SaçSaç Bakımı

Amla Yağı İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Bektaşi üzümü yağı olarak da bilinen Amla yağı, Hindistan’da yetişen amla bitkisinden elde ediliyor. Bu yağın içerisinde yer alan vitaminler ve proteinler bakımından hem saç hem de cilt için kullanımı bulunuyor.

Hindistan’daki kadınların saçlarının uzun ve parlak olmasının sırrı nedir? Elbette ki amla yağı! Hintli kadınlar amla yağını hem saçları hem de ciltleri için kullandıkları için son derece sağlıklı saç ve cilt yapısına sahipler.

 

Amla Yağının Saça Faydaları

 

Amla yağı
Amla yağı saça faydaları

 

 • Saçları yumuşatıyor.
 • Saçları besliyor ve parlak bir görünüm katıyor.
 • Saçlarınızı ve saçın derisini güçlendiriyor.
 • Saçlarınızı nemlendiriyor.
 • Saç dökülmelerini durduruyor ve dökülen saçlar yerine yenisini çıkartıyor.
 • Saçların sağlıklı ve güçlü şekilde uzamasına yardımcı oluyor.

Amla Yağı Saç İçin Nasıl Kullanılır?

 

Amla yağının açık yeşil rengi ve koyu yeşil rengi bulunuyor. Saçları açık tonda olanlar amla yağının açık renkli olanını almalı, koyu yeşil olanı da koyu tonda saçlar için uygundur.

Ancak amla yağını kullanırken çok dikkatli olmanız gerekiyor. Zira, bu yağ özellikle açık ton saçların renginde değişikliğe sebep oluyor.

 

 

Amla yağı
Amla yağı saçı koyulaştırır mı

 

Bundan dolayı, açık yeşil renkli amla yağı, açık ton saçlarınızı yeşil yapmaması için amla yağıyla başka yağları karıştırmanız gerekiyor. Hintlilerin de amla yağıyla birlikte kullandığı yağlar arasında Hindistan cevizi yağı ve badem yağı geliyor. Bu yağlardan herhangi birisiyle açıp kullanabilirsiniz.

Saçlarınız açık ya da kumral tonda ise, amla yağını saçınıza uyguladığınızda saç tonunuzun yeşil olabilme ihtimali var. Çünkü bu yağ, saç tonunu hem koyulaştırıyor hem de yeşil yapıyor. Ancak koyu tonda saçlara sahipseniz, herhangi bir yeşillikle karşılaşmazsınız.

Saçlarınız için amla yağı satın almayı düşünüyorsanız, en çok tercih edilen ve memnun kalınan Dabur Amla Saç Bakım Yağı önerebiliriz.

Amla Yağının Saça Kullanımı

 

 • Amla yağını saçınıza uygulamadan önce saçınızın temiz olması gerekiyor.
 • İşlem öncesi eski kullanmadığınız tişörtünüzü giyin.
 • Ardından cam kabın içerisine amla yağından saç uzunluğunuza göre dökün.
 • Saçlarınızı ayırın ve dipten uca saçınızın tamamına yedirin.
 • Daha sonra streçle veya bone ile saçınızı kapatın ve yaklaşık 2-3 saat bekleyin.
 • Sonrasında saçlarınızı şampuanlayıp bol su ile durulayınız.

Amla Yağı ile Saç Uzatma

 

Amla yağı saçları kökten uca besleyerek daha sağlıklı ve bakımlı görünmesini sağlıyor. Böylelikle saçların uzamasına yardımcı oluyor.

Genellikle saç diplerine uygulayın diye söyleniyor ancak saçınızın tamamında kullanabilirsiniz. Bu yağın herhangi bir yan etkisi bulunmuyor. Sadece keskin bir kokuya sahip ve açık ton saçları yeşile döndürüyor.

Amla Yağı Saç Dökülmesine İyi Gelir Mi

 

Doğal besleyici yağlardan amla yağı, saç dökülmelerini durduruyor ve ayrıca dökülen saçların yerine yenisini çıkarıyor. Sadece 1 kere kullanımda bile ne kadar etki ettiğini hissedeceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status