Diyet

Çağatay Köşkeroğlu Diyet Listesi

Çağatay Köşkeroğlu diyet programı nedir? Uzman Diyetisyen Çağatay Köşkeroğlu’nun kendi soyadıyla bilinen Köşkeroğlu diyeti için tüm detayları bu yazımızda topladık.

Uzman Diyetisyen Çağatay Köşkeroğlu, kendi soyadıyla hazırladığı diyet programı son zamanlarda sıkça gündemi kurcalıyor. Özellikle bir televizyon programında dile getirdiği “diyetin başladığı gün, zayıflama da başlıyor” cümlesiyle tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

 

İçindekiler

Çağatay Köşkeroğlu Diyet Programı

 

Çağatay Köşkeroğlu diyetinde 4 evre bulunuyor. Bu program kapsamında bitkisel yağlar tercih ediliyor ve doymuş yağlardan uzak duruluyor. Ayrıca işlenmemiş ve organik ürünlerin tüketilmesini barındırıyor.

 

Çağatay Köşkeroğlu diyeti
Köşkeroğlu diyeti

 

Arınma Evresi

İlk aşamada ilk hedefimiz, vücudu ödemlerden ve toksinlerden arındırarak, sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlamaktır. Bunun için detoks programı uygulamamız gerekiyor.

Dengeleme Evresi

Dengeleme evresinde kişilerin kas kütle artışını sağlayıp metabolizmayı hızlandırma hedefleniyor. Yeterli miktarda protein ve organik sebze ağırlıklı bir program hazırlanıyor.

Vurgu Evresi

Vurgu evresinde, vücuda enerji vermek ve yağ yakımını gerçekleştirmek amaçlanıyor. Burada da ilk olarak karbonhidratların tükenmesini sağlayıp enerjiyi yağlardan elde edeceğiz. Bu şekilde, karbonhidrat alımı azaltılıp protein miktarı artırılarak yağ yakımı gerçekleşecektir.

Koruma Evresi

Son aşama olan koruma evresinde ise, 4 besin grubunu da dengeli bir şekilde tüketerek var olan kilomuzu korumaya çalışmak hedefleniyor.

 

Çağatay Köşkeroğlu Diyeti Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

 

Uzman Diyetisyen Çağatay Köşkeroğlu, kendi soyadıyla yenil nesil diyet programının yanında, kilo vermek adına diyet yapanlara bazı tavsiyelerde bulundu:

 

Çağatay Köşkeroğlu diyeti
Diyet yapmadan önce bilmeniz gerekenler

 

  • Diyet yapmaya karar veren kişiler, internette yazan her bilgiye inanmamalı ve ordan burdan duyduğunuz diyet programlarını uygulamamalı. Mutlaka bir uzman tarafından diyete başlanması gerekiyor.
  • Organik ve sağlıklı olan gıdaları aşırı tüketmemeliyiz.Ayrıca diyetle birlikte ara öğün yapmaya önem vermeliyiz. “Ara öğünlerde yenen besinler kilo aldırır” şeklinde düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Aksine metabolizmanızı hızlandırarak kilo vermenizi hızlandırır.
  • Bir diyet programı uygularken aniden kalori miktarını düşürmek doğru bir davranış değildir. Zira, kilo verebilirsiniz ancak bir saatten sonra metabolizmanız yavaşlayarak kilo vermeniz duracaktır. Bundan dolayı yavaş yavaş kalori miktarını azaltmaya çalışın.
  • Diyet yapmanın mevsimi yoktur. Genellikle kişiler yaz ayları yaklaştıkça fazla kilolardan kurtulmak adına diyet yapsalar da, her mevsim uygulayabileceğinizi unutmayın.
  • Kişiler, “diyet” kelimesini duyunca, hiçbir şey yiyemeyecekleri bir süreç sanıyorlar. Oysaki bu düşünce bir hayli yanlış olmakla birlikte, bir diyet programında miktarlarına göre elbette ki bütün besinleri tüketebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status