GenelMakyaj

Doğru Kaş Kalemi Nasıl Seçilir | Saç Rengine Göre Kaş Rengi Seçimi

Çoğumuz kaşlarından memnun değiliz. İnce veya seyrek ya da kalın kaşlara sahibiz. Tüm bu memnuniyetsizlik kaş kalemi ve kaşın yapısına ve cilt rengine göre bir renk seçmek ile alakalı. Uygun kaş kaleminin kullanılması çok önem arz etmekte ayrıca ten rengine göre bir tercih yapmakta çok önemli. Bunun için doğru kaş kalemi seçip, kaşın yapısına uygun şekilde uygulanması gerekmektedir.

Kaş kalemlerinin yapısı, kaşın yapısına uygun olarak yani daha sert ve daha dayanıklı biçimde tasarlanmıştır. Bunun için göz kalemi yerine asla kullanmamanız gerekir. Kaş kaleminin bir özelliği, iki ucunun da kullanılabilmesidir. Bir ucu fırça diğer ucu ise tarak biçiminde olmasıdır. Kaşlara şekil verebilmesi açısından, saçlarda olduğu gibi öncelikli olarak kaşların taranması gerekir. Öncelikle kaş kalemi hakkında bilgi vermeden önce saç rengine göre nasıl kaş rengi seçilir hakkında çok özel ipuçları vereceğiz.

 

İçindekiler

Saç Rengine Göre En İyi Kaş Rengi ve Tipi Seçimi

 

Saç Rengine Göre En İyi Kaş Rengi ve Tipi Seçimi
Saç Rengine Göre En İyi Kaş Rengi ve Tipi Seçimi

 

Aslında düşününce çok basit gözüküyor, fakat kaş tipi ve ten rengi uyumunu yakalamak çok önemlidir. Kaş uzmanından tavsiyeler alarak, sizler için saç rengine göre ve ten rengine göre kaş modelleri sunduk. Aşağıda ki fotoğraflarda soldaki fotoğraflarda yanlış kullanımı, sağdakiler de ise doğru kullanımı görebilirsiniz. Fakat sağdaki fotoğraflarda da seyrek ve daha sıkı ve renk bakımından farklı kaşlar göreceksiniz, sağ ve sol kaş aynı olmayacak, fark edebilirsiniz.

Bu tavsiyeler ile hayalinizde ki kaşlara ulaşacaksınız. Kızıl, kahverengi, siyah, sarı saçlar için en güzel modelleri sizler için sunduk. Saç tarzınıza göre bu modellerden birini seçebilirsiniz.

 

Kızıl Saçlar için Kaş Tipi

 

Kızıl Saçlar için Kaş Tipi
Kızıl Saçlar için Kaş Tipi

 

Kaş tipini seçmek ten renginiz ve göz renginizle alakalı bir konudur. Eğer cilt renginiz de pembe varsa sağ fotoğraftaki sağda ki kaş size daha uygun olacaktır.

 

Kahverengi Saçlar için Kaş Tipi Seçimi

 

Kahverengi Saçlar için Kaş Tipi Seçimi
Kahverengi Saçlar için Kaş Tipi Seçimi

 

 

Esmerler ve kahverengi saçlılar için kaş renginde tek kural var, mutlaka kaş renginiz saç renginizin 1 yada 2 ton aralığında olması gerekiyor. Eğer kahverengi saçlarınız varsa ve renkli gözlü iseniz daha koyu tonlar seçin ki gözleriniz vurgulansın.  Eğer koyu gözleriniz var ise mutlaka açık renkler tercih edin.

 

Siyah Saçlar için Kaş Tipi Seçimi

 

Siyah Saçlar için Kaş Tipi Seçimi
Siyah Saçlar için Kaş Tipi Seçimi

 

Siyah saçlılar genelde kaş yaptırmayı sevmez çünkü çok fazla kaş tonunu tutturamazlar, siyah saçlılara tavsiyemiz kahverengiye çalan renkler ile bir ton tuttursunlar.

 

Sarı Saçlar için Kaş Tipi Seçimi

 

Sarı Saçlar için Kaş Tipi Seçimi
Sarı Saçlar için Kaş Tipi Seçimi

 

Sarışınlar özellikle kaşlarının belirgin olmasını isterler çünkü genelde kaşlar silik olur. Hafif bir ton kullanmak çok beyaz iseniz gözünüzde renkliyse yerinde olacaktır.

 

Doğru Kaş Kalemi Nasıl Seçimi İpuçları

 

Doğru Kaş Kalemi Nasıl Seçimi İpuçları
Doğru Kaş Kalemi Nasıl Seçimi İpuçları

 

Taranan kaşlar az da olsa derinin rengini gösterecektir. Ufak dokunuşlar yaparak bu kısımları boyayabilirsiniz. Şayet kaşlarınızın daha koyu ve tek renk olmasını istiyor iseniz kaşların tamamı rahatlıkla boyanabilir. Şık ve güzel bir görüntüye sahip olmak isteyenler için kaşlarının şeklini, boyarken değiştirmemesi önerilir.

Gün sonunda boyanın gitmesi ile birlikte kaşın boyası az çok belli olabilir. Bunun için dikkatli olunması gerekir. Şimdi dilerseniz doğru kaş kalemi nasıl seçilir? Birlikte bakalım,

 

  • Öncelikle olarak doğru kaş kalemi seçerken renk seçimi oldukça önemlidir. Ten renginin rengine ya da saç rengine göre seçilen kaş kalemi, doğru seçim olarak nitelendirilir. Doğru renk seçilmediği takdirde kötü bir görüntü ortaya çıkar.
  • Seçim yaparken içerisinde yeşillik barındırması gerekir. Kızıllık barındıran tonlar, doğru tercihtir.
  • Özellikle teni esmer olan bayanlar kaş rengini açık renkli kalem kullanarak açmalıdır. Aksi yapıldığında makyajın kötü görünmesine neden olabilir. Aynı tonların seçilmesi önemlidir. Dahası 1 yâda 2 ton açığı da kullanılabilir.
  • Tam tersi olarak, kaş renkleri açık olan bayanlar siyah renkten uzak durmaları gerekir. Teniniz sarı renge yakın ise siyah bir kaş kalemi kullanıldığında ya da siyaha yakın kullanıldığında kötü bir görüntü oluşur. 1 ya da 2 ton koyu renk kullanılabilir.
  • Özellikle kaşlarının arası seyrek olan bayanlar, tarak yardımı ile kaşlarını tarayıp seyrek kısımlarını rahatlıkla boyayabilirler.
  • Son maddemiz ise, kaş kaleminde bulunması gereken ve önemli bir husus ise renk seçimidir. Bunu yaparken, yanı sıra kaliteli marka alınması da oldukça önemlidir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status