Cinsellik

Cinsel Organa Hangi Yağ Sürülür?

Cinsel yaşamınızı iyileştirmek, cinsel sorunların önüne geçmek için yaşam alışkanlıklarınızı değiştirmeniz lazım. Bunun yanında, cinsel organa sürülebilen yağlar ile cinsel gücü artırabilirsiniz. Peki, cinsel organa hangi yağ sürülür, penise kan akışı nasıl artar?

İçindekiler

Penise Kan Akışı Nasıl Artar?

Erkeklerin yaklaşık yüzde 40’ı 40 yaşında erektil disfonksiyondan etkileniyor ve bu da ereksiyon olma güçlüğünü birçok insanın düşündüğünden çok daha yaygın hale getiriyor.

Fizyolojik olarak konuşursak, sağlıklı ereksiyon tamamen kan akışıyla ilgilidir. Kan, penisinizin erektil dokusuna serbestçe akabildiğinde, başka bir sorun olmadığı varsayılırsa, cinsel olarak uyarıldığınızda ereksiyon elde etmenin çok daha kolay olduğunu göreceksiniz.

Cinsel organa hangi yağ sürülür
penise kan akışı nasıl artar

Bir sağlık durumu, bir alışkanlık veya yediğiniz veya içtiğiniz bir şey sebebiyle kan akışınız sınırlandığında, ereksiyon olmanız daha zor olacaktır. Kan akışınız çok kısıtlıysa, hiç ereksiyon olamayabilirsiniz.

İster cinsel performansınız konusunda endişeleniyor ve harekete geçmek istiyor olun, ister sadece genel sağlığınızı iyileştirmek istiyor olun, penisinize kan akışını iyileştirmek için adımlar atmak, cinsel yaşamınız söz konusu olduğunda büyük faydalar sağlayabilir.

Optimal Kan Akışı için Yeme Alışkanlıklarınızı Değiştirin

Yediğiniz yiyeceklerin kan akışınız üzerinde önemli bir etkisi olabilir. Vitaminler, mineraller ve besinler açısından zengin sağlıklı bir diyet yapın ve kan akışını ve diğer önemli sağlık belirteçlerini iyileştirebilmelisiniz.

Penisinize (ve vücudunuzun başka yerlerine) giden kan akışını iyileştirmek istiyorsanız, aşağıdaki yiyecekleri beslenme programınıza eklemeyi deneyin:

Cinsel organa hangi yağ sürülür
penise kan akışı sağlayan yiyecekler
 • Tarçın
 • Sarımsak
 • Omega-3 yağ asitleri içeren balıklar
 • Soğan
 • Turunçgiller
 • Bitter çikolata
 • Nitrat bakımından zengin sebzeler
 • Fındık, ceviz ve badem gibi bazı kuruyemişler
 • Kırmızı acı biber
 • Zerdeçal

Yukarıda sıralanan kan akışını teşvik eden gıdaları vurgulamanın yanı sıra, kan akışınıza zarar verebilecek gıdalardan kaçınmak da önemlidir. Aşağıdaki gıdaların tüketimini sınırlamaya çalışın:

 • Tuz: Tuzlu yiyecekler kan dolaşımınızdaki sodyum miktarını artırır ve bu da kan basıncınızın yükselmesine neden olabilir. Bu, penisinize kan sağlayan atardamarlara zarar vererek ereksiyon olma ve cinsel performans gösterme yeteneğinizi etkileyebilir.
 • Şeker: Şeker, tuz gibi kan basıncını doğrudan etkilemese de, aşırı şeker tüketimi diyabet geliştirme riskinizi artırabilir. Kan akışınıza zarar verebilir ve erektil disfonksiyonla başa çıkma riskini büyük ölçüde artırabilir.
 • Trans yağ: Trans yağlar, sağlığa hiçbir faydası ve bir dizi olumsuz kardiyovasküler etkisi (özellikle LDL kolesterol için) ile diyet yağının en kötü şeklidir.
 • Su: Kan öncelikle sudan oluşur, yani normal miktarda sıvı aldığınızda en iyi şekilde akar. Susuz kaldığınızda, vücudunuzdan kaslara, organlara ve dokulara gitmek için daha düşük bir kan hacmi vardır.

Kilonuzu Koruyun

Vücudunuzun yağ yüzdesini takıntı haline getirmenize veya her gün kendinizi tartmanıza gerek yok, ancak optimal kan dolaşımı, kardiyovasküler sağlık ve cinsel performans için sağlıklı bir kiloyu korumak önemlidir.

Obezite ve erektil disfonksiyon, aşırı kilolu veya obez olan erkeklerin bazı cinsel performans sorunları yaşama olasılığı ortalamanın üzerindedir.

Obezite, erektil disfonksiyonun doğrudan bir nedeni olmasa da, hipertansiyon, diyabet ve erektil disfonksiyon geliştirme riskinizi artırabilecek diğer sağlık sorunları ile yakından ilişkilidir. Bunlar aynı zamanda kan dolaşımını etkileyebilecek, kanın penisinize doğru şekilde akmasını durdurabilecek faktörlerdir.

Ortalamadan daha düşük testosteron seviyeleri geliştirme riski gibi obezite ile ilgili cinsiyetle ilgili başka sorunlar da vardır. Bunların hepsi, kan akışı ve genel cinsel performans konusunda endişeleriniz varsa, sağlıklı bir kiloyu korumayı önemli kılar.

Düzenli Bir Egzersiz Rutini Başlatın

Egzersiz yapmak, kardiyovasküler sağlığınızı iyileştirmenin ve kan dolaşımını artırmanın en etkili yollarından biridir, buna penisinizdeki doku da dahil olmak üzere cinsel ilişki sırasında ereksiyon olmanıza ve ereksiyonunuzu sürdürmenize yardımcı olur.

Düzenli egzersiz, kan basıncı seviyelerinizde azalmaya neden olarak sağlıklı kan akışını teşvik edebilir ve genel sağlığınızı iyileştirebilir. Bu, özellikle cinsel performansınızla ilgili endişeleriniz olmasa bile düzenli olarak egzersiz yapmayı önemli hale getirir.

Alkol ve Sigara Tüketiminizi Azaltın

Alkol ve nikotin, ister sigara ister buharlaştırıcı ile solunsun, hem kan akışınıza hem de cinsel performansınıza zararlıdır.

Nikotini nasıl soluduğunuza bakılmaksızın, vücudunuza girdiğinde birden fazla olumsuz etkisi olacaktır. Bu, kalbinizin daha hızlı atmaya başlayacağı, kan basıncınızın yükselmeye başlayacağı ve vücudunuzdaki kan akışını kontrol eden arterlerin daralmaya başlayacağı anlamına gelir.

Sonuç, penisinizin erektil dokusuna kan akışı da dahil olmak üzere, vücudunuzdaki kan dolaşımını azaltarak, kalbinizin etkili bir şekilde pompalama yeteneğinde bir azalmadır. Kısacası, nikotin nasıl almayı seçerseniz seçin optimal kan akışı ve cinsel performans için iyi bir seçim değildir.

Benzer şekilde, alkol kan akışınızı her zaman doğrudan kısıtlamasa da cinsel performansınızı etkileyebilir. Az miktarda alkol iyi olsa da, optimal kan akışını ve cinsel performansı hedefliyorsanız, çok fazla içmemek en iyisidir.

Stres Kaynaklarına Maruz Kalmanızı Engelleyin

Stresli hissetmeye başladığınızda, vücudunuz sinir sistemini harekete geçirir ve diğer şeylerin yanı sıra kan damarlarının daralmasına ve epinefrin, norepinefrin ve kortizol gibi stres hormonlarının üretiminde artışa neden olur. Bu, daha yüksek kan basıncı seviyelerine ve vücudunuzdaki kan akışında bir azalmaya yol açar.

Tıpkı vazokonstriktör etkisi olan nikotin gibi yiyecekler ve maddeler gibi, stres de penisinize giden kan akışını etkileyebilir ve potansiyel olarak erektil disfonksiyona neden olabilir.

Her ne kadar stres kaçınılmaz olsa da, ortalama stres seviyenizi azaltmak, penisinize sağlıklı kan akışını teşvik etmenin ve cinsel performansınızı iyileştirmenin basit ve etkili bir yolu olabilir.

Cinsel Organa Sürülebilen Yağlar

 • Yasemin yağı
 • Badem yağı
 • Ylang ylang yağı
 • Gül yağı
 • Susam yağı
 • Sandal ağacı yağı
 • Lavanta yağı
 • Avokado yağı

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. Merhaba, eşim için bu yağları kullanmak istiyoruz, acaba kullanımı nasıl olucak? Hangi yağı hangisi ile yada hangi miktarda kullanmamız gerekiyor bununla alakalı bilgi verirseniz çok sevinirim.

  1. Merhaba,

   Tam olarak eşinizde ki sorunu söylerseniz, daha iyi yardımcı oluruz.

   Teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status