Bitkisel ÇözümSağlık

Cinsel Organda Siğil Bitkisel Tedavisi

Cinsel organda siğil, genital bölgelerin etrafındaki deride bulunan küçük, ten rengi şişlikler, HPV enfeksiyonunun belirtileridir. HPV, enfekte bir partnerle genital, oral veya anal seks sırasında bir kişiden diğerine bulaşır. Ayrıca cinsel ilişki sırasında doğrudan ten tene temas yoluyla da yayılır.

 

İçindekiler

Siğilleri Ne Yok Eder

 

Siğilleri Ne Yok Eder
Siğilleri Ne Yok Eder

 

 • Kırlangıç otunu siğilli bölge üzerine yavaş yavaş günde 3 kere uygulayın. 2 veya 3 hafta boyunca uygulamak genel olarak yeterli gelecektir.
 • Aynı sefa bitkisinden elde edilen suyu siğiller üzerinde kullanabilirsiniz. Bitkide bulunan saponin, uçucu yağ, flavonoid ve salisilik asit sayesinde siğil tedavisinde etkilidir.
 • İncir yaprağını ezdikten sonra siğilli bölge üzerine yerleştirip de sonuç alabilirsiniz.
 • Sarımsağı lapa kıvama getirip siğilin üzerine uyguladığınızda ondan kurtulabilirsiniz.
 • Aloe vera jeli virüs ve bakterilerle savaşmaya yardımcı olduğu için kullanılabilir.
 • Elma sirkesini bir pamuğa döküp, siğilli bölgenin üzerine sürülerek tedavi edilebilir.
 • C vitamini tabletini az miktarda su ile karıştırıp macun kıvamına getirin. Ardından, etkilenen bölge üzerine sürüp yaklaşık 20 dakika bekletin. Bu uygulamayı siğillerden kurtulana kadar her gün tekrar edin.
 • Limon suyunu etkilenen bölgeye uygulayabilirsiniz. Alternatif olarak, limon dilimini kabuğu alta gelecek şekilde bir tavada ısıtın. Kabuk ısındıktan sonra limonun üzerine tuz ekleyin ve siğilli bölge üzerine yerleştirip bandajla kapatın. Bu işlemi 9 gün boyunca tekrar edin, ancak her uygulamada limonu değiştirin.
 • Turp, sarımsak gibi lapa kıvama getirilip siğil üzerine uygulanabilir.

İbrahim Saraçoğlu Siğil Tedavisi

 

İbrahim Saraçoğlu Siğil Tedavisi

 

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu siğil tedavisi için suda çözünen propolisi tavsiye ediyor. Sabah ve akşam olmak üzere 1-2 damla propolisi etkilenen bölgeye damlatın. Bununla birlikte günde 15 damla propolis içmeniz gerekiyor.

 

Siğil Bitkisel Tedavi Maranki

 

Siğil Bitkisel Tedavi Maranki
Siğil Bitkisel Tedavi Maranki

 

İçilebilir elma sirkesini bir damlalık yardımıyla yara bandın içindeki bez kısma dökün ve ardından bu bandı etkilenen bölge üzerine yapıştırın. 9 gün boyunca bu uygulamayı tekrarlayın, ancak her seferinde bandı tazeleyin.

 

Vajinada Siğil Neden Olur

 

Vajinada Siğil Neden Olur
Vajinada Siğil Neden Olur

 

Genital siğiller yaygındır ve belirli HPV türlerinden kaynaklanır. Cinsel organda çıkan siğiller can sıkıcı olabilir, ancak tedavi edilebilirler ve tehlikeli değillerdir.

Genital siğiller, cinsel organlarınızın ve anüsünüzün etrafındaki deride ortaya çıkar. Bunlara belirli insan papilloma virüsü (HPV) türleri neden olur. Bazı HPV türlerinin kansere neden olabileceğini duymuş olabilirsiniz, ancak bunlar size genital siğillere neden olan türler değildir.

Bazen bazı “yüksek riskli” HPV türleri tedavi edilmezse kansere dönüşebilir. Diğer “düşük riskli” HPV türleri, vulva, vajina, serviks, rektum, anüs, penis veya skrotumda siğillere sebep olabilir.

Vajinada Siğil Nasıl Geçer

 

Vajinada Siğil Nasıl Geçer
Vajinada Siğil Nasıl Geçer

 

Vajinada siğiller ne kadar erken tedavi edilirse, onlardan kurtulmak o kadar kolay olur. Genital siğiller için 2 ana tedavi türü vardır. Alacağınız tedavi türü, sahip olduğunuz siğillerin türüne ve siğillerin nerede olduğuna bağlı olacaktır. Tedaviler şunları içerir:

 • siğillere krem veya losyon uygulamak
 • siğilleri dondurarak, ısıtarak veya uzaklaştırarak yok etmek

Tedavinin işe yaraması birkaç hafta sürebilir. Bu süre zarfında, cildi tahriş edebilecek sabunlardan, kremlerden ve losyonlardan kaçınmanız önerilebilir. Ayrıca, siz veya eşiniz tedavinizi bitirene ve siğiller geçene kadar seks yapmamanız tavsiye edilebilir.

Bu tedaviler siğilleri kendileri ortadan kaldırabilse de, siğillere neden olan virüsün tedavisi yoktur. Ancak bazı insanların vücutları virüsü zamanla temizleyebilir.

Genital siğiller için tedavileri kullanmadan önce mutlaka ilgili bir doktora danışmalısınız. Birçok siğil tedavisi eller ve ayaklarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve cinsel organlarınızda kullanılmamalıdır.

 

Rahimde Siğil Belirtileri Nelerdir

 

Kadınlarda genital siğillerin belirti ve semptomları ortaya çıktığında, çoğu vajinada ve çevresinde kaşıntı, yanma veya hassasiyet görülür.

 

Siğil Tedavi Edilmezse Ne Olur

 

En yaygın siğiller tedavi olmaksızın kaybolur, ancak bir veya iki yıl sürebilir ve yakınlarda yenileri ortaya çıkabilir. Bazı insanlar, evde tedavi işe yaramadığı ve siğiller rahatsız edici, yayılan veya kozmetik bir endişe olduğu için siğillerinin bir doktor tarafından tedavi edilmesini tercih eder.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status