Makyaj

Buğulu Gelin Makyajı Modelleri

Buğulu ya da dumanlı göz makyajı olarak isimlendirilmekte olan makyaj biçimi içerisinde ilk olarak gri renk far ya da kalem ile yapılan makyaj çeşididir. Grinin yeterli bir şekilde koyu olmadığı anlar içerisinde ise siyah fark dağıtılarak bu makyaj işlemi gerçekleştirilir. Özel gecelerin, partilerin, nişan ya da düğün gibi organizasyonlar içerisinde göze çarpmak adına tercih edilebilecek olan bir makyaj türüdür. Bu makyaj türü sayesinde gözleri daha dikkat çekici ve büyük bir görünüm kazandıra bileceğinizi söyleyebiliriz.

Bu makyaj türü ilk çıktığı günden günümüze kadar renk kartelası bakımından oldukça gelişti. Buğulu göz makyajı günümüzde artık, mor, pembe ve kahverengi gibi tonlar içerisinde de yapılabilmektedir. Böylelikle her göz rengine uygun olan makyajı kendi tonuna uygun bir şekilde uygulayabilmekteyiz.

 

Buğulu Gelin Makyajı Nedir

 

mavi gözlüler için buğulu makyaj
mavi gözlüler için buğulu makyaj

 

Bu makyaj tekniğinde gri far kullanımı çok önem taşımaktadır. Gözlerin büyük görünmesi ve dikkat çekmesi amaçlanmaktadır. Bu makyaj genelde düğünlerde kullanılsa da özel bir davete katılırken de tercih edebilirsiniz.

 

 

Buğulu makyaj nasıl yapılır
Buğulu makyaj nasıl yapılır

 

Gözlerin koyu olmasına özen gösteren bu makyajda dudak ve yanak çevresi de göze nazaran daha açık renkler tercih edilir. Burada en önemli detay ise göz kapaklarına likit olmayan göz bazlarının uygulanmasıdır.

 

esmer gelinler için buğulu makyaj
esmer gelinler için buğulu makyaj

 

Gözünüzün üst kısmına da çizgi çekilmesi, alt kirpiklere ve göz çevresine kalem çekilmesi yine bu makyaj tipinin belirgin özellikleri arasındadır.

 

çok güzel dumanlı makyaj modeli
çok güzel dumanlı makyaj modeli

 

Bu makyaj tipi özellikle renkli gözlü kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Gözün öne çıkmasını sağlayan bu model, özellikle yüzü dikdörtgen olan kadınlar tarafından da sıkça tercih edilmektedir.

 

Buğulu Makyajı Hangi Gelin Adayları Tercih Etmelidir

 

dumanlı makyaj tipi
dumanlı makyaj tipi

 

Buğulu göz makyajı olarak bilinen makyaj türü düğün gecesinde sadece gözlerin ön plana çıkmasını isteyen ama bunu sade bir gelin makyajı gibi hafifi tonlar yerine bakışların oldukça çekici bir hava katılmasını isteyen gelin adayları için oldukça uygundur.

 

Buğulu Gelin Makyajı Nedir
Buğulu Gelin Makyajı Nedir

Düğün gününde saç modellerini açık yaptırmayı planlayan gelin adayları içerisinde mavi gözlü gelin adaylarına allık ve ruj kullanımını en açık tonlar içerisinde yaptırılması şartı ile neredeyse siyaha yakın buğulu makyajı yaptırmaları kesinlikle yakışacaktır.

Kahverengi göz rengine sahip olan gelin adaylarının ise allık ve pembe tonlara yakın tutulacak şekilde ruj tercihleriyle birlikte toprak tonlarına yakın buğulu makyaj yaptırmalarını önermekteyiz.

 

Buğulu Gelin Makyajı Modelleri ve Galeri

 

buğulu makyaj uygulaması
buğulu makyaj uygulaması

 

Eğer gelin adayları düğün gecelerinde saçlarını topuz yaptırma planı içerisindelerse gözün yarısına koyu diğer yarısına ise açık renk far ile uygulanan dumanlı göz makyajını bol maskara ve eyeliner ile tercih etmelerini önermekteyiz.

 

yeşil gözlüler için buğulu makyaj
yeşil gözlüler için buğulu makyaj

 

Ruj ve allık tercihlerinde ise şeftali tonlarına yakın tercihlerde bulunmalarını önermekteyiz. Tamamen düğün gecesinde çekici bir görünüm içerisinde olmayı playan gelin adaylarının parlak gri renklerde, eyeliner ve bol maskara uygulaması ile gerçekleştirilen buğulu gelin makyajlarını tercih etmesidir.

 

gelinler için Buğulu makyaj
gelinler için Buğulu makyaj

 

Bu makyaj tipi içerisinde gözlerin alt bölgeleri ve göz kapaklarının parlak olacağı için çok koyu görünüm elde edilecek olmasından dolayı dudaklar neredeyse kendi renk tonunda bırakılmalıdır.

 

esmerlere Buğulu makyaj öneri
esmerlere Buğulu makyaj öneri

 

Galerimizden tüm buğulu gelin makyajı modellerine ulaşmanız mümkündür. Tüm farklı modelleri görselleri ile birlikte sizlere vermeye çalıştık, farklı model istekleriniz olursa yorum bölümünden yada iletişim kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hüner Biber

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status