Saç RengiGenelSaçSaç Modelleri

Beyaz Tenlilere Yakışan Saç Renkleri

Hemen hemen her kadın saç rengini değiştirmek ve farklı bir görüntü elde etmek ister. Başka bir kişide gördüğünüz saç rengini araştırma yapmadan uygulamak sizi doğru sonuca ulaştırmayabilir.

Beğendiğiniz renkler cilt tonunuza ya da cilt alt tonunuza uymuyor olabilir. Saçlarınızda değişikliğe gitmeden önce ufak tefek araştırmalar yapmakta fayda var. Aradığınız görüntüye sahip olmak için farklı yöntemleri deneyerek saçlarınızı yıpratmanıza gerek yok.

Beyaz Tenliye Yakışan Saç Renkleri
Beyaz Tenliye Yakışan Saç Renkleri

Beyaz Tene En Çok Hangi Rengi Yakışır?

Beyaz cilt tonuna sahipseniz ve saç renginizde değişiklik yapmak istiyorsanız doğal saç renginiz sizin için en iyi rehber olacaktır. Saç renginizi tamamen farklı bir renk yapmak istemiyor ama doğal renginizden de sıkıldıysanız sahip olduğunuz saç renginin alt ve üst tonlarını deneyerek başlayabilirsiniz.

Beyaz Tenliye Yakışan Saç Renkleri Tonları
Beyaz Tenliye Yakışan Saç Renkleri Tonları

Sadece doğal saç renginizi baz almak sizi korkutuyorsa kolay yöntemler kullanarak cilt alt tonunuzu bulabilir ya da göz renklerinizden ilham alarak saç renginize karar verebilirsiniz.

Soğuk alt tonuna sahip beyaz tenli kişiler çoğunlukla pembe cilt alt tonuna sahiptirler. Cildiniz ve saçınızda yapacağınız zıt görüntü sizleri güzel bir görünüme kavuşturacaktır. Kızıl, karamel, koyu bakır, küllü sarılar size yakışacak renklerden sadece birkaçı.

Beyaz Tenliye Yakışan Saç Rengi
Beyaz Tenliye Yakışan Saç Rengi

Sıcak alt tona sahip beyaz tenli kişiler ise canlı cilt tonlarını seçtikleri saç renkleri ile dengeleyebilirler. Böylece sakin ve doğal bir görüntü elde edebilirler. Sütlü çikolata, açık kestane, koyu kahve, yoğun bakır ve altın sarısı tonları sizin için uygun renklerden. Marjinal bir tarz istiyorsanız çok şanslısınız!

Pembe, mavi, mor ve lila renklerini saçlarınızın belli bölgelerinde ya da tamamında da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak küllü renkler sizleri yorgun ve solgun gösterebilir. Bu renkleri tercih etmemenizi öneririz.

Beyaz Tenliye Yakışan Saç Rengi Tonu
Beyaz Tenliye Yakışan Saç Rengi Tonu

Karamel Saç Rengi Beyaz Ten

Karamel saç rengi içerisinde barındırdığı kızıl, turuncu ve sarı yansımaları ile saçlarınızı bakımlı ve sağlıklı gösterecektir. Karamel tonlarda saçlar genellikle her cilt tonuna uygundur. Özellikle açık karamel, bal karamel, bakır karamel, kızıl karamel ve altın karamel saç renkleri beyaz cilt tonuna sahip kişilere oldukça yakışacaktır.

Beyaz Tenliye Yakışan Saç Rengi Tonları
Beyaz Tenliye Yakışan Saç Rengi Tonları

Ancak cildiniz soğuk alt tona sahipse bu renk sizleri solgun gösterebilir. Bu karamel saç rengini kullanamayacağınız anlamına gelmiyor tabii. Göz renginizle yakın olmayan bir göz makyajı ile bu saç rengini kullanabilirsiniz.

Giydiğimiz kıyafetler, yaptığımız makyaj ya da taktığımız bir takı bile görüntümüzü anında değiştirebiliyorken saç renginizi de bunlarla destekleyebilirsiniz.  Bunların yanı sıra karamel saç rengi bakım isteyen bir renktir. Şampuan, saç kremi, saç maskesi gibi kullandığınız bakım ürünlerinin boyalı saçlara uygun olanlarını kullanmalısınız. Ayrıca saçlarınızı yüksek derecede ısıya maruz bırakırsanız karamel renkteki saçlarınız kuru ve bakımsız görünebilir.

Beyaz Tenliye Yakışan Saç Rengi Modelleri
Beyaz Tenliye Yakışan Saç Rengi Modelleri

Beyaz Ten Açık Kumral Saç

Kumral saç şüphesiz ki en çok beyaz ten rengine sahip kişilere yakışıyor. Açık kumral saç renginin de oldukça fazla tonu bulunmakta. Saçlarınızda bu rengi tercih ederseniz daha sakin ve yumuşak bir ifade elde edebilirsiniz.

Beyaz Tenlilere Yakışan Saç
Beyaz Tenlilere Yakışan Saç

Ayrıca açık kumral rengi cildinizi aydınlatacağı için daha canlı bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Özellikle yeşil ve mavi göz rengine sahip kişiler açık kumral rengi tercih edebilirler. Kullanacağınız rengarenk makyajlar ile cildinizi ve saçlarınızı daha canlı gösterebilirsiniz.

Beyaz Tenlilere Yakışan Saç Stilleri

Soğuk Beyaz Tene Saç Rengi

Cilt alt tonunuzun soğuk alt tona sahip olduğunu düşünüyorsanız size söyleyeceğimiz renkleri kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Doğal saç renginiz kumral tonlarında ise saç renginizin daha açık tonlarını tercih edebilirsiniz. Böylece hem saçlarınızda değişiklik yapmış hem de doğal görüntünüzden fazla uzaklaşmamış olursunuz.

Beyaz Tenlilere Yakışan Saç Stili
Beyaz Tenlilere Yakışan Saç Stili

Tabii ki saçlarınızın renklerini tamamen değiştirip doğal bir görüntü elde etmeniz de mümkün. Şampanya tonları, küllü sarı, platin sarısı, bal köpüğü, altın sarısı ve küllü gri gibi renkleri saçlarınızda tercih edebilirsiniz. Bu renkleri saçınızın tamamına uygulamaktan çekiniyorsanız bu tonlarda ombre ve sombre işlemlerini deneyebilirsiniz.

Beyaz Tenlilere Yakışan Saç Renkleri Yakışır
Beyaz Tenlilere Yakışan Saç Renkleri Yakışır

Saçlarınızda sarı alt tonlu renkler yerine daha koyu tonlar istiyorsanız elbette sizler için başka seçenekler de var. Gri yansımalara sahip küllü kahve, kumral küllü kahve, yoğun küllü koyu kumral ve kadife kahve gibi saç renkleri de sizin için güzel bir seçim olabilir. Kızıl renklerde ise çilek kırmızısı, şarap kızılı, sonbahar kızılı ve ateş kızılı gibi renkleri tercih edebilirsiniz.

Beyaz Tenlilere Yakışan Saç Renkleri Galerisi

Beyaz Tenlilere Yakışan Saç Rengi
Beyaz Tenlilere Yakışan Saç Rengi
Beyaz Tenlilere Yakışan Saç Rengi Yakışır
Beyaz Tenlilere Yakışan Saç Rengi Yakışır
Beyaz Tenlilere Yakışan Saç Rengi Tonu
Beyaz Tenlilere Yakışan Saç Rengi Tonu
Beyaz Tenlilere Yakışan Saç Rengi Pancar Moru
Beyaz Tenlilere Yakışan Saç Rengi Pancar Moru
Beyaz Tenlilere Yakışan Saç Rengi Ne
Beyaz Tenlilere Yakışan Saç Rengi Ne
Beyaz Tenlilere Yakışan Saç Rengi Modelleri
Beyaz Tenlilere Yakışan Saç Rengi Modelleri

Beyaz Tenlilere Yakisan Sac Modeli

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status