Saç Bakımı

Erkek Saç Boya Markaları

Erkek saç boyası olarak özellikle saçlarda ortaya çıkan beyazlara etkili saç boyaları genel olarak hayat kurtarıcı.

Erkekler de kadınlar gibi saçlarını boyar. Bazen saç rengini değiştirmek bazen de hem kadınların hem erkeklerin çileli durumu beyaz saçlar yüzünden.

Saç beyazları kadın erkek herkeste ortaya çıkar. Genetik faktörler daha etkin olmakla birlikte stres de başlı başına etkilidir. Ve çoğu zaman beyazlardan kurtulmak için ya makasla kesmeye çalışırız ya da saçımızı boyarız.

Bugün sizlere özellikle beyazlardan kurtulmak adına boyamayı tercih eden erkekler için iki adet saç boya markasından söz edeceğiz.

Beyaz Saçları Eski Rengine Döndüren Erkek Saç Boyaları

 

Erkeklerde oluşan beyaz saçlar için Schwarzkopf markasının etkili iki erkek saç boyasını sizlerle paylaşacağız.

Bu önereceğimiz şampuanlarla beyaz saçlardan kurtulmak artık çok kolay.

Men Perfect Saç Boyası

 

Schwarzkopf Men Perfect Saç Boyası, erkeklerde görülen beyaz saçlar için 28 yıkamaya dayanıklı, 5 dakikada beyazları kapatmada başarılı ve doğal görünüm veren bir boyadır.

Kutu içerisinde bulunan jel boya sayesinde kolay kullanımı bulunuyor. Ve ayrıca koyu kahve, açık kahve, kahve, kahve siyah ve siyah saç tonlarında saç renginize özgü satın alabilirisiniz.

Erkek saç boya
Men Perfect saç boyası

 

Schwarzkopf Men Perfect kullanımı için kutu arkasında yazan talimatları uygulayarak kullanabilirsiniz. Boyayı saçınıza uyguladığınızda yeni oluşmuş beyazlar için 5 dakika, yoğun beyazlar için ise ortalama 10 dakika bekleyip ardından durulama işlemine geçiniz.

Schwarzkopf Re-Nature Saç Beyazlarını Düzenleyici Şampuan

 

Schwarzkopf Re-Nature Saç Beyazlarını Düzenleyici Şampuan, pigment eksikliği ile oluşan beyaz saçları kendi rengine döndüren etkili bir şampuandır.

Schwarzkopf Re-Nature içerisinde iki adet ürün tüpü ve 1 şampuan bulunuyor. Uygulamadan önce saç boyunuza göre çene hizasındaki saçlar için 2 adet tüp, kısa saçlı olanlar için 1 tüp ve omuz hizasında ve daha uzun saçlar için 4 adet tüp kreme ihtiyacınız olacaktır.

Uygulanışı ve kullanımı; bir tüpü açıp saçınıza iyice yayın. Daha sonra saç renginize göre belli bir süre bekleyip önce ılık su ile saçınızdaki krem akana kadar yıkayın. Ardından kendi şampuanıyla tekrar ılık su ile güzelce durulayın. Ve uygulama esnasında gözle temastan kaçınınız.

Erkek saç boya
Schwarzkopf Re-Nature şampuan

 

Saç rengine göre bekleme süreleri şu şekildedir; orta ve açık kahverengi saçlar 20-25 dakika, koyu kahverengi ve siyah 25-30 dakika ve koyu sarışın ve orta sarışınlar ise 10-15 dakika kadar beklemelidirler.

Schwarzkopf Re-Nature kutu içerisinde bulunan eldiveni yıkayıp tekrar kullanmanız mümkün. Ayrıca ürün içerisinde bir miktar kalmışsa geriye kalan ürünü tekrar kullanmak için güvenli ve serin bir yerde muhafaza ediniz.

Erkek Saç Boyası Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

 

  • Erkek veya kadın saç boyası alırken içerisinde zararlı kimyasalların olmamasına dikkat etmeli. Zararlı kimyasallar paraben, yapay parfüm, silikon, amonyak ve alkol ve türevleri olmamalı. Zira boya yaparken saçı yıpratabilirsiniz.
  • Erkekler eğer beyazlarını kapatmak için boya satın alacaksa ona uygun boya almalılar.
  • Kısa saçlı erkekler saç boyama işini evde kendiniz boyamanız daha tasarruflu olacaktır. Zaten kutu içerisinde oksidasyon kremi, boya ve eldiven bulunuyor. Nasıl yapacağınızı da gösteren bilgi de kutu üzerinde mevcuttur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status