SaçSaç Modelleri

Düzleştirici İle Dalgalı Saç Yapımı

Hayal edebileceğiniz her tür kıvırcık görünüm için özel bir teknik ve bunlarla birlikte kullanabileceğiniz çok sayıda araç var. Saç maşasına sahip olmayabilirsiniz, ancak bir saç düzleştirici de en az saç maşası kadar iş göreceğini bilmelisiniz.

Saç Düzleştirici İle Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?

Düzleştirici ile saça dalga vermek, göründüğünden zor değildir. Sadece teknik olarak bilgiye sahip olmanız gerekiyor. İşte o aradığınız bilgi için sayfayı aşağı kaydırınız.

Düzleştirici ile dalgalı saç yapımı
making Wavy Hair with a Straightener
 1. Saçın küçük bir bölümünden başlayarak düzleştiricinizi (nazikçe) saç bölümünün üst kısmına doğru sıkıştırın.
 2. Saçınızı her zamanki gibi düzleştirecekmişsiniz gibi düzleştiriciyi saçtan aşağı doğru çekin. Ancak saçınızın kıvrılmanın başlamasını istediğiniz kısmına (doğal, kumsal bir görünüm için bölümün ortasından uca) geldiğinizde durun ve üçüncü adıma geçin. Düzleştiricinizi sürekli hareket ettirirken ikinci adımdan üçüncü adıma sorunsuz bir şekilde geçmek istiyorsunuz, bu biraz pratik gerektirebilir.
 3. Düzleştiriciyi yüzünüzden 180 derece (yarım dönüş) uzağa doğru döndürün ve saçınızın geri kalanı boyunca yavaşça aşağı doğru çekin. Saçın her bölümü için tekrarlayın. Tüm saçınızı kıvırdıktan sonra, parmaklarınızı kullanarak köklere masaj yapın, bu da bukleleri ayırmaya yardımcı olacak ve size o kumsal, dağılmamış görünümü verecektir.

Plaj Dalgaları İçin Düzleştirici Nasıl Kullanılır

Düzleştirici ile plaj dalgaları oluşturmak oldukça kolay. Aşağıda bahsettiğimiz iki yöntemden herhangi birini seçin ve saçınızı plaj dalgasına dönüştürün.

Düzleştirici dalgalı saç yapımı
beach waves hair

1.Yöntem

 1. Saçınızın ön tarafı ayırın ve saç parçası başına yaklaşık bir inç genişliğinde ayırın.
 2. Saç köklerinden başlayarak, yuvarlak eğri dışa bakacak şekilde bir “C” şekli yapın. İçine kaç tane dalga koymak istediğinize bağlı olarak, C-şekilli dalga oluşturduğunuzda düzleştiriciyi biraz daha uzun veya daha kısa sürükleyebilirsiniz.
 3. Bir “S” oluşturmak için bu hareketi ters yönde tekrarlayın.
 4. Uçlara ulaşana kadar saçı uzatmaya devam edin; bunları biraz daha düz tutacaksınız.
 5. Sprey sıkın ve ile bukleleri parmaklarınızla açın.

2.Yöntem

 1. Saçınızı bölümlere ayırın.
 2. Tek bir örgü veya iki örgü ve daha fazlasını yapabilirsiniz. (Saçınızı ne kadar bölümlere ayırıp örerseniz, bukleleriniz o kadar belirgin olacaktır.)
 3. Bu yapıldıktan sonra örgünüze ısı koruyucu püskürtün ve düzleştirici ile birkaç kez üzerinden geçin.
 4. Saçınızı bir saniye soğumaya bırakın, örgüleri açın ve işte size kıvrılmış plaj dalgaları var.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status