Saç Rengi

Buğday Tenli Ünlüler ve Saç Renkleri

Bu içeriğimizde buğday tenli ünlüler ve onların saç renklerini inceleyeceğiz. Büyük ekranda bir yıldız göründüğünde, çarpıcı görünüşü ile dikkatleri üzerlerine çekiyor.

Kabul edelim ki, birçok insan moda tavsiyeleri, trendler ve ürün tavsiyeleri için ünlüleri arar.  Ünlüler en iyi görünen cilde sahiptir ve bunun birincil nedeni, her zaman emrinde uzmanlara sahip olmalarıdır.

tuba büyüküstün kısa saç rengi
tuba büyüküstün kısa saç rengi

Buğday Ten Rengi Hangi Renk?

Buğday ten terimi genellikle bir kişinin ten rengini veya çok açık veya çok koyu olmayan ten rengini ifade eder. Orta tonlar, cildin sahip olduğu renk derinliğine bağlı olarak “açık orta” veya “koyu orta” olarak sınıflandırılabilir.

burçin terzioğlu saç rengi
burçin terzioğlu saç rengi

Buğday Tenli Ünlüler ve Saç Renkleri

Yeni bir saç rengine karar vermek, yeni kıyafetler seçmek gibi bir şeydir. Gardırobumuzdaki belirli tonlar ten rengimiz ve göz rengimizdeki en iyi özellikleri ortaya çıkarmaya çalışırken, kaçınma eğiliminde olduğumuz pek hoş olmayan başka tonlar da vardır.

Neyse ki, herhangi bir saç rengi değişikliği yapmadan önce, teniniz için hangi rengin en iyi olduğunu belirlemenize yardımcı olacağız.

Bensu Soral Dalgalı Saç Stili
Bensu Soral Dalgalı Saç Stili

Özellikle Türk insanlarının % 57’si buğday tenli olduğundan, bizler de buğday tenlilere yakışan saç renkleri ve bu tenli ünlülere ağırlık vereceğiz.

Aslı Enver Perçemli Saç Modeli
Aslı Enver Perçemli Saç Modeli

Buğday Tenli Türk Ünlüler

Tuba Büyüküstün, Burçin Terzioğlu, Bensu Soral, Sinem Kobal, Ceyda Ateş, Hande Subaşı, Aslı Enver, Hande Erçel, Gizem Karaca, İpek Yaylacıoğlu, Gökçe Bahadır, Dilan Çiçek Deniz, Selen Seyven, Ece Uslu gibi isimler buğday tenli Türk ünlüler arasındadır.

Gökçe Bahadır Uzun Dalgalı Saç Modeli
Gökçe Bahadır Uzun Dalgalı Saç Modeli

Ali Burak Ceylan, Anıl Tetik, Aras Bulut İynemli, Barış Arduç, Berk Atan, Berkay Hardal, Birkan Sokullu, Can Yaman, Çağlar Ertuğrul, Engin Altan Düzyatan, Engin Öztürk, Kaan Yıldırım, Kadir Doğulu, Kerem Bursin, Kıvanç Tatlıtuğ, Murat Boz, Okan Yalabık, Özgür Çevik, Serkan Altunorak gibi isimler ise, buğday tenli Türk ünlü erkekler arasında yer almaktadır.

Sinem Kobal Saç Stili
Sinem Kobal Saç Stili

Buğday Tenli Hollywood Ünlüler Kimler?

Camila Cabello, Priyanka Chopra, Victoria Justice, Jessica Alba, Adriana Lima, Chrissy Teigen ve Jennifer Lopez buğday tenli Hollywood ünlüler arasında yer alır.

Jennifer Lopez Uzun Saç Modeli
Jennifer Lopez Uzun Saç Modeli

Buğday Tenlilere Yakışan Saç Renkleri

Ten rengi doğuştan sahip olduğunuz bir şeydir, ancak genellikle cilt tonunuz, kendinizi nasıl doğru bir şekilde tanımlayacağınızı bile bilmediğiniz bir şeydir. Herhangi bir yüz makyajı yapıyorsanız, doğru fondöten ve kapatıcı tonunu bulabilmek için cilt tonunuzu anlamanız çok önemlidir. Ayrıca, cilt tonunuzu öğrenmek, giyim, ruj, saç rengi ve daha fazlası için güzel tonlar seçmenize yardımcı olabilir.

Gizem Karaca Balyaj Saç Modeli
Gizem Karaca Balyaj Saç Modeli

Buğday ten için en iyi saç rengini arıyorsanız, öncelikle cilt alt tonunuzu belirlemeniz gerekir. Hangi cilt alt tonuna sahip olduğunuzdan emin değilseniz bileklerinizdeki damarlara bakın. Mavi veya mor damarlar soğuk bir alt tonu işaret ederken, yeşil damarlar muhtemelen sıcak bir alt tona sahip olduğunuzu gösterir. Damarlarınız ten renginizle uyuşuyorsa veya hangi renk olduğunu anlayamıyorsanız, nötr alt tonunuz olabilir.

Cilt alt tonunuzu öğrendikten sonra, eğer buğday tenli iseniz, işte buğday tenlilere yakışan saç renkleri…

  • Bakır ve açık kahverengi: Buğday tenliyseniz ve doğal saç renginiz açık kahverengi ise, bakır tonlarında bir saç rengi elde etmeyi deneyebilirsiniz. Renkleri karıştırmak kesinlikle size farklı bir trend bir görünüm verir ama orantı da çok önemli olduğu bilinmelidir.
  • Çikolata kahvesi: Sıcak alt tonlu buğday tene sahipseniz, çikolata kahvesi vurguları size çok yakışacaktır. Bu vurguların kalınlığına siz karar verebilirsiniz. Ancak çikolata kahvesi vurgularının bu saç rengi kesinlikle içinizden en iyisini ortaya çıkaracaktır.
  • Kızıl ve tonları: Kızıl saç, göze çarptığı için güzel görünür. Ancak çok çabuk akma yapabilir.
  • Sarı ve tonları: Buğday tenliyseniz, altın veya bej gibi buğday tenli bir sarışın olabilirsiniz. Sarışın, açık ten rengine daha çok yakışır, ancak bej veya altın, buğday ten için iyi bir seçenek olacaktır. Bunu yaptırmadan önce saçınızın doğal rengini göz önünde bulundurun.
  • Siyah: Buğday ve koyu ten rengine siyah tonları bir hayli yakışır. Bu rengi seviyorsanız, koyu kahverengi veya siyahı tercih edin.

Doğru cilt tonunuzu belirlemekte zorlanıyorsanız, korkmayın. Renk tonunuza uyan mükemmel ürünleri bulmadan önce zaman, sabır ve bazen biraz deneme yanılma gerekir. Umarız bu açıklayıcı yardımcı olmuştur!

Jennifer Lopez saç rengi ne
Jennifer Lopez saç rengi ne
Aslı Enver Hair Styles
Aslı Enver Hair Styles

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status