Gelinlik ModelleriGenel

Balık Gelinlik Modelleri 2023

Balık kesimli gelinlik modeli, tüm gelinlik modelleri arasında en iddialısı ve en etkileyicisi diyebiliriz. Çünkü hem taşımasıyla hem de vücut kusurlarını göz önüne sermesiyle bilinir. Kısacası giyinmek biraz cesaret ister. Diğer bir adıyla denizkızı modeli mükemmelliyetçiler için çıkmış bile diyebiliriz.

Bu model kendi içinde yarım balık ve tam balık gelinlik olarak ikiye ayrılıyor. Balık kesim, vücudun alt bölgesine yönelik tasarımları içeriyor; A kesim, prenses ve düz kesim gibi. Tam balık kesimin en önemli özelliği vücudu, dizlere kadar sımsıkı sarmasıdır. Tüm bedene tam oturmalıdır.

 

uzun kuyruklu Balık Gelinlik Modelleri
uzun kuyruklu Balık Gelinlik Modelleri

 

Dizden sonra ise açılır ve denizkızının kuyruğuna benzer bir hal alır. Bu model alışılmışın dışındadır ve kesinlikle eski moda değildir. Yarım balık gelinlik kesimi ise dize kadar değil de kalçanın bitişine kadar saran modellerdir. Tam balık kesime göre hareket imkanı daha fazladır ve daha kullanışlıdır.

 

Balık Gelinlik Modelleri İncelemesi

 

uzun etekli Balık Gelinlik Modeli
uzun etekli Balık Gelinlik Modeli

 

Balık kesim giyinmeye karar verdiyseniz sırada hangi modelini giyineceğinize geliyor. Dekoltesi, askısı, yakası gibi detaylar son derece önemli çünkü. Sırt dekoltesinin en çok kullanıldığı model balık gelinlikler.

 

sırt dekolteli Balık Gelinlik Modeli
sırt dekolteli Balık Gelinlik Modeli

 

Özellikle bele kadar inen sırt dekolteler son derece moda olmuş durumda. Bu dekolteler tüllerle ya da dantellerle de şekillendirilebiliyor. Transparan hale getirilip düğme eklenebiliyor da. Tamamen hayal gücünüze bağlı. Her türlüsü çok şık olan bu sırt dekoltesi de cesaret isteyen durumlardan bir tanesi.

 

sade Balık Gelinlik Modeli
sade Balık Gelinlik Modeli

 

Eğer balık kesim giyinebilecek vücuda sahipseniz göğüs dekoltesinde istediğinizi seçmekte özgürsünüz. Tabi bunu yaparken göğüs ölçülerinizi göz önünde bulundurmak yararınıza olacaktır.

 

Balık Gelinlik Modelleri Görselleri

 

sade askılı Balık Gelinlik Modeli
sade askılı Balık Gelinlik Modeli

 

Modellerden bir diğeri uzun kollu balık kesimlerdir. Özellikle İngiltere Prensi Harry ile evlenen Amerikalı oyuncu Meghan Markle’ın düğününde giyindiği uzun kollu modelden sonra daha çok tercih edilir oldu. Bakılınca gerçekten de prenses edası taşıyan bu model genellikle uzun etek kuyruğu ve duvakla tamamlanıyor. Kollar uzun olurken yaka kayık, V ya da kapalı olabiliyor.

 

kuyruğu uzun Balık Gelinlik Modeli
kuyruğu uzun Balık Gelinlik Modeli

 

Kuyruk kısmına gelelim. Sanırım eteğin vücuda oturması haricinde en can alıcı kısmı bu modelde kuyruk oluşturuyor. Çünkü balık model seçerek yürümemeyi göze alan gelin adayları kuyruğu uzatabildiği kadar uzatma taraftarı. Kuyruğu yuvarlak kesimli ya da V kesimli olarak seçim yapabiliyorsunuz.

 

kemerli balık gelinlik modelleri
kemerli balık gelinlik modelleri

 

Kuyruğa dantel eklemek de son yıllarda oldukça moda oldu. Dış çekim yapan çiftler için adeta bir vazgeçilmez. Düğün fotoğraflarını gösteren kadınların kuyruğunu özellikle gösterdiğine ve gösterirken gururlandığına şahit olabilirsiniz. Balık kesimde straplez sıkça tercih edilen bir modeldir.

 

Balık Gelinlik Kimlere Yakışır

 

işlemeli küpürlü Balık Gelinlik Modelleri
işlemeli küpürlü Balık Gelinlik Modelleri

 

 

Dikkat etmemiz gereken ufak ama can sıkıcı bir nokta daha var. Can sıkıcı kısmı sadece boyu uzun olmayanlar için geçerli desek yeridir. Çünkü balık kesim gelinlikler ciddi anlamda boy istiyor.

Kısa boylu gelin adaylarımızın şimdiden elemesi gerekiyor. Bu topuklu ayakkabıyla da çözülemiyor üstelik. Çünkü gelinlik dize kadar vücuda yapışıyor. Gözümüzde bi canlandıralım kısa bacaklarınız varsa ayak bileğine kadar sarmış olur değil mi? Bu da hiç istemediğimiz ve hoş olmayan bir görüntü olacaktır takdir edersiniz ki.

 

işlemeli Balık Gelinlik
işlemeli Balık Gelinlik

 

Bacak boyunu orantıya dökecek olursak 3’te 1 beden boyu iken 3’te 2 bacak boyu olmalıdır. Yani illa 1.80 olmak zorunda değilsiniz ama bacaklarınız uzun olmak zorunda. Bu arada uzun boylu olup gövde boyunun bacağa göre daha uzun olması durumunda da korsajlı balık model denilen bir kesimi tercih edebilirsiniz. Bu estetik olarak görüntüyü orantılayacaktır.

 

 

işlemeli Balık Gelinlik Modelleri
işlemeli Balık Gelinlik Modelleri

 

Balım kesimler için genellikle likra kumaş tercih edilir. Tercih edilmesinin sebebi vücuda yapışabilecek bir yapıya sahip olmasıdır. İpek, saten gibi kumaşların yanı sıra dantel ve tül de tercih edilebilir. En güzel gelinliklerin sizin olması dileğiyle…

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status