SağlıkBitkisel Çözüm

Cinsel Organda Siğil Bitkisel Tedavisi ve Çözüm Yöntemleri

Genellikle vajinal, anal ve oral seks sırasında, enfekte olmuş biriyle ten tene temas ettiğinizde genital siğil alırsınız. Genital siğiller, kimse boşalmasa bile yayılabilir ve onları almak için bir penisin vajinaya veya anüse girmesi gerekmez. Daha az yaygın olsa da, görünür siğilleriniz veya başka semptomlarınız olmadığında bile onları yayabilirsiniz. Cinsel organda siğil vajinal doğum sırasında bebeğe de geçirebilirsiniz, ancak bu oldukça nadirdir.

Genital siğiller, vücudunuzun herhangi bir yerinde olabilecek siğillerden farklıdır. Bu nedenle, elinizdeki veya ayağınızdaki bir siğil ile kendinize (veya bir partnere) dokunarak genital siğil kapamazsınız.

Semptomlarınız olduğunda genital siğil geçirme olasılığınız daha yüksektir. Bu nedenle, bir siğil fark ederseniz, genital siğillerin bir partnere bulaşma riskini azaltmaya yardımcı olmak için test ettirmek ve tedavi ettirmek en iyisidir.

Genital Siğil Tedavisi Bitkisel Çözüm Yöntemleri

Cinsel Organda Siğil Bitkisel Tedavisi ve Çözüm Yöntemleri
Cinsel Organda Siğil Bitkisel Tedavisi ve Çözüm Yöntemleri

Genital siğiller yaygındır ve belirli HPV tiplerinden kaynaklanır. HPV (insan papilloma virüsü) virüsünün bulaşması sonucu, genital ve arogenital bölgede siğiller ortaya çıkabilir. Bu genellikle cinsel birleşme yoluyla meydana gelir. Özellikle bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerde belirti gösterebilir.

Genital siğiller rahatsız edici olabilir ama tedavi edilebilir ve tehlikeli değildir. Siğil tedavisine ne kadar erken başlanırsa, yayılımı o kadar hızlı önlenmiş olunur. Genital siğil için doğal yöntemler arayışındaysanız, sizler için birkaç bitkisel tedaviyi araştırdık ve derledik.

  • Genital siğile evde çözüm olarak ilk önerimiz, siğilli bölge üzerine çay ağacı yağı veya kekik yağı uygulamaktır. Pamuğa bir miktar damlatarak, sorunlu bölgeye uygulayın ve bu tedaviyi 10 gün sürdürün.
  • C vitamini ezip üzerine az miktar su ekleyin ve macun kıvamını alana dek karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı siğilli bölge üzerine sürüp bandajla kapatın. 1 gün boyunca kapalı bir şekilde kalmasını sağlayın. Bu tedavi yöntemi, siğile neden olan virüsü yok etmede yardımcı olabilir.
  • Genital bölgede siğil bitkisel çözüm olarak elma sirkesinden yararlanabilirsiniz. Elma sirkesini suyla karıştırın ve pamuk yardımıyla sorunlu bölge üzerine uygulayın. Bandajla üstünü kapatın ve 1-2 saat o şekilde bekletin.
  • Genital siğili kurutan bitki olarak aloe vera gösterilebilir. Aloe verayı siğilli bölge üzerine uygulayın ve kuruyana kadar bekleyin. Kuruduktan sonra yıkamanıza gerek yoktur. Siğiller kuruyana kadar bu yöntemi tekrar edebilirsiniz.
  • Siğile neden olan viral enfeksiyonları geçirmede etkili olan sarımsaktan yararlanabilirsiniz. Sarımsağı ister yiyin isterseniz ezip siğilli bölge üzerine koyup, bandajla kapatın.
  • Soğanı dilimleyin ve bir dilimini siğilli bölge üzerine koyup üzerini bandajla kapatın. 1 gece boyunca bekletin ve ertesi gün cildinizi yıkayın.

Genital siğil için evde uygulayabileceğiniz yukarıda bahsettiğimiz bitkisel tedavi yöntemlerini sık sık ve kontrolsüz yaptığınızda, cilt tahrişine ve akabinde siğil yayılımına neden olur. Herhangi bir yan etki ile karşılaşmamak için doktorunuza danışmanız tavsiye edilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status