Kim Kimdir

Angelina Jolie Annesi Kimdir

Angelina Jolie, yakın zamanda Maleficent: Mistress Of Evil’de rol aldı ve Wanted, Changeling, Lara Croft: Tomb Raider, By the Sea ve daha fazlasında başrol oynamasıyla tanınıyor. Jolie ayrıca ebeveynleri ile de gündemin dikkatini çekiyor. Babası Jon Voight, 90’dan fazla filmde rol aldı. Angelina Jolie annesi Marcheline Bertrand, başlı başına başarılı bir oyuncuydu.

Eğlence endüstrisindeki başarılarına rağmen, Angelina Jolie’nin her iki ebeveyni de her zaman çok özel insanlar olmuştur. Hiçbir zaman ilgi odağı olmadılar ve çocuklarını mümkün olduğunca normal bir hayat sürmeleri için yetiştirdiler. Belki de Jolie’nin yıllardır insani yardım çalışmalarına bu kadar ilgi duymasının sebeplerinden biri de bu.

Angelina Jolie Annesinin Sevgilisiyle İlişki Yaşamış
Angelina Jolie Annesinin Sevgilisiyle İlişki Yaşamış

Angelina Jolie Annesi Kimdir?

Angelina Jolie’nin annesi Marcheline Bertrand 9 Mayıs 1950’de Illinois, Blue Island’da dünyaya geldi. Riverdale’de iki küçük kardeşi ile birlikte büyüdü. 1965 yılında Bertrand’ın ailesi Chicago’dan ayrıldı ve Beverly Hills, California’ya gitti. Bertrand lise eğitimini Beverly Hills’de bitirdi.

Marcheline Bertrand, kariyerinin başlarında Lee Strasberg’in oyunculuk yöntemini inceledi. Ve 1971’de, 1967’den 1975’e kadar sekiz sezon süren ve o zamanlar iyi bilinen Ironside dizisinin “Love, Peace, Brotherhood and Murder” bölümünde Connie’yi canlandırdı. Bu Bertrand’ın ilk iyi rolüydü.

Angelina Jolie'nin annesi Marcheline Bertrand
Angelina Jolie’nin annesi Marcheline Bertrand
Angelina Jolie Annesi Hayatta Mi
Angelina Jolie Annesi Hayatta Mı

Marcheline Bertrand ayrıca 1982’de Lookin’ to Get Out (eski kocası Jon Voight tarafından yazılan ve başrolü paylaştığı) filminde de rol aldı. Ayrıca 1983 yapımı The Man Who Loved Women filminde rol aldı.

Marcheline Bertrand sonunda dikkatini oyunculuktan ve yapımcılığa çevirdi. Ancak prodüksiyon kariyeri de oldukça kısa sürdü.1983 yılında bir prodüksiyon şirketi kurdu ve insani yardım çalışmalarına büyük yatırımlar yaptı. Tüm Kabileler Vakfı’nı kurdu ve 2003 yılında Dünya Kadınlar Günü’nde Afgan kadınları için bir yardım konseri düzenledi.

Angelina Jolie ve Annesi Şimdiki Hali
Angelina Jolie ve Annesi Şimdiki Hali

Angelina Jolie Annesi Hayatta Mı?

2007 yılında, Bertrand yumurtalık ve meme kanseri ile yaklaşık sekiz yıllık bir savaştan sonra öldü. Jolie annesi için şu sözlere yer verdi:

“Annemi otuzlu yaşlarımda kaybettim. Geriye dönüp baktığımda, ölümünün beni ne kadar değiştirdiğini görebiliyorum. Aniden değil, içimde çok şey değişti. Bir annenin sevgisini ve sıcak, yumuşak kucaklaşmasını kaybetmek, birinin koruyucu bir battaniyeyi yırtmasına benzer.”

Angelina Jolie ve Annesi arasında benzerlik
Angelina Jolie ve Annesi arasında benzerlik

“Babamın bir ilişkisi olduğunda hayatını değiştirdi. Aile hayatı hayalini ateşe verdi. Ama yine de anne olmayı seviyordu.”

“Oyuncu olma hayalleri, 26 yaşında, ünlü eski sevgilisinden hayatına uzun süre gölge düşürecek iki çocuk yetiştirirken kendini bulduğunda söndü. Öldükten sonra kısa bir filmde oyunculuk videosunu buldum. O iyiydi. Onun için her şey mümkündü.”

“Bir anne yardım için size geldiğinde ve siz onu sağlamadığınızda ağlayabilir. Ama asla vazgeçmez. Kalbi kayıptan hasta olacak. Ama çocuğu için savaşacak. Çünkü o bir anne.”

Angelina Jolie Annesi gençliği
Angelina Jolie Annesi gençliği

Angelina Jolie Annesinin Sevgilisiyle İlişki Yaşamış

Hollywood oyuncusu Angelina Jolie, henüz 16 yaşındayken Bertrand’ın sevgilisiyle yattı ve Jolie ile annesi arasında Bertrand’ın 2007’deki ölümüne kadar süren ömür boyu sürecek bir kan davası başlattı.

Angelina Jolie Annesi Hayatta Mı
Angelina Jolie Annesi Hayatta Mı

34 yaşındaki aktrisin Marcheline Bertrand’a yasa dışı ilişkisini itiraf ederek ilişkilerinde onarılamaz hasara yol açtığı iddia ediliyor. Marcheline’in çok aşık olduğu bir erkek arkadaşı vardı, ancak Angie onunla 16 yaşındayken ve daha okuldan çıktığında yattı. Annesi öğrendi ve adamla ilişkisini bitirdi.

Angelina Jolie'nin Annesi

Ange, kardeşi James’e hikayeyi anlattığında, o bile ona sırt çevirdi. Hayatında onu seven veya ona güvenen pek kimse kalmadı. Belki de bu yüzden Angelina, annesiyle yeni bir başlangıç yapabilmek için kızına Vivienne Marcheline adını verdi. Görünüşe göre ikisi, annesi 2007’de kanserden vefat ettiğinden beri hiçbir şeyi düzeltemedi.

Angelina Jolie ve Kızı 15 Yaşlarında
Angelina Jolie ve Kızı 15 Yaşlarında
Angelina Jolie Annesi ve babası
Angelina Jolie Annesi ve babası
Angelina Jolie Annesi simdiki hali
Angelina Jolie Annesi şimdiki hali

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status