Başörtüsü ModelleriPratik Şal ve Eşarp BağlamaŞal ve Eşarp Bağlama

Eşarpı Şal Gibi Bağlama Tekniği

Bu yazımızda sizlere eşarpları şal gibi bağlamanızı sağlayacak modelleri tanıtacağız. Şallar genç nesilde bildiğiniz üzere çok tutuluyor, eşarp çok fazla tercih edilmiyor. Fakat bu modelleri inceleyerek birbirinden farklı modeller ile eşarbınızı şal gibi bağlayabileceksiniz.

Yazı içeriğinde verdiğim videoda 7 farklı eşarbı şal gibi bağlama şekli mevcuttur. İlk iki model kolayca uygulanacak modellerdir, üçüncü modelde şal arkasından bir düğüm atma şeklinde uyguluyorsunuz.

 

Eşarp Şal Gibi Nasıl Bağlanır

 

Eşarbı Şal Gibi Bağlama
Eşarbı Şal Gibi Bağlama

 

Yukarıda ki model gibi şal tarzında eşarp bağlamak mümkündür. Eşarp’ın yapısı itibari ile de çok güzel durmaktadır. Özellikle ipek eşarplar canlı renkleri ile ve kaliteli yapısı ile dikkat çekmektedir.

 

 

 

Eşarbı Şal Gibi Bağlamak
Eşarbı Şal Gibi Bağlamak

 

Video’da sunduğumuz ilk model yukarıda ki modeldir. Fakat bu modelin yapılışında dikkat edilmesi gereken şal tarzı büyük bir eşarp seçilmesidir. Ancak yana attığını eşarp ucu bu şekilde uzun gözükebilir.

 

Eşarbı Şal gibi bağlama tekniği
Eşarbı Şal gibi bağlama tekniği

 

Yukarıda ki tarz bir bone seçimi yerinde olacaktır. Bu tarz siyah alın kısmını kapatacağı yerde lastik olan boneleri tercih etmeniz önemlidir. Eşarbın yapısı şal gibi değildir, bu sebeple bu tarz bir bone eşarpı şal gibi bağlamak için öncemli bir seçimdir.

 

Eşarbı Şal Gibi Bağlam
Eşarbı Şal Gibi Bağlama

 

Yukarıda ki modelden gördüğünü üzere eşarbın saç kısmının başladığı yeri örtme durumu kısıtlıdır, bu sebeple bone tercihi bu tarz bir bone ile yapılmalıdır.

 

Eşarplarınızı Şal Gibi Bağlayın
Eşarplarınızı Şal Gibi Bağlayın

 

Bu modelde gayet pratik ve güzel bir modeldir, yayınladığımız video da ikinci model olarak öne çıkmaktadır.

 

Eşarbı Şal Gibi Bağlamak 3. Model
Eşarbı Şal Gibi Bağlamak 3. Model

 

3. modelimiz biraz daha zor bir modeldir, arkadan eşarpa bir düğüm attılmalıdır, videoda ki uygulamada daha iyi bir şekilde görebilirsiniz.

Son olarak sizlere daha önce paylaştığımız ve işinize yarayacak eşarp ve şal bağlama modellerini vermek istiyorum.

 

 

Yukarıda ki şal ve eşarp bağlama modellerine ek olarak diğer yazılarımıza ulaşmak için şal ve eşarp bağlama kategorimize göz atabilirsiniz. Sizlere bu kategorimizden farklı tarzlarda şal ve eşarp modelleri sunmaya devam edeceğiz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status