SaçSaç Modelleri

Amigurumi Bebek Saç Yapımı

Son dönemlerde popüler olan çocukların en sevdiği oyuncaklardan amigurumi bebeklere birbirinden farklı saç modellerini tığla işlemek mümkün. Özellikle bu yazımızda, kolay amigurumi bebek saç yapımı konusuna değineceğiz.

Kolay Amigurumi Bebek Saç Yapımı

Alize Diva ipi ve 1,75 tulip tığa ihtiyaç var.

Amigurumi bebek saç yapımı
amigurumi doll hair making
  • Öncelikle sihirli halkayı oluşturalım. İçinden çıkarıp bir zincir çekerek tutturalım. İçine 6 tane sık iğne yapalım. 6 tane sık iğne yaptıktan sonra ipimizi sıkıştıralım. Daha sonra, ip koyup sıra sonumuzu belirleyelim. Birinci sırayı bitirdikten sonra ikinci sıraya geçelim.
  • İkinci sırada her sık iğneye iki tane sık iğne yapacağız. Fakat blue şeklinde yapacağız. VLO, her sık iğnenin arka lobtan örmemiz gerekiyor. Arka lobtaki telimizi alıyoruz. Yine aynı içine iki tane sık iğne yapıyoruz. Yani artırma yapıyoruz. Sıra sonuna kadar bu şekilde gelelim. Sıra sonunda 12 tane sık iğnemiz olacak.
  • Üçüncü sıraya geçelim. Üçüncü sırada normal örelim. Bir tane sık iğne bir tane artırma işlemi yapalım. Sıra sonunda 18 tane sık iğnemiz olacak.
  • Dördüncü sırada blue değil, normal şekilde örüyoruz. İki tane sık iğne yapıp 1 tane artırma işlemi yapalım. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam edelim. Ve 24 tane sığ iğne elde etmiş olacağız.
  • Beşinci sırayı Vlo- blue şeklinde örmemiz gerekiyor. Daha sonra, ikinci kattaki bukleleri yapmak için yapıyoruz. 3 tane blue arkadan, 3 tane sık iğne yapıp 1 tane artıralım. Sıra sonuna kadar bu şekilde örelim. 30 tane sık iğne elde edelim.
  • Altıncı sırayı normal örelim. 4 tane sıkı iğne yapıp, 1 tane artırma işlemi yapalım. Yine sıra sonuna kadar bu şekilde örelim. Sıra sonunda 36 tane sık iğnemiz olmuş olacak.
  • Yedinci sırada 5 tane örüp, 1 tane artırma yapalım. Sıra sonunda 42 tane sık iğnemiz olacak. Bu sırayı da hallettikten sonra ilmek kaydırma yöntemi ile tutturalım.
  • Şimdi de buklelerini yapalım. Buklelerin uzunluğu veya kısalığı size aittir.
  • 50 tane gevşek zincir çekelim. 50 zincir çektikten sonra üçüncüye tığın başını batırıp üçünü birlikte çekelim. Yine aynı şekilde sıra sonuna kadar her zincirin içine bir tane yaparak sonuna kadar örelim. Yani her zincirin üstüne yalancı trabzan, sık iğne yapalım. Bukleleri yapmak için yan yana 50 tane zincir çekip aynı şekilde yapalım.
  • Bukleler hazır olduktan sonra zincir çektiğimiz yerleri arkaya getirip bebeğin kafasına iğne ile tutturalım. Daha sonra, saçı bebeğe iğne ile dikelim.

Yapacak olanlara kolay gelsin!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status