GenelKombinModa

Geniş Omuzlu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Her vücut tipinin kendine özgü avantaj ve dezavantajları vardır. Birbirinden farklı vücut tipleri olduğunu biliyoruz. Herkesin vücudunu bilmesi ve ona göre giyinmesi gerekir. Diğer bir önemli nokta da vücut ölçüleridir. Erkekler bu konuda çok takıntılı olmasa da kadınlar için aynı şeyi söylemek mümkün değildir.

Vücudunuzdaki kusurları değiştirmenin yanı sıra onları kabullenip güzel göstermeye çalışmak da tercih edilebilecek bir seçenektir. Yine de yazımızda geniş omuzlara sahip bir kadının giyinebileceği tarzlardan bahsedeceğiz. Geniş omuzlu kadınlar nasıl giyinmeli ve ne tarz kombinler kullanmalı hepsini yazımızda vereceğiz.

Geniş omuzlu kadınlar için bluz seçimi
Geniş omuzlu kadınlar için bluz seçimi

 

Eğer geniş omuzlu biriyseniz öncelikle dar üstler giyinmemelisiniz. Bu vücudunuzu daha üçgen gösterecektir. Askılı kıyafetlerden de uzak durmanız gerekebilir. Bilinen bir yanlış kalın askıların omuzları kapattığı yönündedir ancak aksine kalın askılar omuzlara dikkat çeken bir unsurdur. Eğer askılı giysileri çok seviyorsanız kalın askılar yerine ince askılı olanları tercih edin.

Geniş omuzlu kadınlar geniş yaka seçmeli
Geniş omuzlu kadınlar geniş yaka seçmeli

 

Giysilerinizde yatay çizgilerin olmamasına özen gösterin, bunların yerine dikey çizgilere sahip kıyafetler tercih etmelisiniz. Illa da yatay çizgi seviyorsanız eteklerinizde ya da pantolonlarınızda kullanabilirsiniz.

İçindekiler

Geniş Omuzlu Kadın Kombinleri

 

Geniş omuzlu kadınlar için sonbaharlık kombin
Geniş omuzlu kadınlar için sonbaharlık kombin

 

Bluz ya da gömlek seçerken yakasına özen göstermelisiniz. V yaka modeller omuzlarınızı ve göğsünüzü her zaman daha güzel gösterecektir. Balon kol detayına sahip kıyafetler de giyinebilirsiniz. Yani bol kesimli kol yapısına sahip giysiler tercih etmelisiniz. Dar olduğu sürece omuzlarınızın ölçüsünü gizleyemezsiniz.

Geniş omuzlu kadınlar nasıl kombin yapmalı
Geniş omuzlu kadınlar nasıl kombin yapmalı

 

Bir diğer yöntem de omuzlardaki dikkati kullanacağınız kolyenin üzerine çekmektir. Salkımlı kolyeler uzun bir görüntü çizdiğinden ötürü size istediğiniz görüntüyü sunabilir.

Uzak durmanız gereken kıyafetlerin başında da vatkalı ceket ya da gömlekler geliyor. Bunlar omuzlarınızı olduğundan daha geniş gösterecektir. Uzun boya sahip ceketler de aynı şekilde tercih edilmemesi gerekenler arasında gösterilebilir. Kısa ceketler size cesur bir hava katmanın yanı sıra dikkati omuzlardan çekecektir. Dökümlü ceketler de tercih edebileceğiniz parçalar arasında.

geniş omuzlu kadınlar için bluz önerisi
geniş omuzlu kadınlar için bluz önerisi

 

Kış ayları sizin için son derece faydalı olabilir çünkü bol kazaklar omuzlarınızın genişliğini tamamıyla kapatır. Son zamanlarda moda olan oversize kıyafetler kesinlikle size göre.

geniş omuzlu kadınlara giyim önerileri
geniş omuzlu kadınlara giyim önerileri

 

Dikkat etmeniz gereken bir husus da giyindiğiniz tişörtlerin kol kısmının boyudur. Boy kısaldıkça omuz ölçünüz o oranda geniş görünür. Bu nedenle çok kısa kolları olan tişörtlerden uzak durmanızı tavsiye edebiliriz.

Salaş Tişörler Seçin

 

Salaş tişörtlerde omuzlarınızı gizlemenizde fayda sağlar aşağıda ki gibi jean ile yapılan bir kombin tercih edebilirsiniz, kolları uzun ve geniş yaka sizi çok hoş gösterecektir.

 

geniş omuzlu kadınlar için yarım kollu bluz
geniş omuzlu kadınlar için yarım kollu bluz

 

Geniş Omuzlu Kadınlar için Günlük Kombin

 

Günlük hayatta giyebileceğiniz aşağıda ki gibi ceket kombinleri sizi çok hoş gösterecektir. İlki gibi salaş bir elbise ve deri ceketle yada ikincisi gibi keten ceket, jean ve beyaz salaş tişörtle çok şık bir kombin oluşturabilirsiniz.

geniş omuzlu kadınlar için kombin
geniş omuzlu kadınlar için kombin

 

Geniş Omuzlu Kadınlar için Elbise Önerileri

 

Bu başlık altında sizlere üç farklı model sunduk, ilki yarım kollu parlak kumaş ve bol etek içeren bir elbise, ikincisi ise omuz dekolteli dalga çizgili etekli bir elbise, üçüncüsü ise tamamen yazlık kolsuz dekolteli bir modelden oluşuyor.

 

Geniş omuzlu kadınlar için elbise önerisi
Geniş omuzlu kadınlar için elbise önerisi

 

Geniş Omuzlu Kadınların Bluz Tercihi Nasıl Olmalı

 

Aşağıda ki görselde göreceğiniz gibi ilk görselde omuzlar açığa çıkıyor ve direk odak noktası omuzlarınız haline geliyor. Fakat ikinci görselde ki gibi bir bluz tercih ederseniz, omuzlarınızı gizleyebilirsiniz.

 

Geniş omuzlu kadınların tercihi nasıl olmalı
Geniş omuzlu kadınların tercihi nasıl olmalı

 

Daha fazla kombine yer verdiğimiz, birbirinden farklı 16’dan fazla kombine yer verdiğimiz galerimizde, kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz. Geniş omuzlu kadınlar için kombin modellerimiz şimdilik bu kadar, diğer kombin modellerimize göz atabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status