Sağlık

Dermabel Krem Ne İşe Yarar, Ne İçin Kullanılır?

İlacın etken maddesi betametazon olan Dermabel krem, cilt hastalıklarında özellikle kızarıklık, iltihap, kaşıntı ve döküntü şikayetlerin giderilmesinde kullanılmaktadır.

Dermabel Kremi Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Kremi kullanmadan önce prospektüsünü dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz. Bunun yanında, kremin etken ve yardımcı maddesine karşı bir alerjiniz bulunuyorsa, bu kremi katiyen kullanmayınız.
 • Varisten kaynaklı şişkinlikler için bu krem kullanılmamalı.
 • Çocuklar üzerinde kullanmadan önce mutlaka doktora danışınız.
 • Şeker hastalığı, karaciğer yetmezliği ya da bağışıklık sistemi rahatsızlıkları olan kişilerin kremi kullanmadan önce doktora danışması gerekir.
 • Uçuk, çiçek, su çiçeği ya da tüberküloz gibi hastalıklardan dolayı oluşmuş deri enfeksiyonların tedavisinde kullanılmaz. Aynı zamanda, mantar ya da virüslerden kaynaklı oluşan cilt enfeksiyonlarında kullanmamalısınız.
 • Genital bölge anüste oluşan kaşıntılar için kullanımı bulunmuyor.
Dermabel krem
Dermabel krem
 • Gözler ile temastan kaçının ve yüz bölgesinde uzun süre süre kullanmayın. Zira, yüz üzerinde uzun süre kullanımda glokom, ateşli uçuk, katarakt ya da göz mantarı gibi hastalıklar meydana gelebilir.
 • Kremi cildinize uyguladıktan sonra cildinizin hava almasını engellemeyin. Bol giysiler giyerek cildinizin hava almasını sağlayın.
 • Hamileler ve emziren anneler bu kremi kullanmadan önce doktora danışması önemlidir.
 • Rozasea(gül hastalığı) ve sivilceleri iyileştirmek için bu kremin kullanılmaması gerekir.
 • Kremi kullanmanız gereken süreyi tamamlamanıza rağmen, herhangi bir iyileşme görülmediyse doktorunuzu durumdan haberdar edin. Bunun yanı sıra, kremi kullanmaya başladıktan sonra cildinizde bakteri ya da virüs enfeksiyonu meydana geliyorsa doktorunuzu bilgilendirin.
 • Bu kremi kullanmaya başladığınız süre boyunca kimyasal içerikli saç boyaları, tüy dökücü kremler, cildi tahriş edecek sert sabunlar ve sert kimyasal kişisel bakım ürünlerini kullanmamalısınız.

Dermabel Krem Kullanımı

Doktorunuz bu kremi nasıl reçete ettiyse, o şekilde kullanınız. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere sorunlu olan bölge üzerine ince tabaka halinde uygulayınız. Uyguladıktan sonra üzerini kapatmayın.

Ayrıca 4 haftadan fazla bu kremi kullanmayınız.

Dermabel Kremin Yan Etkileri

Bu kremin yaygın görülen yan etkileri ciltte yanma ve kaşıntıdır. Ancak nefes almada zorluk, dudaklarda, boğazda, dilde ve yüzde şişlik, kurdeşen ve karın ağrısı gibi durumlara doktorunuzu bilgilendiriniz.

Dermabel Kremin Fiyatı

Dermabel %0.05 deri kremi 30 gr 2021 fiyatı 23,17 TL olarak eczanelerde satışı bulunuyor.

Hüner Biber

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status