Dekorasyon

Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

Ebeveynler bebeklerinin cinsiyetini öğrendikten sonra bebek odasını dekore etmeye başlarlar. Büyük bir keyif veren bebek odası dekorasyon sürecinde, bebeklerin yaşam alanının huzurlu ve onun gelişimine katkı sağlayacak eşyalarla dekore edilmesi gerekiyor.

Sizin için bebek odası dekorasyonunda faydalı olacak bir yazı dizini hazırladık. Keyifli okumalar.

 

Küçük Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

 

Bebek Odası Duvar Dekorasyonu
Bebek Odası Duvar Dekorasyonu

 

Bebeklerinizin gelişimi için uyku son derece önemlidir. Haliyle uykuyu ve huzurlu olmasını sağlayacak duvar rengi ve objelerden yararlanın.

Daha küçük bebekler için sallanan bebek beşikleri iyi fikir olabilir. Biraz daha büyümüş bebekler için bebek karyolaları düşünebilirsiniz.

 

Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı
Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı

 

Küçük bebek odasını olduğundan daha ferah ve sade tasarlamanız bebeğiniz açısından da iyi olacaktır. Onun hareket edebileceği geniş alan yaratmak ve huzurlu olabileceği yaşam alanı oluşturmalısınız.

Küçük bebek odası için seçeceğiniz mobilyaların çok fonksiyonlu ve fazla yer kaplamayan türde olmasına da dikkat ediniz. Ayrıca odasında yer alan perdelerin gün ışığına uyumlu olmasına da özen gösteriniz.

Küçük bebek odalarında oyun alanı yaratacak alan bulunmuyorsa, halıları desenli seçmeniz ile bu açığı kapamış olursunuz.

 

Yeni Doğan Bebek Odası
Yeni Doğan Bebek Odası

 

Bebek Odası Dekorasyonu İçin İlginç Fikirler

 

Farklı Tasarım Bebek Odası
Farklı Tasarım Bebek Odası

 

Yeni doğan bebekler için ilginç oda tasarımları yapmanıza gerek yoktur. Zira, yeni doğan bebekler o tasarımları anlamayabilir. Bundan dolayı, biraz daha büyümüş bebekler için ilgi çekici dekorlar yapabilirsiniz.

Kendin yap fikirleriyle bebeğinizin odasını yaratıcılığınıza göre dekore edebilirsiniz. Ya da mandallarla duvar aksesuarları, duvara monte edilmiş panolar, asma tavan uygulaması ve tırmanma duvarı gibi ayrıntıları odanın dekorasyonunda yer verebilirsiniz.

 

Orman desenli duvar bebek odası
Orman desenli duvar bebek odası

 

Bebekleriniz için erken yaşta İngilizce veya farklı bir dil öğrenimine de destek olacak yazılar veya görselleri odada bulundurabilirsiniz. Ayrıca biraz daha büyüyünce duvarının bir tarafına okuma köşesi- okuma alanı- oluşturabilirsiniz.

Çocuklarınıza oyun alanı oluşturmak adına odanın içerisine salıncak, tünel veya çadır kurarak eğlenceli konseptler yaratabilirsiniz.

 

Farklı Duvar Dizaynlı Bebek Odası
Farklı Duvar Dizaynlı Bebek Odası

 

Bebek Odası Dekorasyon Objeleri

 

Beyaz Turkuaz Tavanlı Bebek Odası Dekorasyonu
Beyaz Turkuaz Tavanlı Bebek Odası Dekorasyonu

 

Çizgi film karakterlerinin tablolarını duvarlara yerleştirebilirsiniz veya ahşap sevimli hayvan figürlü duvar dekorlarından yararlanabilirsiniz.

Erkek bebek ve kız bebeklere özgü ayrı tasarımlar bulunuyor. Genellikle erkekler için mavi renk ve o renkle alakalı objeler kullanılıyor. Kız bebekler için ise, pembe renk ağırlıklı tasarımlar oluşturuluyor. Ancak bu renklerde duvar boyası ve oda içerisine alacağınız eşyaların renginde mavi ve pembe ile sabit kalmayın. Zevkinize göre döşeyin, yaratıcılığınızı kullanın.

 

İkizler için Bebek Odası Fikri
İkizler için Bebek Odası Fikri

 

Bebeklerinizin isminin yazıldığı kapı süsleri de hiç fena olmayacaktır. Mesela Eren’in odası, kızımın odası gibi.

Bebek yatağının duvarını gülümseyen bulut sticker ile süsleyebilirsiniz. Veyahut bebeğinizin ismine özel duvar sticker örneklerini de düşünebilirsiniz.

 

Gri Bebek Odası Tasarımı
Gri Bebek Odası Tasarımı

 

Bebek Odası Aksesuarları

 

Ahşap Dekorasyon Bebek Odası Tasarımı
Ahşap Dekorasyon Bebek Odası Tasarımı

 

Bebeğinizin yaşam alanının doğru dekore edilmesi önemlidir. Zira, ona zarar vermeyecek eşyalar ve objelerle dizayn etmek bebeğinizin sağlığı açısından iyi olacaktır.

Bebek odasında abajur, dönence, kapı süsü, bol ölçer, ışıklı aydınlatma, duvar saati ve projektör yer almalıdır.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status