SaçSaç ModelleriSaç Rengi

Beyaz Tenlilere Hangi Renk Saç Yakışır

Beyaz ten hemen hemen her saç renginin yakışacağı bir ten rengidir.

Açık ve koyu tonlar kullanılarak hem yüz hatlarınızı ön plana çıkarabilir hem de bakışlarınızı daha etkili hale getirebilirsiniz.

Beyaz ten denildiği zaman akla ilk gelen renkler açık tonlar oluyor.

  • Platin sarısı,
  • küllü sarı,
  • bal sarısı,
  • dore sarı gibi tonlar beyaz tenli kadınların ilk tercihlerinden olabilir.

Bunların yanı sıra karamel, kahverengi ve siyah gibi renklerin tonlarını kullanmak beyaz tenli kadınlar için harika bir fikir olabilir.

Beyaz Tenliye Yakışan Saç Rengi Tonu
Beyaz Tenliye Yakışan Saç Rengi Tonu

İçindekiler

Beyaz Tenlilere Hangi Renk Saç Gider

Eğer pembe alt tonlu beyaz tene sahipseniz kızıl tonlar size en çok yakışacak renkler arasında ilk sıralarda yer alacaktır. Kızıl tonlar kullanırsanız saçlarınız dikkatleri oldukça üzerine çekerken cildinizin beyaz tonundan kaynaklanan solgun görüntüsünün her zamankinden çok daha canlı ve hoş bir görüntüye ulaşmasını sağlayacaktır.

Beyaz Tenlilere Yakışan Saç Rengi Pancar Moru
Beyaz Tenlilere Yakışan Saç Rengi Pancar Moru

Saçlarınızda renk açısından ilk defa değişiklik yapmak istiyor ve bir yandan da karşılaşabileceğiniz sonuçlardan çekiniyor olabilirsiniz. Ya da bu değişikliğin doğal görünmesini istiyor olabilirsiniz. Bunun çözümü oldukça basit. İlk başta yapmanız gereken kendi saç renginizi öğrenmek olacak. Daha sonra kendi saç tonunuzdan 2-3 ton koyu ya da açık renkleri ilk aşamada deneyebilirsiniz. Bu renk değişikliği bile hemen gözlerden kaçmayacaktır.

Beyaz Tenlilere Yakışan Saç Modeli

Beyaz Tene Kumral Saç Rengi

Kumral saç rengi beyaz tene oldukça yakışmaktadır. Beyaz ten rengine sahip kişiler için açık kumral tonlar oldukça kullanışlı olacaktır.

Beyaz tene sahip olan kişilerin genellikle doğuştan sahip oldukları saç renkleri de kumral saç rengine yakın olmaktadır. Bu sebeple beyaz tenli kişiler kumral saç rengini rahatlıkla kullanabilirler. Kumral saç rengi hem doğal hem de ışıltılı görüntüsü ile sizi enerjik gösterecektir.

Beyaz Tenlilere Hangi Tonlar Yakışır
Beyaz Tenlilere Hangi Tonlar Yakışır

Kumral saç rengi, orta yaşlı kişileri daha genç ve dinamik gösterirken genç kişilerin de daha doğal bir görünüme sahip olmasına yardımcı olacaktır.

Beyaz Tene Giden Saç Renkleri
Beyaz Tene Giden Saç Renkleri

Beyaz Tenlilere Siyah Saç Yakışır Mı?

Beyaz ten rengine sahip kişiler siyah saç sıklıkla rengini tercih etmektedirler. Siyah saç rengi ve beyaz tenin uyumu oldukça iddialıdır. Ancak siyah saç kullanımı ten renginizi daha açık gösterebilir.

Beyaz Tenliler İçin Kızıl Saç Rengi
Beyaz Tenliler İçin Kızıl Saç Rengi

Bu sebeple daha sıcak tonlu makyajlar yaparak ve daha renkli kıyafetler kullanarak saç ve ten uyumunuzu destekleyebilirsiniz. Kullanacağınız koyu renkli far ya da ruj görüntünüzü tamamlayacak ve sizi dikkat çekici bir hale getirecektir.

Beyaz Tenliler İçin Saç Rengi
Beyaz Tenliler İçin Saç Rengi

Beyaz Ten Kahverengi Saç Uyumu

Beyaz ten ve kahverengi saçın uyumu tartışmasız güzellikte olacaktır. Beyaz tene kahverengi saçın her tonu yakışacaktır. Özellikle kızıl kahveler ve koyu kahveler her göz rengine de uyum sağlayacaktır.

Beyaz Tenlilere Yakışan Saçlar
Beyaz Tenlilere Yakışan Saçlar

Özellikle kızıl kahveler, renkli gözler ve beyaz tenin uyumu sizi enerjik bir görüntüye kavuşturacaktır. Koyu kahve tonları beyaz teninizle birleştiğinde görüntünüzde zıtlık yaratarak mükemmel bir uyum sağlayabilir.

Beyaz Tenlilere Yakisan Sac

Beyaz Ten Sarı Saç Uyumu

Sarı saçlar oldukça iddialıdır ve beyaz ten ile uyumu oldukça doğal görünmektedir. Ancak hem saçınızın hem de teninizin açık olması sizi hasta bir görüntü ile karşı karşıya bırakabilir. Bu sebeple sarı rengin tonunu cildinizin tonuna göre seçmeniz oldukça önemli.

Beyaz Tenlilere Yakışan Saç Stilleri
Beyaz Tenlilere Yakışan Saç Stilleri

Beyaz tenli ve sarı saçlıysanız dikkat etmeniz gereken bir nokta da makyajınız. Makyajınızda göz renginiz ve göz renginizin tonlarına çok yakın renklerde far kullanırsanız solgun görünebilirsiniz.

Beyaz Tenlilere Saç Rengi
Beyaz Tenlilere Saç Rengi

Beyaz Tenlilere Yakışan Saç Renkleri 2023

2023 yılında, çoğu kadının dönem dönem “Acaba bana bu renk yakışır mı?” diye merakla kullandığı platin sarısı, altın sarısı gibi renkleri geride bırakacağımızın sinyalleri 2022 yılının son dönemlerinde verilmiştir.

Birçok saç tasarımcısı, artık eski alışkanlıklarımızı bırakarak “Doğallığı ön plana çıkarmalıyız” diyor. Bu da bizlere 2023 yılında daha doğal görünen saç renklerine geçiş yapılacağını gösteriyor.

Beyaz Tenlilere saç modeli
Beyaz Tenlilere saç modeli

Doğallık denilince akla gelen ilk şey profesyonel şekilde yapılmış renk geçişleri yani ombre ve sombre denilen renklendirme işlemleri 2023 yılında da sıklıkla kullanılacak gibi gözüküyor. Aynı zamanda doğal kahve, sarı, bakır tonları da çoğunlukla tercih edilecek.

Beyaz Tenlilere Hangi Renk
Beyaz Tenlilere Hangi Renk

Beyaz tenlilerin şu anda da kullandığı ve onlara en çok yakışan renkler arasında bulunan doğal gözüken bakır tonları, sarı ve kahve tonları yükselişte olmaya devam edecek. Birçok kadın abartı duran makyajları geride bırakıp doğal bir görünüm yakalamaya çalışıyor. 2023’te en çok kullanılacak saç renklerinin yanında bu doğal makyajlar da yerini alacak.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status