Sağlık

Fitospan Neye İyi Gelir?

Fitospan şurubu, bitkisel içeriğe sahip bir öksürük şurubudur. Fitoterapi yönteminden esinlendiği için “Fitospan” ismini almıştır. Bu şurup, özellikle solunum yolu enfeksiyonlarını engellemeyi amaçlamaktadır.

Fitospan Şurup İçeriği

Tamamen bitkisel özleri içinde barındıran Fitospan şurup içinde; fesleğen, tıbbi nane, meyan kökü, galanya, zerdeçal, darıfülfül, üzüm, zencefil, karabiber, zalumba kökü ve bal aroması bulunur.

Fitospan Şurup Ne İçin Kullanılır?

Kuru öksürük, balgamlı öksürük, sigaraya bağlı öksürük, alerjik ve mevsimsel öksürük şikayetlerini gidermede etkisi olan bir şuruptur. İçeriğinde yer alan bitkisel özler sayesinde, kısa zamanda iyileşme kaydedilir.

Fitospan Şurup Bebeklerde Kullanımı

Alkol içermediği için, 0-5 yaş grubunda bu şurubun kullanımı uygundur. Günlük doz günde 3 defa 2,5 ml’dir. Ancak kullanım için hekiminizden bilgi almanız önerilir.

Fitospan
fitospan şurubu kullanımı

Fitospan şurubun günlük kullanımı şu şekildedir;

  • 4-10 yaş grubu günde 3 kere 5 ml
  • Çocuklarda günde 3 kere 5 ml
  • Yetişkinlerde ise, günde 3 kere 10 ml şeklindedir.

Fitospan Şurup Yan Etkileri

Almanya Sağlık Bakanlığı Komisyon E Monografi onayı ve GMP yöntemi ile üretilen Fitospan şurubunu tüm yıl boyunca hem çocuklarda hem de yetişkinlerde olmak üzere güvenle kullanılabilir. Normalde öksürük şurupları uyku yapar ancak bu şurup uyku yapmadığı gibi günlük performansı olumsuz etkilemez. Aynı zamanda aç ya da tok karnına kullanılmasında herhangi bir sakıncası yoktur.

%100 doğal içeriğe sahip olan Fitospan’ın bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. Sadece içeriğindeki bitkilere alerji durumu söz konusuysa, alerjik reaksiyonlar yaşanabilir. Bundan dolayı, içeriğine göz atılarak ilacın kullanılması tavsiye edilir.

Fitospan Şurup Kullanıcı Yorumları

Fitospan şurubu kullananların yorumlarını sizler için derledik. İşte kullanıcı yorumları…

  • Şifa Allah’tan, bu şurubu tek geçerim. Allah’ın izniyle iki senedir kızım için kullanıyordum. Şimdi oğluma da içiriyorum. Elhamdülillah memnunum.
  • Daha önce kullandığım bir şurup 4 yaş ve 8 yaşındaki iki çocuğuma da kullanıyorum. İçim rahat, hemen kesiyor öksürüğünü.
  • İki çocuğumda da başka ilaç kullanmadan grip ve öksürüğümüzü atlattık.
  • Doktorumuz önermişti bebeğim için ama aile boyu kullanıyoruz çok etkili. Doğal olması önemli, içeriği kimyasal ve etkili olmayan şurupları kullanmıyoruz artık. Üretenlere çok teşekkürler.
  • Bu kadar iyi beklemiyordum. Öksürüğü hemen kesti.
  • Tavsiye üzerine aldım bu ürünü ve 4 günde öksürüğü kesildi, memnun kaldım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status