Genel

Bonita Ne Demek?

Bonita ne demek, hangi dil? Lil bonita ne demek? Bonita kelimesi İspanyolca kökenli bir kelimedir. Bu kelimenin ve bu kelime ile birlikte kullanılan kavramları bu içeriğimizde ele alacağız.

İçindekiler

Bonita Hangi Dil?

Bonita Hangi Dil
Bonita Hangi Dil

İspanyolca kökenli bir kelime olan bonita, güzel ve sevimli anlamına gelir. Genellikle nesnelere ve kişilere söylenen bir kelimedir.

Bonita ismi İspanyolca’dan türetilmiştir ve o dilde güzel anlamına gelir. 1940’larda, ilk olarak Amerika’da tanıtıldı. Aynı zamanda, altıncı yüzyılda bir İtalyan aziz ve yedinci yüzyılda bir Kanıtlanmış aziz tarafından taşınan Bonitus (Latince) “iyi” erkek adının kadınsı karşılığıdır.

 

Lil Bonita Ne Demek?

Lil Bonita Ne Demek
Lil Bonita Ne Demek

“Benim ol lil bonita” sözü Sefa & Reynmen’in Bonita isimli 1 saatlik şarkısıdır. Dinleyiciler bu şarkıyı dinlerken ne anlama geldiklerini merak etmişler. Lil bonita kelimesi Türkçe’ye “küçük bonita” olarak çevrilmiştir.

 

La İsla Bonita Ne Demek?

La İsla Bonita Ne Demek
La İsla Bonita Ne Demek

1986 yılında Madonna la isla bonita isimli şarkıyı o muhteşem sesiyle yorumlamıştır. Dinleyiciler şakının ismi olan la isla bonita kelimesinin ne anlama geldiğini merak etmişler. İspanyolca kökenli bir kelime olan la isla bonita Türkçe karşılığı “güzel ada” anlamındadır.

 

Muy Bonita Ne Demek?

İspanyolca’da muy kelimesi çok anlamına gelmektedir. Kelimenin başına muy eklendiğinde o kelimenin miktarını ve niceliğini belirtir. Muy bonita ise, Türkçe karşılığı “çok güzel” anlamındadır. Bu kelime, kişiler veya cansız varlıklar için kullanılabilir.

 

Bonita Ne Anlama Geliyor?

Bonita Ne Anlama Geliyor
Bonita Ne Anlama Geliyor

İspanyolca kökenli olan bonita ismi feminendir ve İspanyolca ve Portekizce dillerinde “güzel” ve “sevimli” anlamlarına gelmektedir.

 

La Bonita Ne Demek?

Bonita kelimesinin ne anlama geldiğini öğrendik. La kelimesi İspanyolca’da nedir? İspanyolca’da 11 tane tanımlılık ekleri vardır. Bunlar; belirli, belirsiz, tekil, çoğul, eril ve dişil olarak ayrılmaktadır. Aşağıdaki tabloda yer verilmiştir.

Eril

Tekil

Dişil

Tekil

Eril

Çoğul

Dişil

Çoğul

Belirli El La Los Las
Belirsiz Un Una Unos Unas

 

La bonita ise, güzel kelimesini belirtir. İngilizce’de the beautiful yerine la bonita gibi düşünebilirsiniz.

 

Bir Kıza Bonita Diyebilir Miyiz?

Bir kıza güzel, “bonita” demek muhtemelen en iyi seçenektir. “Bonita” kelimesi İspanyolca konuşulan ülkelerde yaygın olarak kullanılmasının yanı sıra aşk ile de eş anlamlıdır.

 

Bonita Kötü Bir Söz Mü?

Bonita neye denir? Güzel ya da muhteşem bunun tanımıdır. Bir kadına “linda“, “hermosa” ve “bonita” kelimeleri ile iltifat edebilirsiniz.

 

Bonita İsminin Kişilik Analizi

Bonita İsminin Kişilik Analizi
Bonita İsminin Kişilik Analizi

İdealist bir analizcisiniz ve her şeyi derinlemesine incelersiniz. Zihinsel veya fiziksel bulmacaları çözmek sizin için doğaldır. Araştırmaya düşkünsünüz ve bilimsel gerçekleri tercih ediyorsunuz. Sessiz, utangaç ve çekingen olma ihtimaliniz çok yüksek. Diğer insanlarla konuşmak veya güvenmek size zor gelebilir. Sezgi yeteneğinizi iyi kullanırsınız.

Duyarlılığa yatkın ve başkalarının sözlerinden kolayca rahatsız olan bir insansınız. Huzurlu, uyumlu, işbirlikçi ve güvenilir, sizi en çok tanımlayan kelimelerden bazılarıdır.

Her şeyi isteksizce ve itiraz etmeden kabul etme eğilimindesiniz. Mutlu olmak için birlikteliğin ve dostluğun özlemini çekiyorsunuz. Siz bir koleksiyoncusunuz ve muhtemelen bir yerlerde saklanmış bazı gizli hazineleriniz var.

 

Güzel Kız İspanyolca Ne Demek?

İspanyolca dilinde güzel kız demek için “chica” ve “bonita” kelimeleri kullanılır. Chicas bonitas, İspanyolca’da güzel kızlar anlamına gelmektedir. Hermosa chica ise, güzel kız anlamına gelir.

 

Bonita Ne İçin Kullanılır?

Bonita kelimesi, bir nesnenin veya bir kızın güzelliğini tanımlamak için kullanılır. “Bonita” kelimesi, “linda” kelimesinin yaptığı gibi bir kişinin kişiliğini tanımlamaz. Bağlama bağlı olarak “güzel” veya “sevimli” olarak tercüme edilebilir.

 

Bonita, Linda ve Hermosa Arasındaki Fark Nedir?

İspanyolca kökenli bu üç kelime de genel olarak güzel ve sevimli anlamına gelmektedirler. Bu kelimelerin üçü de birine söylenecek çok güzel şeyler olsa da, tam olarak aynı değiller.

Bonita güzelelinda şirin veya güzele ve hermosa muhteşeme daha yakındır. Her üçü de insanlar, evcil hayvanlar veya nesneler hakkında kullanılabilir, ancak özellikle hermosa, duruma bağlı olarak baştan çıkarma veya cinsellik anlamına da gelmektedir.

Bu kelimelerin İngilizce karşılıkları ile aralarındaki farkı anlayabilirsiniz.

  • Bonita: beautifulprettylovely
  • Linda: cuteprettylovely
  • Hermosa: gorgeousbeautifullovely

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status