GenelSaçSaç Bakımı

Dermokil Saç Bakım Maskesi Ne İşe Yarar | Kullanımı

Son zamanlarda sıklıkla kullanılan ve gündemde olan Dermokil saç bakım maskesi; Saçlarda bulunan sorunları giderir. Özellikle saçlarda meydana gelen dökülme problemine iyi gelir. Dökülen bölgelerden tekrardan yeni saç çıkmasını sağlar. Saç maşası, saç düzleştiricisi ve fön makinesi gibi cihazlar sebebiyle saç uçlarında kırılmalar ve  yıpranmalar meydana gelir.

Dermokil saç bakım maskesi ise birçok sebebe bağlı olarak meydana gelen kırılma ve yıpranmaları giderir. Saçların olduğundan daha parlak ve aynı zamanda ışıltılı görünmesini sağlar. Saçlar bu maske sayesinde daha kısa süre içerisinde uzar ve bakımlı görünür. Kepeklenme problemi olan kişilerde bu maskeyi gönül rahatlığı ile kullanabilir.

Çünkü düzenli bir şekilde kullanıldığında kepeklenme sorununu da giderir ve saç derisinin sağlıklı görünmesini sağlar. İnce telli saçlara sahip olan kişilerin saç tellerini kalınlaştırır. Şimdi sizlere bu maske nasıl kullanılır? Dermokil saç bakım maskesi ıslak saça kullanılır mı? Bu konular hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

 

İçindekiler

Dermokil Saç Bakım Maskesi Ne İşe Yarar

 

Dermokil Saç Bakım Maskesi Ne İşe Yarar
Dermokil Saç Bakım Maskesi Ne İşe Yarar

 

Piyasalarda Dermokil saç maskesinin nemlendirici besleyici bakım, hacimli güçlü görünüm, saç dökülmelerine karşı ve bakım onarım ışıltılı görünüm etkileri olan 4 farklı çeşidi mevcut. Saçınızın ihtiyacına göre uygun olan maskeyi satın alıp bakım yapmaya geçiş yapın.

 

Dermokil Saç Maskesi Haftada Kaç Kez Kullanılır

 

Dermokil Saç Maskesi Haftada Kaç Kez Kullanılır
Dermokil Saç Maskesi Haftada Kaç Kez Kullanılır

 

Islak ya da kuru saça maskeyi hafifçe masaj yaparak uygulayın. Yaklaşık 10 kadar saçınızda beklettikten sonra bol ılık su ile saçınızı durulayın. Dermokil saç bakım maskesini haftada 1 ya da 2 kere uygulayabilirsiniz.

 

Dermokil Saç Bakım Maskesi Kullanımı

 

Dermokil saç bakım maskesinin inanılmaz faydaları vardır. Peki, kullanımı nasıl olmalıdır? Öncelikle bu maskeyi kullanırken temiz saça uygulanılması gerekir. Temiz olan saçın diplerine bir miktar sürülür ve daha sonra masaj hareketleri ile saça yedirilir.

 

Dermokil Saç Bakım Maskesi Kullanımı
Dermokil Saç Bakım Maskesi Kullanımı

 

Saçta en az 10-15 dakika kadar bekletilmelidir. Bu sürenin sonunda ise bol su ile durulanmalıdır. Düzenli bir şekilde yapıldığında kısa süre içerisinde etki eden ürünlerden bir tanesidir

 

Dermokil Saç Bakım Maskesi Islak Saça Uygulanır Mı

 

Saçları olduğundan daha sağlıklı gösteren Dermokil saç bakım maskesi; Hem kuru saçlara hem de ıslak saçlara uygulanabilir. Fakat önemli olan saçların temiz olmasıdır.

Dermokil Saç Bakım Maskesi  Islak Saça Uygulanır Mı
Dermokil Saç Bakım Maskesi  Islak Saça Uygulanır Mı

Bu maske uygulanmadan evvel saçlar temizlenmeli ve daha sonra saç diplerine ve saç uçlarına maske uygulanmalıdır. Peki, haftada kaç defa yapılması yeterli olacaktır?

Dermokil saç bakım maskesinin haftada bir iki defa yapılması, saçlarda meydana gelen problemleri yok edecek ve saçları olduğundan daha güzel gösterecektir.

Dermokil Saç Bakım Maskesi Kullananlar

Dermokil saç bakım maskesi kullananların yorumlarına bakıldığında; çok olumlu yorumlar dikkat çekmektedir. Uygun fiyatı olan bu maske düzenli bir şekilde kullanıldığında saçlarda meydana gelen pek çok probleme çözüm olmaktadır.

Dermokil Saç Bakım Maskesi Kullananlar 
Dermokil Saç Bakım Maskesi Kullananlar

Genel olarak kullananlar; Saçlarda meydana gelen dökülmeyi durdurduğunu, kepeklenme problemini çözdüğünü, saç uçlarında meydana gelen kırılmaların kaybolduğunu ve saçların olduğundan daha parlak bir yapıya sahip olduğunu dile getirmektedir.

Fakat bu maske bir iki defa kullanımda gözle görülür bir fayda sağlamayacaktır. Düzenli bir şekilde aksatmadan haftada bir iki defa yapılması sonucunda 1 ay sonunda saçlardaki değişikliği sizde fark edeceksiniz.

 

Dermokil Sarımsaklı Killi Saç Bakım Maskesi

 

Dermokil saç bakım serisinin killi ve sarımsaklı çeşidi, özellikle saç dökülmelerini engellemeye yardımcı olmak için üretilmiştir. Saç dökülmelerinin yanında, saçlara canlılık, yumuşaklık ve daha güçlü olmasını sağlamada rolü vardır.

Dermokil Kil ve Hindistan Cevizli Saç Maskesi Kullananlar

 

Dermokil Kil ve Hindistan Cevizli Saç Maskesi Kullananlar
Dermokil Kil ve Hindistan Cevizli Saç Maskesi Kullananlar

 

Dermokil killi ve Hindistan cevizli saç maskesini kullananlar genellikle olumlu yorumlarda bulundular. Kullanıcıların çoğu saçlarını yumuşacık yaptığını, bukleleri belirgin hale getirdiğini ve maskenin kokusunun mükemmel olduğuna kanaat getirdiler.

Dermokil Kil Maskesi Nasıl Yapılır

 

Yüz bakımı için özel olarak üretilmiş Dermokil kil maskesini nasıl kullanmanız konusunda bilmeniz gereken bazı detaylardan bahsetmek isteriz.

Dermokil saç bakım maskesi
dermokil kil maskesi
  • Detoks etkisi için 1 yemek kaşığı kömürlü kil, 1 çay kaşığı limon suyu, 2 yemek kaşığı su veya gül suyu ve yarım çay kaşığı karbonat
  • Yağlı, siyah noktalı ve akneli ciltler için 1 yemek kaşığı kömürlü kil, 1 çay kaşığı limon suyu veya sirke, 2 yemek kaşığı su veya gül suyu
  • Normal ciltler için 1 yemek kaşığı kömürlü kil, 1 tatlı kaşığı badem yağı veya Hindistan cevizi yağı, 2 yemek kaşığı su veya gül suyu

Metal olmayan bir kabın içinde macun kıvamını alana kadar karıştırılır. Ardından, Göz ve çevresi hariç tüm yüze el veya fırça ile ince tabaka halinde uygulanmalı. Ortalama 10 dakika bekletilip ılık su ile durulanması gerekiyor. Maske sonrasında, cilt tipine uygun nemlendirici krem sürülmeli.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status