Saç Modelleri

At Kuyruğu Saç Modeli Çeşitleri

Atkuyruğu modeli zamana meydan okuyan bir modeldir. Zira her yerde her zaman kullanabileceğimiz mükemmel bir kurtarıcıdır kadınlar için. Hatta öyle ki artık erkekler içinde de oldukça popüler. Evin içinde, okulda, sporda, ofiste ya da gece davetlerinde sıkça rastlarız bu modele. Hep spor hem de klasik bir tavır yaratan eşsiz modeldir. Saçınızın kıvırcık, düz ya da dalgalı olması da sonucu değiştirmiyor üstelik. Kuyruğunu ister başınızın tepesinde isterseniz enseye yakın toplayabiliyorsunuz. Bu modelin kendi içinde birçok çeşidi olması da bize sunulan güzel bir diğer fırsat olabilir.

 

At Kuyruğu Saç Modelleri

 

At Kuyruğu Saç Modelleri
At Kuyruğu Saç Modelleri

Bu yazımızda en güzide en farklı at kuyruğu modellerine yer vereceğiz, yazı içerisinde bombeli at kuyruğu, örgülü at kuyruğu, haciml, at kuyruğu gibi modelleri örnekleri ile beraber bulabilirsiniz.

 

 

Yazı sonunda tüm bu modellerin yer aldığı galerimiz mevcuttur, oradan 2020 yılına damga vuracak atkuyruğu modellerinin hepsine ulaşabilirsiniz.

 

Bombeli At Kuyruğu

 

Bombeli AtKuyruğu model
Bombeli AtKuyruğu model

 

Saçlarınız gür değilse ve sönük duruyorsa bombeli atkuyruğunu tercih etmenizde fayda olacaktır. Bu seçim saçlarınızı daha hacimli göstermesinin yanı sıra yüzünüzü de daha küçük gösterecektir.

 

Bombeli At Kuyruğu
Bombeli At Kuyruğu

 

Ayrıca çok da pratik olan bu modelin yapımı ise şöyle; saçlarınızı geniş dişli bir tarakla taradıktan sonra başınızın üst kısmından üç parmak kalınlığında bir tutam saç ayırın. Bu genişlik sizin zevkinize göre değişebilir tabi ki. Ardından varsa krepe tarağı ile yoksa herhangi bir ince dişli tarak ile ayırdığınız bu tutama bombe haline gelene kadar krepe yapın.

 

Bombeli At Kuyruğu model
Bombeli At Kuyruğu model

 

Ardından kabaran bu bölgenin üstünü tarakla hafifçe tarayın ve karışıklığın giderilmesini sağlayın. Bundan sonrası çok basit: topladığınız saçlara dâhil edip saçınızı bağlıyorsunuz. Eğer lastiğinizi gizlemek isterseniz bağlamadan önce ayıracağınız bir tutam saçla etrafını dolayabilir ve tokayı gizleyebilirsiniz.

 

Örgülü At Kuyruğu

 

Örgülü At Kuyruğu modeli
Örgülü At Kuyruğu modeli

 

Bir diğer atkuyruğu modelimiz ise örgülü at kuyruğu. Örgünün göz alıcılığıyla atkuyruğunu birleştirmek çok akıllıca bir fikir olmakla birlikte kuaförden çıkmışçasına bir hava yaratabiliyor. Ayrıca bu model her geçen gün daha da popüler oluyor.

 

Örgülü At Kuyruğu modelleri
Örgülü At Kuyruğu modelleri

 

Bu modeli belli bir örgüyle sınırlandırmak doğru olmayacaktır ancak en temelinde sıkıca topladığınız saçlarınızı bir tokayla bağladıktan sonra kuyruğunu örmeniz yatar. Bu tarzdan sıkılanlar ya da fark isteyenler ise saçlarını toplamadan kenardan yaptıkları örgüleri birleştirerek bir kuyruk oluşturabilirler.

 

örgülü at kuyruğu modeli
örgülü at kuyruğu modeli

 

Sadece tepede yapılan ufak bir balıksırtı örtüsünü kuyruğa iliştirmek son derece basit ve güzel bir tercih olacaktır. Aynı örgüleri başın yan taraflarına eklemek de mümkün tabi.

 

Hacimli At Kuyruğu Modelleri

 

tarz Hacimli At Kuyruğu
tarz Hacimli At Kuyruğu

 

Geldik atkuyruğunun bir diğer çeşidine. Bu modelde sıradan bir atkuyruğunu nasıl gösterişli bir hale getiririz diye düşünmeye son veriyoruz. Minik dokunuşlarla dolgun bir model elde edebiliriz.

 

Hacimli At Kuyruğu modelleri
Hacimli At Kuyruğu modelleri

 

Genellikle gece davetlerinde tercih edilen bu modelin yapımı ise şu şekilde: öncelikle eğer düz saçlara sahipseniz onları dalgalı hale getirin. Bunu fönle, maşa ile ya da düzleştirici ile yapmanız mümkün ve basit.

 

Hacimli At Kuyruğu modeli
Hacimli At Kuyruğu modeli

 

Dalgalandırdığınız saçları çok sık olmayacak şekilde toplayın. Ardından saçınızdan tutamlar çıkarın ve saçın genelinin gevşek bir görüntü kazanmasını sağlayın. Bu modeli yaparken tel tokalardan yardım alabilirsiniz. Bu sayede saçın açılmasını ve dağılmasını önleyecektir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status