CinsellikGenel

Erkeklerde Cinsel Arzuyu Artırmanın Yolları

Cinsel istek genetik olarak bizlere yüklenmiş bir özelliktir. Bunu bir örnek ile açıklayacak olursak; bir farenin bir kediyi gördüğü anda kaçması gibi genetik olarak bize bahşedilmiş bir durumdur.

Fakat aynı zamanda cinsel istek arttırılabilir, yani ilk eşinize baktığınızda o an cinsel isteğiniz olmayabilir, fakat biraz onunla ilgili fantezi kurmaya başladığınızda, cinsel organınız ile oynamaya başladığınızda cinsel isteğiniz artabilir.

Cinsel istek beynimizle, kaslarımızla ve elimiz ile arttırılabilir.

 

Cinsel İstek Nasıl Artar

 

Cinsel İstek Nasıl Artar
Cinsel İstek Nasıl Artar

 

Sizlere üç farklı bilimsel açıdan kanıtlanmış ve kolaya indirgeyerek bilimsel açıklamasını yaptığım cinsel isteği arttırmanın 3 yolunu vereceğim. Ayrıca uygulamaları da olacak, bu yolları sabrederek yaparsanız, cinsel arzunuz, isteğiniz doruğa ulaşacaktır. Beyin, el ve kas çalıştırma yöntemleri ile erkeklerde cinsel istek arttırabiliyoruz.

 

Beyin ile Cinsel İstek Arttırma

 

Beyin ile Cinsel İstek Arttırma
Beyin ile Cinsel İstek Arttırma

 

Normalde bir uyaran geldiği zaman, bu görsel olabilir, işitsel olabilir yada duyusal olabilir, bir uyaran geldiğinde o uyarı bel kemiklerine yani orada ki sinirlere gider. Oradan kalkan sinirler de cinsel organınıza giderek sertleşme sağlanır.

Bu anlattığım durum beyin faktörü bu sertleşmeye giden yolu çalıştırmak ile görevlidir. Bu olay tamamen fantezi kurmak ile alakalıdır. Çok basit bir olay olmakla beraber günde 3-5 dakika ayırarak, sabah kalktığınızda ya da gece yatarken fantezi kurma durumunu gerçekleştirebilirsiniz. Daha çok gece yatarken tavsiye edilmektedir.

Eşinizle yada partneriniz ile yapabileceğiniz cinsel fanteziler kurmak yeterli olacaktır. Çok fazla değil sadece 3-5 dakika günlük bir aktivite cinsel isteğinizi artması bakımından önemlidir.

Bu yolu aktif haline getirmemiz gereklidir. Çünkü günlük stresten dolayı, cinselliği düşünmeyip, cinsellikten uzaklaşmamız normaldir. Cinselliği düşünmediğimizden dolayı da bu şekilde bir aktivite size iyi gelecektir.

 

 

Kas Çalışması ile Cinsel İstek Arttırma

 

Kas Çalışması ile Cinsel İstek Arttırma
Kas Çalışması ile Cinsel İstek Arttırma

 

Cinsel organınızın her iki tarafında hem idrar tutmayı sağlayan, hem de bizim boşalmamızı sağlayan, hem de cinsel organınızı dik tutan kaslarınız bulunmaktadır. Bu kaslara aşk kasları da diyebiliriz. Bu kasları düzenli olarak günlük çalıştırırsanız buradan kalkan sinyaller önce bele daha sonrasında ise beyne gitmektedir.

Bu uyarılma neticesinde kolay bir şekilde anlatacak olursak beyin kendine şu soruyu sorar; “Ben şu anda idrar yapıyor muyum yapmıyorum. Peki şu anda sertleşmem var mı? O da yok, peki o zaman bu kaslar neden çalışıyor, işte bu sırada beyinin algıladığı şey cinsellik oluyor.”

Bu bizim hissedebileceğimiz bir durum değildir, bu bilinçaltı yükleme dediğimiz durum neticesinde ilk anlattığım yöntem gibi cinsel isteğiniz artmaktadır.

 

El ile Cinsel İsteği Arttırma

 

El ile Cinsel İsteği Arttırma
El ile Cinsel İsteği Arttırma

 

Tıbbi terminolojide refleks sertleşme olan ve bebekler de dahi alt değiştirirken cinsel organa dokunduğunuzda birden sertleşen olaya refleks sertleşme denir. Bu bize gösterir ki beyin ile cinsel organ arasında direk bir bağlantı vardır.

Örnek olarak şunu söyleyebilirim. Bir yerde iş yerinde yada farklı bir yerde oturuyor olsanız ve arkadan bir kadın gelip cinsel organınızı ellese o an anında bir sertleşme refleksi gösterebilirsiniz.

Cinsel isteğiniz yoktu ve bir anda cinsel isteğiniz oluştu işte tıbbi terminolojide buna refleks cinsel artım ya da sertleşme diyoruz.

Bunun çalışmasına gelecek olursak, günde 3-5 dakika cinsel organınıza dokunmak, fakat fantezi kurmadan yada mastürbasyon yapmadan sakin sessiz bir yerde gözlerinizi kapatarak sadece cinsel organınıza dokunmak sizi cinsel arzu konusunda geliştirecektir.

Bu yol bize zaten genetik olarak bahşedilmiştir, bunu aktif haline getirmek sizlerin elindedir.

Daha bir çok cinsel isteği arttırıcı, uyarıcı yiyecek, içecek olsa da bu 3 yol en önemli yollardır. Önce bunları yapıp kendinizi geliştirmeniz çok önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status