Saç RengiSaç

Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır

Bakır saç rengi hemen hemen her insana yakışabilecek bir renktir. Ten renginize uygun bir tonunu bulduğunuzda sizi oldukça canlı gösterecektir.

Ancak yanlış bir bakır tonu da cildinizi solgun gösterebilir. Bu yüzden doğru tonu bulmak önemlidir. Doğru tonda bakır saç rengi her ten rengine uyum sağlayacaktır.

Bakır renk çok yönlüdür. Bu yüzden teninize ve göz renginize uygun bir tonunu mutlaka bulabilirsiniz. Bakır renk saçları genellikle beyaz tenli ve çillere sahip kadınlar kullanıyor gibi bir algı yaratılsa bile bakır rengin size uyacak bir tonu mutlaka vardır ve bakır rengi herkes rahatlıkla kullanabilir.

Tarçın Bakır Saç Rengi

İçindekiler

Bakır Saç Kimlere Yakışır

Beyaz tenli ya da sıcak tonlara sahip bir tene sahipseniz bakırın kızıl alt tonlu renkleri sizin için uygun olacaktır. Esmer ve buğday kadınlar ise koyu bakır ve karamel renkler gibi bakır saçın daha kahverengi alt tonlarını kullanabilirler. Kumral cilt tonuna sahip kişiler ise bakır renginin her tonunu kullanabilirler.

Copper Hair Color Shades
Copper Hair Color Shades

Tarçın Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır

Bakır tonları arasında en çok tercih edilen renk tarçın bakırdır. Tarçın bakır rengi her yaşa ve her ten rengine oldukça yakışacaktır. İçerisinde sarı tonları, açık kahverengi, kumral ve turuncu renkleri barındırdığı için herkesin rahatlıkla kullanacağı bir bakır tonudur.

Tarçın bakır rengi doğru kesimle ve doğru uygulanan bakımla oldukça canlı ve enerjik bir görüntü elde etmeniz kaçınılmaz olacaktır. Kısacası hangi ten rengine sahip olursanız olun tarçın bakır rengini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bakır Saç Rengi Tonları
Bakır Saç Rengi Tonları

Sıcak Bakır Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır

Bakır saç rengini kumral ten rengine sahip herkese yakışır. Eğer cilt renginiz koyu kumral ya da buğday ise size yakışabilecek en güzel bakır tonu sıcak bakır kahve rengidir. İçerisinde barındırdığı kırmızı tonlar özellikle mavi, yeşil ve ela gözlü kişilerde tezatlık yaratarak harika bir görüntü elde edilebilir. Bunun dışında sıcak bakır kahve rengi tabii ki beyaz tenli kadınlara da yakışacaktır.

Bakır Saç Rengi Tonları ve Modelleri
Bakır Saç Rengi Tonları ve Modelleri

Bakır Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır

İçerisinde pek çok alt rengi barındıran ve herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir saç rengidir. Bakır kahve saç rengini kullanmak istiyorsanız diğer bakır renkleri gibi ten renginize uygun tonu bulmanız oldukça önemlidir. Beyaz ve kumral tene sahip kişiler açık bakır kahve tonları tercih edebilirken esmer ve buğday tene sahip kişiler ise koyu bakır kahve tonlarını tercih etmelidirler.

Bakır Saç Rengi Numarası
Bakır Saç Rengi Numarası

Açık bakır kahve saç renginin daha açık turuncu ve kızıl yansımaları olacağı için beyaz ve kumral ten rengine sahip kişilerde daha doğal bir görüntü elde edilmiş olacaktır. Koyu bakır kahve saç renginin ise daha koyu turuncu ve kahverengi yansımaları olacağından esmer ve buğday tenlilerin daha çok tercih edebileceği bir bakır saç rengidir.

Bakır Saç Rengi Nasıl Elde Edilie
Bakır Saç Rengi Nasıl Elde Edilie

Bakır Kızıl Saç Rengi Kimlere Yakışır

Bakır kızıl saç rengi kızıl tonlarında olduğu için oldukça canlı bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Bu saç rengi neredeyse her cilt tonuna çok yakışan bir seçenek olarak önümüze çıkmaktadır.

Bakır kızıl renginin kendi içinde farklı alt tonları vardır. Eğer kendi cilt tonunuza uygun doğru rengi yakalarsanız çevrenizden aldığınız olumlu yorumlar, kendinizi daha enerjik hissetmeniz ve beğenmeniz neticesinde uzun bir süre bu renkten vazgeçemeyebilirsiniz.

Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır
Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır

Bakır kızıl saç renginin tonları canlı ve dikkat çeken bir görüntü oluşturduğu için kullanılabilecek en basit saç modelleri bile koyu tonlarda bulunan saç renklerinden çok daha hoş bir görünüme sahip olacaktır. Bu renk içinde genellikle bakır ışıltıların bulunduğu ancak kızıl tonunun bakıra oranla daha baskın gözüktüğü bir tondur.

Bu bilgi doğrultusunda her cilt tonuna uyum sağlayabilecek bir renk olsa da bakır kızıl saç renginde bakır tonlarının daha yoğun olan seçeneğinin beyaz tenlilere daha çok yakışacağını söyleyebiliriz.

Bakır Saç Rengi Kime Yakışır

Yoğun Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır

Yoğun bakır saç rengi bakır tonlarının ağırlıkta olduğu renk türüdür. Bu renk oldukça iddialı ve canlı bir görünüme sahiptir. İçerisinde fazlasıyla bakır bulunduran bu rengin daha açık tonlarını beyaz tenlilere yakışan bir seçenek olarak değerlendirebiliriz.

Bakır Rengi Saç Boyası Numaraları
Bakır Rengi Saç Boyası Numaraları

Aynı rengin koyu tonlarını ise esmer tenliler daha çok tercih edebilirler. Saç ve renklendirme uzmanlarına göre de durum böyledir. Beyaz tenlilerin cilt tonuna hemen hemen her renk uyum sağlasa da esmer tenlilerin rahatlıkla kullanabileceği bakırın daha yoğun olduğu ve daha koyu tonları içeren rengini kullanmamalarını önermektedirler.

Acik Bakir Sac Rengi Kimlere Yakisir

Bakır Kahve Saç Rengi
Bakır Kahve Saç Rengi

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status