip ve üremede yardımcı olan bitkilerin aktif, doğal ilkelerini ve ham özlerini gözden geçirdik.

İçindekiler

Sertleşmeyi Artıran Bitkiler

Antik çağlardan beri, dünyanın dört bir yanındaki kültürler, erektil disfonksiyon (ED) ile ilgili yardım için şifalı bitkilere yöneldi. Afrodizyak ve performans artırıcı güçlere sahip olduğuna inanılan şaşırtıcı sayıda bitki, her coğrafi bölgede ve her devirde insanların doğurganlık ve üreme gücü için bitkisel yardım aradıklarını göstermektedir.

Cinsel gücü artıran bitkiler
sertleşmeyi artıran bitkiler

1.Zencefil

Zencefil, cinsel uyarılmayı ve libidoyu doğal olarak artırmak için geleneksel tıbbın birçok biçiminde uzun süredir doğal bir uyarıcı olarak kullanılmaktadır.

2.Karanfil

Karanfil, kan dolaşımını iyileştirerek ve antioksidan yapıları nedeniyle erektil disfonksiyonun ilerlemesini yavaşlatmaya yardımcı olabilir.

3.Arı Poleni

Arı poleni, sperm sayısı ve doğurganlığın artması üzerinde çarpıcı bir etkiye sahiptir.

4.Ginseng

Ginseng, erkekler için de cinsel açıdan fayda sağlayabilir. Ginseng türlerinin, cinsel dürtü azalması ve erektil disfonksiyondan muzdarip erkekler üzerinde sahip olabileceği spesifik etkileri belirlemeye odaklanan oldukça fazla sayıda çalışma vardır.

5.Roka

Roka birinci yüzyıldan beri afrodizyak olarak kullanılmaktadır. Araştırmalar bize koyu yeşil yapraklı sebzelerdeki eser minerallerin ve antioksidanların cinsel sağlığımız için gerekli olduğunu göstermiştir.

6.Yasemin

Yasemin, hem erkeklerde hem de kadınlarda cinsel arzuyu iyileştirmeye yardımcı olabilir. Metabolizmayı artıran ve kan dolaşımını iyileştiren belirli bileşenler (alkaloidler, alkol, reçineler, salisilik asit) içerir. Ayrıca cinsel arzuyu iyileştiren afrodizyak özelliklere sahiptir.

7.Rezene

Rezene, hem erkeklerde hem de kadınlarda libidoyu artırır ve cinsel dürtüyü korur.

8. Ashwagandha

Erkekler ashwagandha almaya başladığında, vücutlarında nitrik oksit üretimi uyarılır. Bunun sonucunda cinsel organlara kan taşıyan kan damarları genişler. Bu da cinsel istek ve doyumun artmasına neden olur.

9.Hardal

Hardal tohumu, tümü cinsel sağlığı korumak için gerekli olan selenyum, magnezyum ve omega-3 yağ asitleri kaynağıdır. Aynı zamanda yatak odasında performanslarını sürdürmek söz konusu olduğunda erkekler için son derece önemli kabul edilir.

10.Lavanta

Lavanta kokusunu solumanın kaygı ve stresi önemli ölçüde azalttığı bulunmuştur. Bu, cinsel deneyime fayda sağlayabilecek yüksek düzeyde gevşeme ile sonuçlandı.

11.Safran

Safran hem erkeklerde hem de kadınlarda cinsel dürtü ve cinsel işlevi artırabilir. Araştırmacılar safranın erkek kısırlık sorunları üzerindeki etkilerini gözden geçirdiler ve erektil disfonksiyon ve genel cinsel dürtü üzerinde olumlu bir etkisi olmasına rağmen, meninin canlılığını değiştirmediğini kaydetti.

12.Maydanoz

Maydanoz afrodizyak olarak kullanılır. Cinsel bezleri uyarır; böylece cinsel istek artar. Ayrıca doğurganlığı artırır ve alkol bağımlılığını önler.

13.Muskat

Muskat, güçlü afrodizyaklar arasında yer alır. Ayrıca sakinleştirici özelliği de bulunuyor.

14.Meyan Kökü

Meyan kökü kokusu bir erkeğin libidosunu artırmada yeterli olan doğada bir afrodizyaktır.

15.Bal

Balın enerjiyi geri kazandırdığı, fiziksel dayanıklılığı arttırdığı ve kardiyovasküler hastalık riskini azalttığı söylenir. Her gün dayanıklılık için 85 gram kadar az bal tüketmek, penil ereksiyonlardan sorumlu kimyasal olan kandaki nitrik oksit seviyesini önemli ölçüde artırır.

16.Vanilya

Vanilya antik çağlardan beri afrodizyak olarak kullanılmıştır. Aromaterapi üzerine yapılan bazı araştırmalar, vanilyanın erkeklerde testosteron seviyelerini artırarak cinsel isteği artırabileceğini kanıtlamıştır. Vanilya kullanımının iktidarsızlıklarını iyileştirmede etkili olduğu kanıtlanmıştır. Aroması haz ve doygunluk duyguları uyandırır.

17.Arı Sütü

Arı sütü tüketiminin sperm sayısı ve motilitesi üzerinde önemli bir etkisi olduğu görüldü. Ayrıca kısırlık tedavisinde de önemli bir yardımcıdır.

18.Kekik

Kekik vücudu uyarır ve libidoyu harekete geçirir. Romalılar kekiğin gücüne çok inanıyorlardı. Cinsel dürtülerini artırmak için düzenli olarak kekik banyosu yaparlardı.

19.Gül Yaprakları

Kırmızı gül tüketimi, çeşitli nedenlerle hem erkeklerde hem de kadınlarda libidoyu artırabilir. Ayrıca gül çayı tüketilmesinin depresyonu ortadan kaldırması ve cinsel gücün artırır. Uzmanlara göre cinsel iktidarsızlığın ana nedenlerinden biri duygusal sorunlar ve depresyondur.

20.Tarçın

Tarçın erkeklerde iktidarsızlığı tedavi edebilir. Artan cinsel istek nedeniyle sperm üretimi ve sperm hareketliliği artar ve tarçın tüketildiğinde testosterondan sperm üretimi artar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status