Dövme ModelleriGenel

Bileğe Dövme Modelleri

Dövme yaptırmak isteyenler beğendiği motifi öncelikle bileğine bakarak hayal eder. Ön koldan başlayıp bileğe kadar uzanan, bilekten başlayıp elin yüzeyine doğru geçiş yapan dövmelerin yanında ayak bileği de oldukça tercih edilir.

Ünlülerin bilek dövmeleri, kadınlar için el bilek dövmeleri ve yazı bilek dövmelerinden söz ettik. Bu yazımızda bileğe dövme modelleri ve ünlülerin bilek dövme modellerine yer vereceğiz.

 

İçindekiler

Ünlülerin Bilek Dövmeleri

 

 

Çoğu ünlü kimsenin özellikle bileğinde dövmelerine rastlamamız mümkündür. Ve yaptırmış oldukları dövmelerin onlara göre farklı anlamları vardır. Ünlüler genelde bileklerine dövme yaptırıyor, özellikle kadınların tercihi bu yönde, sizler için seçtiğimiz ünlü dövme modellerini aşağıda paylaştık. İşte ünlülerin bilek dövmeleri…

 

Nilüfer Dövmesiyle Jessica Alba

 

Jesicca Alba Bilek Dövmesi
Jesicca Alba Bilek Dövmesi

 

Ruhsal güzelliğin dışavurumu diye açıklayan Jessica, bu dövmesini dövmeden hoşlanmayan sevgilisinden ayrıldıktan sonra yaptırmıştır.

 

Kuş Ayakları Dövmesi Emma Stone

 

Emma Stone Bileğe Dövme Modeli
Emma Stone Bileğe Dövme Modeli

 

Emma’nın annesi göğüs kanserini yenince hem annesi hem de Emma kuş ayakları dövmesini yaptırmıştır. Paul McCartney tarafından tasarlanan kuş ayakları dövmesini yaptırmalarının sebebi ise, Emma da annesi de McCartney’nin ‘Blackbird’ şarkısını çok sevdikleri için Paul da kuş ayaklarını resmetmiştir.

 

Britney Spears’in Pembe Zar Dövmesi

 

Britney Spears’in Pembe Zar Dövmesi
Britney Spears’in Pembe Zar Dövmesi

 

Sol bileğinde pembe bir zar dövmesi bulunan Britney’in aynı dövmenin mavi renginde olanı ise eski kocasında vardır.

 

M Harfi Dövmesiyle Anna Hataway

 

M Harfi Dövmesiyle Anna Hataway
M Harfi Dövmesiyle Anna Hataway

 

Sol bileğinde bulunan M harfinin açıkçası tam olarak ne anlam ifade ettiğini bilmiyoruz. Ancak tahminimizce erkek kardeşinin adı Michael veya anne kızlık soyadı McCauley’in baş harfi olduğunu düşünüyoruz.

 

İrem Derici Bilek Dövmeleri

 

İrem Derici Bilek Dövmesi
İrem Derici Bilek Dövmesi

 

Kendisi adeta bir dövme tutkunu olan Derici’nin vücudundaki dövmelerinin her birinin farklı bir manası mevcuttur. Derici’nin bileğinde üç tane dövmesi vardır. Bunlardan ilki köpeği Pike’nin anısına yaptırdığı köpek dövmesi, ikincisi kan grubunu belirten dövme, son olarak ise koç ve arslan burcunun birleşiminin simgesi olarak bir dövmesi bulunmaktadır.

 

Kadınlar için El Bilek Dövmeleri

 

Yapraklı Bileğe dövme modeli
Yapraklı Bileğe dövme modeli

 

Kadınlarda özellikle köprücük kemiği, ayak bileği ve el bileğine yapılan dövmeler oldukça zarif ve cazibeli durmaktadır. El bileğinde daha minimal dövmeler tercih edilir. Minimal olması sayesinde dövme maliyeti de sizler için uygun olacaktır.

 

Bayan Bilek Dövme Modelleri
Bayan Bilek Dövme Modelleri

 

Kadınlar tarafından bu tarz çiçek, tüy yada farklı şekillere sahip dövme modelleri bileklerde sıkça tercih ediliyor.

 

El Bilek Dövme Modelleri

 

Bilek için Dövme Modeli
Bilek için Dövme Modeli

 

Bir bileğinizde kuş, diğerinde ise açık bir kafes dövmesi, genelde özgürlüğü timsal eden bu tarz dövmeler el bileğine yapılır.

 

Minimal El Üstü Dövme
Minimal El Üstü Dövme

 

Hint Tanrıçasını andıran el dövmesi, genelde bir anlamı olan dövme bileklere yaptırılır. El bileği damarların geçtiği yerdir, yani kanınızın vücut bulmuş hali, hobileriniz, hayat felsefenizi içeren figürler yaptırılır.

 

Miley Cyrus Bilek Dövme
Miley Cyrus Bilek Dövme

 

Arkadaşlığın bir sembolü olarak her birimizde aynı motifli dövme, bu dövme modeli Miley Cyrus’un el bileği dövmesidir.

 

Özgürlüğü Temsil Eden Bilek Dövmeleri

 

Bilekte Gemi Dövmesi
Bilekte Gemi Dövmesi

 

Dünya’yı gezmek isteyenler, özgür bir ruha sahip olanlar tarafından tercih edilen bu tarz dövmeler, kuş, dünya yada gemi olarak meydana çıkıyor. Aşağıda minimalist dünya el bileği dövmesini inceleyebilirsiniz.

 

El Bileği Dünya Dövmesi
El Bileği Dünya Dövmesi

 

Yazı Bilek Dövmeleri

 

Yazılı Bilek Dövmeleri
Yazılı Bilek Dövmeleri

 

Geometrik şekiller, hayvan figürleri veya herhangi desende dövmeler istemeyenler için yazı dövmeleri tam sizlere göre! İstediğiniz dilde, renkte, yazı tipi ve şeklinde yaptırabilmeniz mümkündür. Genellikle İngilizce anlamlı sözleri yaptıranları görmekteyiz.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status