GenelSağlık

Alüminyum Folyo İle Diş Beyazlatma

Alüminyum folyo ile diş beyazlatma yöntemini hiç duydunuz mu? Diş beyazlatma konusunda birçok yöntem yer alıyor. Bazıları, dişleri beyazlatırken dişlere zarar verebiliyor. Ancak alüminyum folyo ile dişlere zarar vermeden beyazlatmak mümkün.

Çok ince bir metal levha anlamına gelen folyo, daha çok mutfakta işimize yaramaktadır.  Ancak alüminyum folyonun diş beyazlatma konusundaki etkisi de gerçekten inanılmaz. O halde, alüminyum folyo ile diş beyazlatma nasılmış, bir bakalım!

 

Alüminyum Folyo İle Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır

 

Alüminyum Folyo İle Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır
Alüminyum Folyo İle Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır

 

Daha beyaz dişler ve daha özgüvenli gülüşler için düzenli olarak diş temizliğine gereken önemi vermemiz gerekiyor. Diş beyazlatma konusunda, birçok şeyi denediniz ve istediğiniz beyazlığı elde edemediyseniz, alüminyum folyoya şans verin, deriz.

Alüminyum folyo ile diş beyazlatma için ihtiyacınız olan sadece diş macunu ve alüminyum folyo olacak. Öncelikle, diş macununuzu dişlerinize ve alüminyum folyoya sürün. Daha sonra, alüminyum folyo ile dişlerinizi kaplayıp yaklaşık 1 saat bekleyin. Sonrasında yumuşak uçlu diş fırçasıyla dişlerinizi fırçalayın. Hepsi bu kadar.

 

Alüminyum Folyo Ne İşe Yarar

 

Alüminyum Folyo Ne İse Yarar
Alüminyum Folyo Ne İse Yarar

 

  • Yemeklerinizi pişirirken, yanmasını önlemek için alüminyum folyoyla kapatın. Ayrıca yemekler piştikten sonra soğumasını önlemek için de üzerini sarabilirsiniz.
  • Dibi tutan tava ve tencerelerdeki lekelerin giderilmesine yardımcı olur. Bunun için, alüminyum folyoyu top haline getirip, lekeli kısmı ovalamanız yeterli.
  • Taşınırken, özellikle koltuk ayaklarını folyoyla kapatırsanız, parkelerin çizilmesinin önüne geçmiş olursunuz.
  • Ütü yaparken, kırışıklıkları açmada zorlanıyor musunuz? O halde, ütü masanızın altına alüminyum folyo yerleştirin ve üzerine kılıfını giydirin. Ardından ütü yapın ve işiniz kolaylaşsın.
  • Evinizde makas bileme aletiniz yoksa üzülmeyin. Evet, alüminyum folyo burada da işe yarıyor. Bilemek için makasınızla folyoyu kesmeniz yeterli.
  • Gümüşlerinizin daha parlak olmasını mı istiyorsunuz? O zaman gümüşleri folyoya sarın ve o şekilde muhafaza ediniz.
  • Evinizi daha çok ısınmasını alüminyum folyo ile sağlayabilirsiniz. Evinizde yer alan kalorifer peteklerini birkaç kat alüminyum folyoyla sarın ve peteğin arkasına kalorifer boyutunda karton yerleştirin. Böylelikle, evinize daha fazla ısı yayılımı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status