Makyaj

Dumanlı Göz Makyajı

Bazı aksesuarlar otomatik cinsel çekicilik işlevi görür; mini siyah elbise, imza kırmızı ruj, buğulu ve seksi dumanlı göz makyajı. Bu içeriğimizde, dumanlı göz makyajının tüm inceliklerinden bahsedeceğiz, özellikle makyaja yeni başlayanlar için oldukça faydalı bir içerik sunacağız.

Dumanlı Göz Makyajı Nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi dumanlı göz makyajı, “dumanlı” bir etki yaratmak için koyu renkli göz farı ve göz kalemi ile daha açık göz farı karışımından oluşur.

Dumanlı Göz Makyajı İçin Gerekli Malzemeler

 • Makyaj bazı
 • Siyah göz farı
 • Göz kalemi
 • Karıştırma fırçası
 • Maskara

Adım Adım Dumanlı Göz Makyajı Yapılışı

 1. İlk olarak göz kapaklarınıza far bazı uygulayın. Şayet far bazı yoksa, krem far yardımıyla göz kapağınıza baz oluşturabilirsiniz.
 2. Göz kapağının tamamına nötr bir renk uygulayın. Açık kahverengi-bej far tonları deneyebilirsiniz.
 3. Göz kapağı ile göz kapağının katlanma bölgesine açıktan koyuya yumuşak bir geçiş elde edin. Özellikle katlanma bölgesinde kahverengi tonları kullanabilirsiniz.
 4. Ardından, göz bebeğin hizasında göz kapağın ortasına metalik tonu sürüp güzelce dağıtın.
 5. Makyaja derinlik katmak için göz kapağının dış köşelerini gölgelendirin. Bunu yapmak için far paletindeki en koyu tonlardan birini seçip yuvarlak hareketlerle göz kapağının dış köşelerine uygulayın.
 6. Kirpik diplerini belirginleştirin. Siyah veya kahverengi göz kalemi kullanabilirsiniz. Hem üst hem de alt kirpik diplerine kalem çekip dağıtarak makyaja derinlik katabilirsiniz. Bunlara ek olarak, alt kirpik diplerine göz kapağının dış köşesinde kullandığınız koru renk farı sürün.
 7. Son olarak, kirpiklere 2 kat maskara uygulayıp makyajı tamamlayın.

Siyah Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Siyah dumanlı göz makyajı için dumanlı göz makyajı adımlarını uygulamanız gerekiyor. Sadece göz farını siyah seçip farın sınır çizgileri kayboluncaya kadar temiz bir fırçayla iyice dağıtın. Ardından, siyah renkte göz kalemini üst göz kapağının içerisine çekin.

Dumanlı Göz Makyajı Modelleri

Güzelliğin deri ceketi, dumanlı göz makyajı kesinlikle her şeyle uyumludur ve aksi halde dikkat çekici olmayan bir kıyafete bile uyum sağlayabilir. Sizlere ilham olacağını düşündüğümüz dumanlı göz makyaj modellerini sizler için derledik.

Dumanlı göz makyajı
siyah dumanlı göz makyajı

 

Dumanlı göz makyajı
kahverengi dumanlı göz makyajı

 

Dumanlı göz makyajı
dumanlı göz makyaj

 

Dumanlı göz makyajı
buğulu dumanlı göz makyajı

 

Dumanlı göz makyajı
smokey eyes

 

Dumanlı göz makyajı
göz makyajı dumanlı

Hüner Biber

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status