Cilt Bakımı

Altın İğne Nedir | Ne İşe Yarar | Nasıl Uygulanır?

Fraksiyonel radyo frekans uygulamaları (Altın İğne) hakkında merak edilen her şeyi bu içeriğimizde sizin için topladık.

İçindekiler

Altın İğne Nedir?

Fraksiyonel radyo frekans uygulaması olarak da bilinen Altın iğne, cildin gençleşmesine ve güzelleşmesine yardımcı olur. Hem yüz hem de vücut için uygun olan bu uygulama, yaşlanma ve çevresel faktörlerin etkisiyle ciltte oluşan deformasyonlar, lekelenmeler ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya, cildi daha canlı, parlak ve genç göstermesine katkı sağlar.

Altın İğne Uygulaması Nasıl Yapılır?

Fraksiyonel radyo frekans cihazı ve altın iğne uçları ile cildin altına yüksek frekanslı radyo dalgaları verilip kontrollü yıkım gerçekleşir. Bu işlem yaklaşık olarak 35-40 dakika kadar sürer. Uygulama sonrasında ciltte kızarıklıklar oluşabilir. Ancak bu normaldir ve birkaç saat içerisinde kendi kendine geçer.

Altın İğne Faydaları

 • Cildi gençleştirir.
 • İnce kırışıklıkları giderir.
 • Göz altı morluklarını tedavi eder.
 • Sivilce izleri, yanık izleri, çukurlar, ve yara izlerini giderir.
 • Akne tedavisinde kullanılır.
 • Gözenekleri sıkılaştırır.
 • Boyun ve dekolte bölgesini toparlar.
 • Hamilelik çatlaklarını geçirir.
 • Vücut sarkmalarını toparlar.

Altın İğne Kaç Yaş Gençleştirir?

Uzun süreli ciltte yenilik sağlayarak, cilt problemine göre neredeyse her yaştan insana uygulanan altın iğne, 35-45 yaş arasındakilere leke, akne izleri ve lifting; 45 yaş ve üzerine de bunlara ilaveten kırışıklıklara karşı uygulanır.

Altın İğne İşe Yarıyor Mu?

Son derece etkili olduğu bilinen altın iğne, ameliyatsız yüz germe ve gençleştirme yöntemi olarak kullanılır. Özellikle kırışıklıklar öncelikli etki alanıdır.

Altın İğne Etkisi Kalıcı Mı?

Altın iğne işlemi uzun süre kalıcılığı olan bir uygulamadır. Önerilen seans sayısı tamamlandıktan sonra 6 ayda 1 tekrar edilmesi sonucunda kalıcılık sağlanır.

Altın İğne Seansı Ne Kadar Sürer?

Altın iğne uygulamasının bir seansı ortalama olarak 45 dakika sürer. Cilt problemlerine bakılarak kaç seans uygulanacağına bu konuyla ilgili uzman karar verir.

Altın İğne En Fazla Kaç Seans Yapılmalı?

Altın iğne uygulamasının kaç seans yapılacağı öncellikle hasta detaylı olarak muayeneden geçmesiyle belli olur. Ancak genel olarak 3 seans tavsiye edilir. Fakat ciddi akne, sivilce ve iz tedavisi varsa, 6 seansa kadar uzatılabilir.

Altın İğne Kimlere Yapılmaz?

Cilt üzerinde enfeksiyonu varsa veya kanama bozukluğu olan hastalara altın iğne uygulaması yapılmaz. Bunun yanı sıra, altın iğne uygulaması öncesinde alkol kullanmayı 3 hafta öncesinden kesmiş olmak gereklidir.

Altın İğne Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Altın iğne işlemi yapılan bölgeye 1 gün boyunca su değdirmemelisiniz.
 • İşlem sonrasında güneş ışığı ile doğrudan temastan kaçınmalısınız.
 • Şayet yüze altın iğne uygulandıysa, makyaj yapmamanız tavsiye edilir.
 • Uygulama sonrasında oluşan minik tahribatları kendi kendine iyileşmesi için beklemelisiniz. Uzmanınız gerekli görürse zaten uygun krem veya vitaminler verecektir.

Altın İğne Yaptıranlar Yorumları

Altın iğne uygulamasını yaptıranların yorumlarını sizler için derledik. İşte kullanıcı yorumları…

Altın İğne
Fraksiyonel radyo frekans uygulaması (altın iğne) yaptıranlar
 • Bugün yaptırdım. Cildimde geçmeyen komedon ve birkaç tane aktif sivilce vardı. Doktorum Bilge Canpolat prp ve altın iğneyi birlikte önerdi. Yaptırdıktan yarım saat sonra aynaya baktığımda gerçekten abartmıyorum yoktular. Sadece birkaç tane kalmıştı. Onlar da sonraki seanslarda yok olurlar muhtemelen. Ama benim cildim çok problemli değildi. İyi ki yaptırmışım diyorum şu an. İlk seansta böyle bir şey beklemiyordum açıkçası. Yarına kadar yüzümü yıkamayacağım. Yarın sabah yıkayıp iyi bir şekilde nemlendirip güneş kremimi süreceğim. Sonraki seansta olanları da eklerim. Ama benim gibi geçmeyen beyaz ve siyah komedonlarınız varsa hiç düşünmeyin ve yaptırın.
 • Altın iğneyle üç günde sonucu görebiliyorsunuz ve sadece iki gün cildiniz kötü görünüyor. Ancak retinoid kremle iki ay pul pul dökülen pembe bir ciltle dolaşıyorsunuz. Tabii altın iğneye göre neredeyse yirmi kat daha uygun fiyata aynı cilde sahip olabilirsiniz. Tercih sizin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status