Abiye ModelleriTesettürTesettür Giyim

Büyük Beden Tesettür Abiye Modelleri

Bu yazımızda sizlere büyük beden tesettür abiye modelleri ve 20’den fazla görselle birlikte sunacağız. Editörlerimiz tarafından en farklı ve en güzel modeller seçilmiştir. Aşağıda inceleyeceğiniz modelleri vücut tiplerine göre verilmiştir.

Yazı sonunda ki galerimizden farklı büyük beden tesettür elbise modellerine ulaşabilirsiniz. Öncelikle büyük beden seçerken nelere dikkat edilmelidir, hangi vücu tipine hangi abiye modeli gider, bu bilgileri sizlerle paylaşacağız.

 

İçindekiler

Büyük Beden Abiye Modeli Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli

 

Büyük Beden Haki Yeşil Abiye
Büyük Beden Haki Yeşil Abiye

 

Kıyafetler seçimi yaparken şık bir görüntü elde edebilmek için vücut tipimizi, bize neyin yakışıp neyin yakışmayacağını analiz etmemiz en önemli etkenlerden biri. Özellik de abiye seçimi için bu etken hayati bir önem taşıyor. Abiye kıyafet seçiminde artık her beden aynı anlamı taşıyor diyebiliriz şöyle ki x-small bedenden xx-large bedene kadar artık her bedene uygun kıyafetleri bulmak bir tık uzağımızda.

 

Siyah Tesettür Büyük Beden Abiye Modeli
Siyah Tesettür Büyük Beden Abiye Modeli

 

“Çok kiloluyum üzerime uygun, şık kıyafetler bulamıyorum” , ” Tasarımcılar kilolu kadınları düşünerek kıyafet tasarlamıyorlar” gibi cümleler artık çok eskide kaldı. Geldiğimiz şu dönemde Kim Kardashian’ın öncülük edip bayrağı elinde tuttuğu bir olgu olarak artık dönem kilolu kadınlar dönemi. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus kadının bedenini tanıması, benimsemesi ve bu doğrultuda da doğru kıyafeti bulması, parola bu kadar basit… Tanı-benimse-bul

Bu yazımızda size en uygun tesettür abiye giyim için fikirlerde bulunacağız. Eminiz ki kendi vücut tipinizi bulup kendinize uygun olan tavsiyeleri alıp bu doğrultu da doğru bir elbise tercihi yapacaksınız.

 

Bilinen Kadın Vücut Tipleri

 

Plus Size hijab dress
Plus Size hijab dress

 

Bildiğimiz gibi yaygın olarak bilinen dört kadın vücut tipi var ;

 

1. Armut tipli vücut
2. Elma tipli vücut
3. Dikdörtgen
4. Kum saati

 

Bizim inceleyeceğimiz kısım 1. ve 2. tip vücut ölçüleri. Gelin bunlardan hangisi sizi ifade ediyor beraber bakalım ve kıyafet seçimi için doğru ipuçlarını yakalayalım…

 

 

Elma tipli vücut hattına sahip olan kadınlar; geniş omuzlara ve göğüslere sahip olan kadınları ifade etmektedir. Bu sebeple elma tip kadınlar anvelop tarzı elbiseler seçerek üst kısmı ortaya çıkarıp belin daha ince görünmesini sağlayabilir. A tipi kesim elbise modelleri de tercihleriniz arasında olmalıdır. Bunun yanı sıra dökümlü ve vücudu saran kumaşlardan kesinlikle uzak durmalısınız. Renk seçiminizde özgürsünüz fakat koyu renkler tercih etmeniz vücut tipinize avantaj sağlayacaktır.

 

 

Lilla renk tesettür büyük beden abiye
Lilla renk tesettür büyük beden abiye

 

Armut tipli vücut hattına sahip olanlar ise, kalça ölçüleri göğüs ölçülerinden daha büyük olan kadınları ifade etmektedir. Armut tipli tesettürlü kadınların tercih etmesi gereken elbise modeli A tipi veya kraliyet tipi elbise modelleridir. Yan çizgili ve büyük desenli elbiselerden kesinlikle uzak durmalı ve düz kesim modeller tercih etmeliyiz.

 

Büyük Beden Tesettür Abiye
Büyük Beden Tesettür Abiye

 

Daha sade seçimlerde bulunarak bele takılacak bir kemer veyahut kullanılacak aksesuarlarla hem şık hem zarif olmak elinizde. Aynı zamanda kalçaları örten blazer ceketler de tercih edebilirsiniz. Renk tercihleriniz ise kesinlikle siyah, kahverengi, lacivert gibi renkler ile sınırlı olmamalı hangi rengin insanıysanız hiç çekinmeden o rengi tercih etmelisiniz.

 

Büyük Beden Tesettür Abiye Modelleri İncelemesi

 

İşlemeli Büyük Beden tesettür abiye
İşlemeli Büyük Beden tesettür abiye

 

Aşağıda tüm büyük beden abiye modellerinin çeşitlerine yer verdik, farklı tarzda bu modellerden tarzınıza en uygun olanı kendinize uyarlayabilirsiniz.

 

Salaş Büyük Beden Tesettür Abiye Modeli

 

Pudra renk salaş tesettür büyük beden abiye
Pudra renk salaş tesettür büyük beden abiye

 

Her zaman olmasa da salaş elbiseler istenmeyen kiloları gizlemek için iyi bir kaçış yolu olabilmektedir.

 

Siyah Büyük Beden Tesettür Abiye Modeli

 

En güzel büyük beden tesettür abiye
En güzel büyük beden tesettür abiye

 

Özel günlerin vazgeçilmez rengidir siyah. Bir kadın için kurtarıcıdır gerek zarif duruşu gerekse olduğundan daha zayıf gösteriyor oluşu her an kendine olan ilgiyi arttırıyor. Durum böyle olunca bir çok kadın için vazgeçilmez bir renk oluyor siyah.

 

Anvelop Büyük Beden Tesettür Abiye Modelleri

 

Tesettür Büyük beden abiye
Tesettür Büyük beden abiye

 

Anvelop, salaş, dikişlerin gözükmediği, basit ama şık bir görüntüye sahip bir kesim modelidir. Fazla kilolu kadınlar için de hayat kurtaran bir parçadır. Hayatınız her alanına dahil edebileceğiniz yegane parçalardandır.

mihrunisa tesettur buyuk beden payetli

Kraliyet Kesim Büyük Beden Tesettür Abiye Modelleri

 

Tesettür Büyük Beden abiye kombini
Tesettür Büyük Beden abiye kombini

 

Dar kalıptaki elbiselerle kullanılan pelerinler sayesinde şıklığınıza asillik katmak son derece kolay ve etkili.

Tesettürlü kadınların son yıllarda giyimine göstermiş olduğu özenle birlikte bu sektörün de ilerlemesine ve gelişmesine olanak sağlamış ve büyük bir pazar haline dönüşmesine fırsat sunmuştur. Tesettür moda devleri de bu fırsatı çok iyi değerlendirmiştir.

 

mihrunisa tesettür büyük beden koyu yeşil
mihrunisa tesettür büyük beden koyu yeşil

mihrunisa tesettur buyuk beden farkli

Alışverişlerin internet üzerinden yapılabilmesi kolaylığı da kadınları büyük bir dertten ve zamandan kurtarmış, binlerce modeli mağaza mağaza gezmeden tek bir tık uzağınızda bulma fırsatı sunmuştur. Son zamanlarda da dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsü sebebi ile insanlar evden çıkamaz hale gelmiş, bu durum biz kadınları sanal alışverişe daha da teşvik etmiştir.

Evet hanımlar, vücut tipimizi, buna uygun hangi kıyafetleri tercih etmemiz gerektiğini öğrendiğimize göre bu yazıdan sonra hemen online alışveriş sitelerine girip alışveriş yapabilirsiniz.
Unutmayın, vücudunuzu tanıyıp benimsediğiniz anda üstünüze olamayacak hiçbir elbise yok… Bir gülümsemeniz ile de şıklığınıza zarafet katmayı unutmayın 🙂

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status