Dövme Modelleri

Anka Kuşu Dövme Modelleri

Anka kuşu dövmesi, beslediği yoğun anlamı ve tasarımı açısından oldukça tercih edilen bir dövme çeşididir. Anka Kuşu başka adlarla da bilinir: Hüma kuşu, zümrüdü anka kuşu, phoenix, tuğrul kuşu gibi. Ayrıca bu kuşun tüylerinin ihtişamı ve uzun yıllar yaşaması ile bilinen bir efsanevi kuştur.

Bu yazımızda sizler için Anka Kuşu ve Anka Kuşu dövmesinin ne anlam ifade ettiğine ve birkaç anka kuşu dövme modelleri ve görsellerine yer verdik.

 

İçindekiler

Anka Kuşu Nedir

 

Sırt Anka Kuşu Dövmesi
Sırt Anka Kuşu Dövmesi

 

İran edebiyatında ve mitolojisinde geçen Zümrüdü Anka Kuşu ya da Simurg(İran kültüründeki adı ), o kadar büyüktür ki, balina veya fil taşıyabilecek kanatlara sahiptir. Ayrıca Batı kültüründe Feniks (Phoenix), Mısır mitolojisinde ise Ateş Kuşu gibi anlamlara denk gelmektedir.

 

Omuz altı anka kuşu dövmesi
Omuz altı anka kuşu dövmesi

 

Fiziksel olarak tavus kuşunu andıran, pençeleri aslan pençesi gibi ve yüzü de köpeğin yüzü gibi olan Zümrüdü Anka Kuşu , iyiliği temsil eden dişi bir kuş olması ve ayrıca çok yaşlıdır. Aynı zamanda bu kuş, her 1700 yılda bir kere kendisini yakıp küllerinden doğarak ölümsüz bir şekilde sürer gider. Hatta bir söylenceye göre, Anka Kuşu kendini yaktıktan 3 gün sonra küllerinden bir yavru Anka Kuşu ortaya çıkar ve bu sayede ebedi hayatı devam edermiş.

 

Anka Kuşu Dövme Anlamı

 

Renkli Sırt Anka Kuşu Dövmesi
Renkli Sırt Anka Kuşu Dövmesi

 

Anka Kuşu dövmesi, küllerinden doğma, yeniden doğma, arınma manasına gelmektedir. Aynı zamanda Anka Kuşu dövmesi yaptıranların diğer bir sebebi ise, hayatında çok sevdiği kişiyi kaybedenlerin, Anka kuşu dövmesiyle onları ölümsüzleştireceği anlamı taşımasından dolayıdır.

 

Minimal Anka Kuşu Dövmesi

 

Minimal Anka Kuşu Dövmesi
Minimal Anka Kuşu Dövmesi

 

Anka Kuşu devasa ve efsanevi bir kuştur. Ancak tabi ki de minimal olarak bunun dövmesi yapılabilir. Görselde görüldüğü gibi sırtınıza yaptırabilirsiniz. Farklı tarzda bir çok anka kuşu dövmesini sizler için verdik.

 

Arka Bel Üstü Anka Kuşu Dövmesi
Arka Bel Üstü Anka Kuşu Dövmesi

 

Anka Kuşu Dövmesi Ayak Bileği

 

Anka kuşu dövmesi ayak bileği
Anka kuşu dövmesi ayak bileği

 

Bu dövmeyi ayak bileğinde çokça görmeniz mümkündür. Evet, Anka Kuşu kocaman ve efsanevi bir kuş olsa da, bu kuşun dövmesinin boyutu ve renkli olup olmaması tamamen size kalmıştır. İster minimal bir Anka Kuşu isterseniz devasa bir Anka Kuşunu sırtınıza veya belinize yaptırabilirsiniz.

Görsellerde de görüldüğü gibi ayak bileğinde Anka Kuşu dövmesini inceleyebilirsiniz.

 

Turkuaz Anka Kuşu Dövmesi
Turkuaz Anka Kuşu Dövmesi

 

Bunların yanında aşağıdaki görsellerde diğer Anka Kuşu dövmelerini görebilirsiniz. Sırtınızın bir tarafında şöyle bir Anka Kuşu dövmesi olduğunu düşünün… Ne kadar cool değil mi? Tüm sırtınıza bir Anka Kuşu dövmesi siz plajda güneşlenirken oldukça dikkat çekici olabilirsiniz.

 

Bilek Anka Kuşu Dövmesi Modelleri

 

Bilek Anka Kuşu Dövmesi
Bilek Anka Kuşu Dövmesi

 

Bilekte de anka kuşu dövmesi gösterişli durmaktadır. Fakat genelde bilek üzerinde tercih edilmemektedir.

Siz de alışılagelmiş renksiz dövmeler size cazip gelmiyorsa, görselde de gördüğünüz gibi tüm sırtınıza yaptırabileceğiniz renkli bir Anka kuşu dövmesi. Bel üstünde bir devasa Anka Kuşu dövmesi de hiç fena olmaz. Görsellerde gösterilen sadece tek bir renk örneği ve dilerseniz istediğiniz renklerde de yaptırabilmeniz mümkündür.

Sizce de bileğinizde bir Anka kuşu çok asil durmaz mı ?

 

Tüm Sırt Anka Kuşu Dövmesi
Tüm Sırt Anka Kuşu Dövmesi

 

Hadi şimdi görsellerden yola çıkarak beğendiklerinizi kaydedip dövmecinin yolunu tutmaya !

 

 

Bel Yanı Anka Kuşu Dövmesi

 

Son olarak bel yanında çok gösterişli olan anka kuşu dövmeleri, ince uzun  yapısı ile dikkat çekiyor, bu bölümde iki örnek verip galeri sayfamızda bir çok görsele yer vereceğiz.

 

Renkli Anka Kuşu Dövmesi
Renkli Anka Kuşu Dövmesi

 

Farklı çeşitleri olsa da genelde bu iki tarzda bel yanına yapılıyor. Daha fazla çeşidi galerimizde vereceğiz. Sizleri diğer dövme modeli içeriklerimize göz atmaya davet ediyoruz. Birbirinden güzel dövme modellerimizi galerimizden bulabilirsiniz.

 

Bel Üstü Anka Kuşu Dövmesi
Bel Üstü Anka Kuşu Dövmesi

 

Aşağıda ki galerimizden herhangi bir görsele tıklayıp galeri sayfamıza yönelebilirsiniz, birbirinden güzel anka kuşu dövme modellerini sizler için verdik. Bu içeriğimizin yanı sıra daha farklı bir çok içeriğimize dövme modelleri konumuzdan ulaşmanız mümkündür.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status