SaçSaç Bakımı

Argan Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Kadınların saç bakım ürünleri arasında bulunan Argan yağı, saça faydası saymakla bitmez. Argan yağını saç için nasıl kullanacağınız konusunda bilgi arayışındaysanız, içeriğimizi incelemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

İçindekiler

Argan Yağı Saça Faydaları

  • Saç diplerini ve saç uçlarını besler, onarır.
  • Saçın elastikiyetini artırır.
  • Yıpranmış ve fazla işlem görmüş saçları onarır.
  • Saçın ihtiyacı olan keratini sağlar.
  • Elektriklenmeyi önler.
  • Saçı uzatır.
  • Erkeklerdeki saç dökülmelerini ve hormonal düzensizlikten kaynaklı saç dökülmelerini azaltır.
  • Saçın daha kolay taranmasına yardımcı olur.
  • Saçtaki hücre bağlarının daha çok güçlenmesini sağlar.

Argan Yağı Saça Nasıl Kullanılmalı?

Argan yağını direkt saça uygulayabileceğiniz gibi maske veya şampuanın içine katarak da kullanım sağlayabilirsiniz. Duştan sonra bir miktar argan yağını saç köklerinden uçlarına kadar tüm saça uygulamanız tavsiye edilir.

Argan yağı
how to apply argan oil hair

Argan yağını şampuana katıp kullanmak isterseniz, öncelikle aktarlardan %100 organik argan yağı satın almanız gerekir. Daha sonra, kullandığınız günlük şampuanın içerisine saç uzunluğu ve saçın ne kadar yıprandığı baz alınarak birkaç damla yağdan ilave edip kullanabilirsiniz.

Argan Yağlı Saç Bakım Maskeleri

Piyasalarda argan yağlı saç bakım ürünlerinden size uygun olanı satın alarak saç bakımınızı tamamlayabileceğiniz gibi ev maskeleri ile de bu bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Argan yağı
argan oil hair mask

Nemlendirici ve Canlandırıcı Argan Yağlı Saç Bakım Maskesi

Saçınızı yıkadıktan sonra nemli iken az miktarda Argan yağını saç uçlarından ortalarına kadar yedirin. Ancak saç diplerine değdirmeden bu işlemi yapmanız gerekir.

Besleyici ve Onarıcı Argan Yağlı Saç Bakım Maskesi

Temiz olan saçınıza, bir miktar Argan yağını elinize alarak saç diplerinden uçlarına kadar masaj yaparak yağı yedirin. Ardından, streç filmle saçınızı sarıp yaklaşık 1 saat bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Bu bakımı haftada 2-3 kere yapabilirsiniz.

Saç Uzatan Argan Yağlı Saç Bakım Maskesi

Bir kabın içerisine 2 adet yumurta, 10 damla lavanta yağı ile 2 tatlı kaşığı Argan yağını alıp iyice karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımı, saç derinizden başlayıp masaj yaparak tüm saçınıza uygulayın. Ardından, streç filmle saçınızı sarıp yaklaşık 15 dakika bekleyin. Daha sonra, ılık su ile durulayın. Haftada bir uygulamada saçınızdaki değişikliği fark edeceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status