Dövme ModelleriGenel

Baykuş Dövme Modelleri

Baykuş dövme modellerinin genellikle derin sembolizmi vardır. Çeşitli kültürlerde baykuşlar kutsal bilginin koruyucusu olarak kabul edilir, bu nedenle zeka ve bilgeliği temsil ederler.

Baykuşlar gece avcılarıdır, gizlidirler ve mükemmel bir görüşe sahiptirler, bu nedenle bir baykuş dövmesi, gölgelerle, karanlıkla ve hatta artık bu dünyada olmayanların ruhlarıyla olan bağlantıyı da temsil edebilir.

Baykuş dövmeleri çok popülerdir ve çok çeşitli stil ve tasarımlar vardır. Bir baykuş dövmesi yaptırmayı düşünüyorsanız, bu yazımızda farklı boyut ve tarzlarda harika modelleri sunuyoruz.

 

Kadın Figürü ve Baykuş Dövmesi
Kadın Figürü ve Baykuş Dövmesi

 

Baykuş Dövmesi Anlamı

 

Baykuş Dövme Modeli
Baykuş Dövme Modeli

 

Birçok insan için Baykuşlar bilgeliği ve deneyimi özetler. Baykuşlar çok zeki avcılardır ve yalnız bir doğaya sahiptirler. Aynı zamanda kanatlı yaratıklardır, çok zarafete sahiptirler.

 

Baykuş Dövmesi Modelleri
Baykuş Dövmesi Modelleri

 

Baykuşlar, doğuştan gelen sessizce uçma yeteneğine sahiptir. Baykuşun sadece gece avı, bu yüzden belki de bu gece doğası da bazılarına hitap ediyor. Ayrıca oldukça manevi öneme sahip olabilirler ve birçok kültürün efsanelerinde belirgin bir şekilde yer alırlar.

Baykuş dövmesinin sahip olduğu bir başka anlam da özgürlüktür, çünkü kuşlar özgürdür ve istedikleri yere uçabilirler. Baykuş dövmesi de hayattaki bu özgürlüğü simgeliyor. İri gözlü bir baykuş harika bir avcıdır ve yemeğini nasıl bulacağını bilir, bu yüzden vizyonu da sembolize eder.

 

Kol Baykuş Dövmesi
Kol Baykuş Dövmesi

 

Baykuş hakkında yaygın olarak kabul edilen bir inanç, ölülere koruma sağladığına dairdir. Aynı zamanda ‘ölüm meleği’ olarak da bilinir .

Sanatsal açıdan bakıldığında, Baykuş dövmeleri görsel olarak çarpıcı, son derece detaylı ve renkli olabilir. Yetenekli bir dövme sanatçısına adeta becerisini gösterme şansı veriyorlar.

Baykuş dövme tasarımları herhangi bir boyutta olabilir, bu da herhangi bir yere veya vücut bölgesine bir Baykuş dövmesi yerleştirmeyi mümkün kılar. Baykuş dövme tasarımını diğer stillerle birleştirmek de mümkündür.

Baykuş dövmesi için en harika yerler: boyun, kol, kalça, sırt, el ve bacaktır.

 

Renkli Baykuş Dövmesi Modeli
Renkli Baykuş Dövmesi Modeli

 

Minimal Baykuş Dövme Modelleri

 

Renkli Baykuş Dövme Modelleri
Renkli Baykuş Dövme Modelleri

 

Bir baykuş ya da baykuş dövmesi yaptıracağımız zaman, birçok detayı ve deseni uygulamak için hatırı sayılır büyüklükte bir parça yapmamız gerektiğini unutmamalıyız, ancak bu baykuş dövmesi resimlerinde de görebileceğiniz gibi, küçük baykuşlar ve minimalist baykuşların sembolizm yüklü ve etkileyici estetik değeri olan tasarımları var.

 

Renkli Baykuş Dövme Modeli
Renkli Baykuş Dövme Modeli

 

Küçük Baykuş Dövme Modelleri

 

Sırt Baykuş Dövmesi
Sırt Baykuş Dövmesi

 

Küçük baykuş dövmeleri, daha büyük bir dövmeyle aynı şekilde baykuş sembolizmini temsil edebilir. Özellikle kadınların tercih ettiği minik ve sevimli baykuş dövme tasarımlarını bileğe, omuza, enseye yerleştirin.

 

Sırt Baykuş Dövme Modeli
Sırt Baykuş Dövme Modeli

 

Renkli Baykuş Dövmeleri

 

Baykuş Dövme Modelleri
Baykuş Dövme Modelleri

 

Çeşitli renklerle yapılan tasarımlarla en iyi baykuş dövmelerini seçerek vücudunuzun herhangi bir yerine yaptırabilirsiniz.

 

Mor Mavi Baykuş Dövmesi
Mor Mavi Baykuş Dövmesi

 

Kola Baykuş Dövmesi

 

Kol Baykuş başı dövmesi
Kol Baykuş başı dövmesi

 

Kola yapılan baykuş dövmeleri için dilerseniz renkli veya siyah beyaz bir baykuş dövmesi düşünebilirsiniz. Bunun yanında, tüm kolu kaplayan heybetli bir baykuş ya da minimal baykuş tasarımları olabilir.

 

Kola Baykuş Dövme Modelleri
Kola Baykuş Dövme Modelleri

 

Son olarak aşağıda verdiğim galeriden tüm baykuş dövmelerine göz atabilirsiniz. Birbirinden güzel baykuş dövmelerini sizler için seçtik.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status