Saç BoyasıSaç Rengi

Fındık Kahvesi Saç Rengi | Modelleri ve Boya Numaraları

Fındık kahvesi saç rengi son dönemlerin trend olan renklerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle hem yerli hem de yabancı ünlülerin bu rengi sıklıkla kullanması halk arasında da hızlı bir şekilde yayılmasına yol açmıştır.

Kahverengi ve diğer koyu renklerin aksine bünyesinde barındırdığı parlak ışıltılarla göz kamaştırarak kullanım alanını genişletmiştir. Doğallığı hayatının merkezine koymuş kadınların sıkça tercih ettiği bu saç rengi özellikle ilk kez saç boyama işlemi yapacak olan kişilere önerilmektedir.

Bu bakımdan hem saç boyanmış, kişinin havası değişmiş hem de doğal bir görünümü de hala yansıtmak isteyen kadınlar için oldukça uygun bir seçenektir. Birçok tona sahip olan bu rengin mat seçenekleri de bulunmaktadır. Bu seçenekler sayesinde parlaklığı sevmeyen kişiler için mat modeller de tercih edilebilir.

Findik Kabugu Sac Boyasi

İçindekiler

Fındık Kahvesi Saç Rengi Nasıl Bir Renk

Kahve tonlarının arasında özel bir yeri olan fındık kahvesi saç rengi diğer renklere göre bünyesinde birçok ton barındırmaktadır. Işıltılı görünmek isteyenler için parlak tonlar olduğu gibi daha sade ve şık saçlar isteyenler için mat seçenekler de barındırmaktadır.

Koyu tonu olduğu gibi açık ve daha orta kahve çeşitleri de bulunmaktadır. Beyaz tenlilerin genelde en koyu tonu kullandığı görülürken daha esmer ve koyu tona sahip olanların ise açık tonlar ile tenlerine nötr bir hava verdiği görülmektedir.

Açık Fındık Kabuğu Saç Rengi
Açık Fındık Kabuğu Saç Rengi

Saçlarında radikal değişimler görmekten çekinen ancak boyama isteyen kadınların sıklıkla kullandığı bu renk doğal bir görünüm sağlamaktadır. Yaz aylarında kullanıldığında güneş altında parlayarak kişinin enerjisini yükseltmekte ve ortama pozitif bir hava vermektedir.

Dalgalı Fındık Kahvesi Saç Rengi 
Dalgalı Fındık Kahvesi Saç Rengi

Yaz ayları ile oldukça uyumlu olması kışın kullanılmasının önünü kapatmamıştır. İçerisindeki ışıltılarla kışın soğuk havasını keserek daha sıcak bir görünüm ortaya koymaktadır. Bu bakımdan hem doğallığı hem de her mevsime uygunluğu ile kadınlar arasında sıklıkla tercih edilen renklerden biri olmuştur.

Dogal Findik Kabugu Sac Rengi

 

Fındık Kahvesi Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Fındık kahvesi saç rengi kadınlar arasında popülerlik kazanmış ve yoğun olarak kullanılan bir renktir. Birçok riskli rengin aksine hemen hemen her ten renginde rahatlıkla kullanılabilen bu renk en çok esmer ve koyu tenli kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Fındık Kahvesi Uzun Saç Modeli
Fındık Kahvesi Uzun Saç Modeli

Koyu tenli kadınların saç renkleri de koyu renk olduğu için fındık kahvesi kullanıldığında büyük bir değişim yaşanmamış olur ve doğal bir görünüm sağlanmış olur. Doğal saç renginin aksine ışıltılı olduğu için kullanım alanı genişlemiştir.

Koyu Fındık Kahvesi Saç Rengi 
Koyu Fındık Kahvesi Saç Rengi

Bunun yanında tüm dikkati ten rengine çekmek isteyen ve cildi daha beyaz görünsün diye uğraşan beyaz tenlilerin de kullanımında memnuniyet oluşturmaktadır. Bununla beraber sarışınların da fındık kahvesi saç rengini kullandığı görünmektedir. Özellikle renkli gözlere kullanılan bu renk arada bir zıtlık oluşturmakta ve dikkat çekici bir görünüm sağlamaktadır.

Fındık Kahvesi Saç Rengi Stilleri

Fındık Kabuğu Esmerlere Yakışır Mı?

Fındık kabuğu saç rengi en çok esmer tene yakışması ile bilinen bir renktir. Esmerlerin kullanımında hem doğal durmakta hem de ışıltılarıyla cilde sıcak bir hava katmaktadır. Bu bakımdan esmerlerin fındık kabuğu rengini sıklıkla kullandıklarına şahit oluruz.

Findik Kahvesi Sac Rengi Stilleri

Esmerlerden sonra bu saç renginin en çok yakıştığı kadınlar kumral kadınlardır. Özellikle ela gözlü kumral kadınlarda göz rengi ile bir bütünlük oluşmakta ve bu renk kadının tenine ayrı bir güzellik vermektedir.

Her tene sahip kadının fındık kabuğu saç rengini kullandığı görülse de en çok esmer ve kumral kadınların bu rengi taşıdığı görünmektedir.

Fındık Kahvesi Saç Rengi Düz Saç Stili
Fındık Kahvesi Saç Rengi Düz Saç Stili

Fındık Kahvesi Saç Rengi Boya Numaraları

Kullanım alanı her geçen gün genişleyen fındık kahvesi saç rengini kullanmak isteyen kadınlar bununla alakalı birçok araştırma yapmaktadır. Bunların başında da bu saç rengini en iyi verecek saç boya numarasını bulmaktadır. Fındık kahvesi saç boya numaraları:

  • Simubied Koleston 6/3 -7/3 fındık kahvesi
  • Neva Koleston Krem Boya 6/3 – 7/3 fındık kahvesi
  • Maxx Deluxe Golden Beauty 6.3 – 7.3 fındık kahvesi
  • Natural Colors Organic Natural Colors saç boyası 6d – 7d fındık kahvesi
  • Colormax 6.3 – 7.3 fındık kahvesi
  • Exicolor saç boyası 6.3 – 7.3 fındık kahvesi
  • Sea Color boya 6.3 – 7.3 fındık kahvesi saç boyalarından herhangi biri kullanılarak istenen renk elde edilebilir.
Fındık Kahvesi Saç Rengi 
Fındık Kahvesi Saç Rengi

Açık Fındık Kabuğu Saç Rengi

Açık fındık kabuğu saç rengi bu rengin en sade tonlarından biridir. Özellikle esmer tende uygulandığında teni açarak şık bir duruş sağlar. Fındık kabuğunun açık rengine benzemekle beraber ışıltılı ve parlaklığıyla da dikkatleri üzerine çekmektedir.

Fındık Kahvesi Saç Rengi Nasıl Bir Renk
Fındık Kahvesi Saç Rengi Nasıl Bir Renk

Açık ve yumuşak tonlu açık fındık kabuğu hem beyaz tenlilerde hem de esmerlerde rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle koyu tenli kadınlarda koyu tonlar kullanıldığında kişinin teni iyice kapanarak boğuk bir hava ortaya çıkar.

Tenin boğulmasını önlemek için açık fındık kabuğu kullanılması önemlidir. Böylece koyu tenin sert yapısını yumuşatarak memnuniyet sağlamaktadır. Karamel kahve tenine benzeyecek kadar açık olabilen bu tonlar renkli gözler ile kombin edildiğinde şıklığını göstermektedir. Bu sebeplerden dolayı fındık kabuğu saç renginin en çok kullanılan tonlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Fındık Kabuğu Saç Rengi Galerisi

Fındık Kahvesi Saç
Fındık Kahvesi Saç
Fındık Kahvesi Saç Rengi Boya Numaraları
Fındık Kahvesi Saç Rengi Boya Numaraları

Fındık Kabuğu Esmerlere Yakışır Mı

Fındık Kahvesi Saç Rengi Kimlere Yakışır
Fındık Kahvesi Saç Rengi Kimlere Yakışır

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status