Dövme Modelleri

El Üstü Dövme Modelleri

Vücudumuza yaptırmak istediğimiz her dövmenin bir anlamı vardır. Ve dövmelerimize her baktığımızda o anlamlar içerisinde kaybolmayı seviyoruz. Dövme yaptırmak bir tutku ve kadın-erkek fark etmeksizin çoğu kişinin ellerinde dövmeler bulunur. Genellikle ellerimiz ön planda olduğu için ellerde bulunan dövmeler oldukça dikkat çekici olmaktadır. Bu yazımızda sizler için el üstü dövme modelleri ve birçok farklı model vereceğiz.

El üstü dövmeler son yıllarda yaygın olsa da, parmak üstü dövmeler her zaman vardı ve aslında dövme yaptırmayı düşünenlerin genellikle ilk tercihleri oldu.

İşte birkaç el üzerine yapılabilecek dövme modelleri…

 

Lotus Çiçeği El Üstü Dövmesi

 

El Üstü Dövme Modeli
El Üstü Dövme Modeli

 

Lotus çiçeğine benzeyen bu figür oldukça tercih edilir. Lotus çiçeğinin anlamı ise, temizlik, maneviyat ve saflığı temsil eder.

 

El Üstü Fil Dövme

 

Güçlü olup da aynı zamanda huzurlu ve sakin manasını taşıyan fil dövmesini özellikle hint dövmesi yapan kadınlar oldukça bu figürü kullanır. Aynı zamanda fil figürünün şans getirdiğine inanılır.

 

El Üstü Fil Motifli Dövme
El Üstü Fil Motifli Dövme

 

El Üstü Geyik Dövmesi

 

El Üstü Geyik Dövme
El Üstü Geyik Dövme

 

Duyarlılık, kibarlık ve barışı temsil eden geyik dövmesinin boynuzları elinizin uzunluğuna göre değişmektedir. Ve ayrıca boynuzların dik olması elinizi uzun gösterir.

 

 

El Üstü Kaplan Dövmesi

 

El Üstü Kaplan Dövme
El Üstü Kaplan Dövme

 

Korkusuzluğu temsil eden kaplan dövmesi, asimetrik dövmeler sevenler için ideal bir görüntüdür. Bir de kaplanın gözlerini fosforlu dövme kullanarak parlak da yaptırabilirsiniz. Tamamen sizin hayal gücünüze kalmış bir şey.

 

Minimalist El Üstü Dövme Modeli

 

El Üstü Küçük Dövme
El Üstü Küçük Dövme

 

Minimalist yaşamayı seven insanlar dövme seçimi konusunda da minimalist tercihler yaparlar. Bu insanlar için oldukça kullanışlıdır. Bunun gibi şekilleri parmaklarınıza yaptırabilirsiniz.

 

El Üstü Şato Dövme

 

El üstü dövmelerde yeni bir yenilik getiren bu şatolu dövmeler, disneyland şatosu yada farklı şatolar olarak karşımıza çıkıyor. Aşağıda ki Disney’in şatosu olsa da ikinci görsel de şato da gayet güzel.

 

El Üstü Disneyland Dövme
El Üstü Disneyland Dövme

 

Sanırım bu da Alaaddin’in şatosu, ay yıldız görseli ile farklı bir imaj katan bu dövmeler çok sıra dışıdır.

 

El Üstü Saray Dövme
El Üstü Saray Dövme

 

El Üstü Kadın Dövmeler

 

El Üstü Kadın Dövme
El Üstü Kadın Dövme

 

El üstü kadın dövmeler de sıkça tercih ediliyor. Genelde kadınlar tarafından tercih edilen bu dövmeler gerçekten sıradışı

 

El Üstü Güzel Dövme
El Üstü Güzel Dövme

 

Bu şekilde sıradışı asi tarzda olan dövmeler de el üstü dövmeler arasında yerini aldı.

 

El Üstü Kuru Kafa Dövmeler

 

El Üstü Kuru Kafa
El Üstü Kuru Kafa

 

El üstü kuru kafa dövme modelleri de sıkça tercih edilen dövme modelleri olsa da, ben pek sevmiyorum  ama seveni çok aşağıda bir kaç tane daha sizlere örnek model vereceğim.

 

El Üstü Kuru Kafa Dövme
El Üstü Kuru Kafa Dövme

 

Bana ürkütücü geliyor, yani bu tarz dövme ile dolaşan bir insana ne şekilde yaklaşırsınız. O sebeple benim tercih sebebim olabilecek bir dövme değil ama çok kurukafa tutkunu var, o sebeple yazımda sizlere yer veriyorum.

 

Gül ve Saatli El Üstü Dövmeler

 

Gül ve Saat El Üstü Dövme Modeli
Gül ve Saat El Üstü Dövme Modeli

 

İlginç bir şekilde gül ile saat karışık dövmelerdesıkça tercih ediliyor. Bunun anlamını lütfen bilenler yorum bölümüne yazsın, anlamını bilmesemde el üstünde sıkça tercih edildiğinden dolayı yazımda sizlerle buluşturmak istedim.

 

El Üstü Gül Saat Dövme
El Üstü Gül Saat Dövme

 

El Üstü Joker Dövme

 

El Üstü Joker Dövme
El Üstü Joker Dövme

 

Son olarak bu modeli de verip yazımı bitirmek istiyorum. Fakat sizlere galerimde birbirinden güzel bir çok seçenek sunuyorum. Herhangi bir görsele tıklayıp galeri sayfamıza yönlenebilirsiniz.

Sizlere en güzel dövme modellerini sunmaya diğer yazılarımızda devam edeceğiz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status