SaçSaç Modelleri

Dağınık Topuz Saç Modelleri

Dağınık topuz, doğal saç görünümü veren ve aynı zamanda her ortama uyum sağlayan bir saç modelidir. Rahatlıkla özel günler veya günlük olarak bu modeli kullanabilirsiniz. Dağınık topuz saç modelleri olarak birden fazla model bulunmakta. Bu modeller arasında özellikle kısa saçlar için dağınık topuz modelleri ve yapılışı, maşalı ve nişan için dağınık topuz modellerine yer verdik. Şimdiden keyifli okumalar!

Maşalı Dağınık Topuz Modeli 2023
Maşalı Dağınık Topuz Modeli 2023

İçindekiler

Kısa Dağınık Topuz Saç Modelleri

Kısa saçlara ensede, tepede, yarım topuz, örgülü topuz veya dağınık topuz modelleri yapılabilir. Ancak elbette ki saçın biraz toplanabilir olması gerekir. Kısa saç topuz saç modelleri günlük hayata ve özel gün ve etkinliklere çok rahat uyum sağlar.

Dağınık Topuz Nişan Saç Modelleri 
Dağınık Topuz Nişan Saç Modelleri

Dilerseniz, topuz saç modelinize çeşitli saç aksesuarları yerleştirip daha farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Topunuzun etrafına eşarp bağlamak ya da örgülü topuz yaparak örgülere aksesuarlar takmak gibi seçenekler mevcut. Tarzınızı ve kişiliğinizi ön plana çıkaran bir aksesuarla görünümünüzü üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

Kıvırcık Dağınık Topuz Modelleri
Kıvırcık Dağınık Topuz Modelleri

Kısa Saç Dağınık Topuz Modelleri Yapılışı

Dağınık topuz, evde kendi başınıza yapabileceğiniz basit bir topuz saç modelidir ve size nasıl yapacağınızı adım adım göstereceğiz.

Kisa Sac Daginik Topuz Modelleri Yapilisi 1 Kisa Sac Daginik Topuz Modelleri Yapilisi 2 1

Şekillendirici ürünlerinizi hazırlayın. Eğer bunlara sahip değilseniz de endişelenmeyin, dağınık topuz sadece parmaklarınız ve bir lastik bant ile kolayca oluşturulabilir. İhtiyacınız olan;

  1. Hızlı ve basit dağınık topuz yapmak için yaklaşık 5 dakikaya, parmaklarınıza ve bir lastik banda ihtiyacınız olacak.
  2. Daha fazla zamanınız varsa, yumuşak bir fırça, geniş dişli bir tarak ve elastik bir at kuyruğu tutacağı ayarlayın. Saçın zarar görme olasılığını azaltmak için tercihen metal tokası olmayan elastik bir tutucu.

İpucu: Saç, ilk yıkamadan iki gün sonraysa, dağınık bir topuz için en iyi sonucu verir.

Kolay Dağınık Topuz Yapımı

Hızlı, basit ve zarif bir görünüm yaratın. Saçınızı taramak için parmaklarınızı kullanın ve başınızın arkasına veya yanına at kuyruğu yapın. Lastik bandınızı elinizin altında bulundurun veya elastik tutucunuzu saçınızı topladığınız bileğinize yerleştirin. Saçlarınızı bir araya getirirken, lastik bandı saçınızın tamamına, sağlam ama çok sıkı olmayana kadar sarın.

Görünümü bitirin. İşiniz bittiğinde, saçınızı başınızın tepesine doğru nazikçe düzeltin ve daha az dağınık görünmek için saçınızın kenarlarını tarayın. Şık, dağınık topuzunuzu birkaç saat boyunca kullanacaksanız, ince bir tabaka saç spreyi uygulayın.

Aksesuarlı Dağınık Topuz Yapımı

Dekoratif saç tokası veya eşarp ekleyin. At kuyruğu modelinize güzel küçük tokalar eklemek, görünümünüzü gerçekten öne çıkaracaktır. Bunu fazla yapmamanız önemlidir. Dağınık topuz görünümü sadelik ve zarafetten biridir. Çok fazla aksesuar eklemek, dağınık topuzunuzun şatafatlı ve doğal görünmemesine neden olacaktır.

Kıvırcık Dağınık Topuz Modelleri
Kıvırcık Dağınık Topuz Modelleri

Sizin için en iyi olanı bulun. Mükemmel topuzu elde edene kadar saçınızla oynayın. Ana topuzu oluşturduktan sonra, saçınızı at kuyruğunda tutamlara ayırın ve ayrı ayrı tutamlar halinde bükün ve her bir tutamı bir tel toka ile sabitleyerek topuzun etrafına sarın. Dağınık bir görünüm için saçınızın önünden ve yanlarından bir tutam saçı çekin veya topuzun arkasındaki saçı hafifçe çekerek gevşetin ve doğal olarak düşmesine izin verin.

Örgülü Dağınık Topuz Modelleri
Örgülü Dağınık Topuz Modelleri

Maşalı Dağınık Topuz Modelleri

Maşalı dağınık topuz modelleri, en çok tercih edilen modeller arasında bulunmaktadır. Kısa saçlarda ince maşalar, uzun saçlarda ise, kalın maşalar kullanıldıktan sonra topuz ensede veya daha yapılarak maşalı dağınık topuz modeli elde edilir.

Dağınık Ensede Topuz Modelleri
Dağınık Ensede Topuz Modelleri

İnce ve sönük saçlarınız varsa, topuz yaptırmadan/yapmadan önce saçlarınıza maşa yaparak, topuzunuzu daha dolgun ve şık gösterebilirsiniz.

Maşalı Dağınık Topuz Modelleri 
Maşalı Dağınık Topuz Modelleri

Nişan Dağınık Topuz Saç Modelleri

Ensede yapılmış bir dağınık topuz modelini çeşitli aksesuarlarla tamamlayıp nişana hazır olabilirsiniz. Bu topuzu ister örgülü yapın ister düz dağınık bir topuz yapın, her halükarda inanılmaz görünecektir.

Ensede Dağınık Topuz Modelleri 2022
Ensede Dağınık Topuz Modelleri 2022

İlkbahar ve yaz aylarında açık alanda bir nişan için dağınık topuz modeli arıyorsanız, bahara ve nişana uygun bir şekilde saçlarınızı dağınık topuz yaptırarak saç aralarına çiçekler yerleştirebilirsiniz.

Aksesuarlı Dağınık Topuz Modeli
Aksesuarlı Dağınık Topuz Modeli
Aksesuarlı Dağınık Topuz Modelleri
Aksesuarlı Dağınık Topuz Modelleri
Kaküllü Dağınık Topuz Modeli
Kaküllü Dağınık Topuz Modeli

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status