CinsellikBitkisel ÇözümSağlık

Cinsellik İçin Zencefil Nasıl Kullanılır?

Zencefil, güçlü tıbbi özelliklere sahip bir bitkidir ve genellikle birçok sağlık sorunu ve rahatsızlıkları tedavi etmek için kullanılır. Zencefil sadece bitkisel ilaç olarak değil, aynı zamanda güçlü bir afrodizyak. Cinsel açıdan uyarılmayı ve libidoyu doğal olarak artırmak için geleneksel tıbbın birçok formunda uzun süredir doğal bir uyarıcı olarak kullanılmaktadır. Peki, cinsellik için zencefil nasıl kullanılır?

İçindekiler

Zencefil Nasıl Kullanılmalı?

Zencefil Nasıl Kullanılmalı

 • Yemeklerinize eşsiz bir tat vermek için taze zencefil kökü kullanabilirsiniz. Salatanızın, tavuğunuzun veya deniz mahsullerinizin üzerine koyabilir veya salata soslarına doğrayın veya rendeleyin.
 • Zencefili kurabiye gibi atıştırmalıklarda veya tatlılarınıza daha hafif bir tat katmak için
 • Bir çeşni olarak turşularınızda zencefil kullanabilirsiniz.
 • Rendelenmiş veya dilimlenmiş taze zencefil ile mis kokulu bir zencefil çayı demleyebilirsiniz.
 • Aromatik kokusu ile masaj yağı olarak kullanılmaktadır.
 • Taze zencefilden bile daha etkili olan kurutulmuş toz zencefil, yemek pişirmede kullanılabilir, yiyeceklerin üzerine serpilebilir veya sütünüze ekleyerek de kullanabilirsiniz.
 • Zencefili rendeledikten sonra üzerinde doğal bal ilave ederek de takviye edici bir karışım hazırlayabilirsiniz.

Zencefil Cinsel Gücü Artırır Mı?

Zencefil Cinsel Gücü Artırır Mı
Zencefil Cinsel Gücü Artırır Mı

Zencefil inanılmaz derecede popüler, egzotik bir aromadır. Ve yüzyıllardır sindirime oldukça etkili bir yardımcı olarak kullanılmıştır. Uzak Doğu’dan gelen bu çiçekli yumrulu bitki aynı zamanda popüler bir afrodizyak olarak da ün yapmıştır. Zencefilin cinsel açıdan faydaları efsanesi sadece Asya kıtasında değil, dünya çapındaki kültürler tarafından da benimsenmektedir. Erkek organını ve erkek cinsel sağlığını uyarmak için zencefil baharatı tavsiye edilmektedir.

Bugün, modern bilim sayesinde zencefilin erkekleri cinsel olarak nasıl etkilediği hakkında çok daha fazla şey biliyoruz. Zencefil, sağlık alanındaki yararları nedeniyle ünlü bir baharat olan zerdeçalın akrabasıdır. Zencefil, tıpkı zerdeçal gibi libidoyu etkileyebilme açısından benzerlikler paylaşıyor. Zerdeçal gibi zencefil de vücuttaki oksidatif stresi azaltmakta ve cinsel gücü arttırmaktadır.

Zencefilin Cinselliğe Faydaları

Zencefilin Cinselliğe Faydaları
Zencefilin Cinselliğe Faydaları

Zencefilin cinsel açıdan pek çok faydası vardır ve cinsel dürtünüzü ateşleyebilir ve özgüveninizin bir kısmını geri kazanabilir. Farklı bir hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalara göre zencefil, yumurtalık foliküllerinin olgunluğunu veya folikülogenez sürecini artırarak dişi doğurganlığını artırabilir.

Zencefil Bal Karışımı Cinsellik

Zencefil Bal Karışımı Cinsellik
Zencefil Bal Karışımı Cinsellik

Zencefil, bal ve limon karışımının çeşitli rahatsızlıkların tedavisinde yardımcı olmaktadır. Bu karışım hastalıklarla mücadelede güçlü bir kombinasyon oluşturmaktadır. Zencefil, bal ve limon karışımının vücuda faydaları arasında şunları sayabiliriz:

 • Diyabetin risk ve etkilerini azaltır.
 • Enfeksiyonları önlemeye yardımcı olabilir
 • Antienflamatuvar
 • C vitamini takviyesidir.
 • İyi bir antioksidan kaynağıdır.
 • Kan basıncını düşürmeye yardımcı olur.
 • Eklem ağrısını azaltmaya yardımcı olur.
 • Metabolizmayı hızlandırır ve kan şekerini dengeler.
 • Sakinleştirici etkisi ile daha kaliteli uyku uyumanızı sağlar.
 • Kan dolaşımını hızlandırıcı etkisi ile cinsel açıdan çok etkilidir.
 • Testosteron seviyelerini ve sperm sayısını arttırır. Kısa sürede size enerji artışı sağlar. Ayrıca, cinsel isteği ve cinsel cesareti artırmaya yardımcı olur.

Zencefil kuru öksürüğe neden olan iltihabı azaltmaya yardımcı olur, bal boğaz ağrısını hafifletir, limon ise tıkanıklığı giderir. Toz zencefil bal limon karışımı cinsellik faydaları için linke tıklayıp karışımlara göz atabilirsiniz!

 1. Küçük kavanoz içerisine bir adet taze zencefil rendeleyin ardından bir küçük boy limon ve doğal süzme bal ekleyin kavanozun kapağını sıkıca kapatıp buzdolabında saklayın.
 2. Bu karışımı 2-3 aya kadar buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. Tamamen doğal olan bu tarif zencefili size sevdirecek ve bağışıklığınızı güçlendirecektir.

Zencefil Bal Limon Erkeklere Faydaları

Zencefil Bal Limon Erkeklere Faydalari

Bitkisel tonikler, geleneksel tıp kadar güçlü olmasa da cinsel sağlık ve cinsel işlev konusunda yardımcı olabilirler. Artık zencefilin cinsel olarak ne için kullanıldığını bildiğinize göre, erkekler için bireysel faydalarına bir göz atalım.

 • Düşen testosteron cinsel arzunuzu etkileyebilir. Ulusal Sağlık Enstitüsüne göre zencefil, hormon üretimini ve testislerdeki kolesterol seviyesini artırarak testosteron düzeylerini yükseltmektedir. Ayrıca oksidatif stresi azaltabilir, kan şekerini kontrol altında tutar ve kan akışını düzenler.
 • Zencefil, sperm hareketliliğini, canlılığını ve konsantrasyonunu büyük ölçüde iyileştirmektedir. Ayrıca kısırlığı olan bazı erkeklerde de fayda sağladığı bilimsel çalışmalarla ortaya konmuştur.
 • Kan akışını arttırmak, ereksiyonu sürdürmenin ve elde etmenin önemli bir yoludur. Bu nedenle yetersiz kan akışı erkeklerde cinsel işlev bozukluklarını ve libido problemlerini beraberinde getirir. Zencefil kan dolaşımını arttırma yarar. Ayrıca erken boşalma ve düşük libido sorununuza çözüm olacaktır.
 • Cinsel sağlık sorunları olan kişilerde iltihaplı hastalıklar inanılmaz derecede yaygındır. Aldığınız ilacın, özgüveninizin ve psikolojik istikrarsızlığınızın hepsinin bu sorunlarda oynayacağı bir rol var. İltihaplı hastalıklarla birlikte gelen ağrı ve bitkinlik cinsel yaşamınızı etkilemesi kaçınılmazdır. Zencefil, eklemlere ve beyne fayda sağlayabilecek iltihap karşıtı bileşiklerle doludur
 • Çalışmalar, zencefilin kan akışını arttırmada, doğurganlığı iyileştirmede ve oksidatif stresi azaltmada gereken tüm etkenlere sahip olduğunu göstermektedir. Enflamasyon ve kilo alımı ile mücadele edenler için de kullanışlı olabilir.

Zencefilin Ereksiyona Faydası

Zencefilin Ereksiyona Faydası
Zencefilin Ereksiyona Faydası

Zayıf kan dolaşımı, erkeklerde erektil disfonksiyonun en yaygın nedenlerinden biridir. Ve zencefil, şaşırtıcı derecede yaygın olan bu cinsel işlev bozukluğuyla mücadelede güçlü bir yardımcı olabilir. Yetersiz dolaşım erkekler için bir sorun olarak daha sık konuşulsa da, kadınların libidosunu ve doruğa ulaşma yeteneğini de olumsuz etkileyebileceğini unutmayın.

Kan dolaşımın iyileştirilmesi, zencefilin cinsel olarak kullanılmasının birincil yoludur, ancak zencefili baştan çıkarma ve cinsel tatmin için kullanmanın başka etkili yolları olabilir. Bunu anlamak için zencefilin erkeklere ve kadınlara özel faydalarına daha yakından bakmamız gerekiyor.

Zencefilin kadınlar için de erkekler içinde hiç düşünmemiş olabileceğiniz bir cinsel faydası, düşük kalorili olmasına rağmen besleyici olmasıdır. Potasyum, magnezyum ve C vitamini de dahil olmak üzere cinsel sağlığa faydalı eser miktarda besin içerir.

Zencefilin vücut ısısını yükselttiği bilinmektedir. Taze zencefil tüketmek acı biber yemişsiniz hissi yaratarak dudaklarınızı öpülesi bir yumuşaklık ve çekicilikle dolgunlaştırabilir. Bu, zencefilin cinsel istek için en sevilen kullanımlarından biridir, çünkü etkisi anında görülür. Zencefil yemenin bu seksi etkisi, baştan çıkarıcı bir gece planlarken akılda tutulması gereken bir şeydir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status