Gerdek Gecesiİç Giyim

Gerdek Gecesi Ne Giyilir

Gerdek gecesi iç giyim tercihi nasıl olmalı? İlk gece korkusu nedir, nasıl aşılır? Gerdek gecesi korunma nasıl olmalı? İçeriğimizde bu sorulara cevap arayacağız.

Evlilikte ilk gece, diğer bir deyişle  gerdek gecesi, çiftler için son derece önem içerir. Haliyle hem erkek hem kadın bu geceye özgü özel olarak bir hazırlık yapması iki taraf açısından da iyi olacaktır.

 

Evlilikte İlk Gece Ne Giyilir

 

Evlilikte İlk Gece Ne Giyilir
Evlilikte İlk Gece Ne Giyilir

 

Gerdek gecesi diye bilinen evlilikte ilk gece ne giyilebilir sorusu kadınlar tarafından çokça araştırılan sorulardan biridir. Evlilikte ilk gece giyilen iç çamaşırlar için düğün öncesi alışverişe çıksanız hiç de fena olmaz. Zira, evlilik sonrası ilk gece eşinize karşı güzel ve seksi gözükmek istersiniz.

Gerdek gecesinde kendinizi iyi hissettirecek mükemmel iç çamaşırı seçenekleri bulunuyor. Bunlar; sütyen-külot takımları, kombinezasyon, babydollar, tek parça iç çamaşırları.

Her ne kadar bu gecede eşine karşı çekici ve seksi gözükmek için içerisinde rahat edemeyeceğin çamaşırlar da giymemenizi öneririz. Konforlu ve vücudunuza uygun tercihler yapmalısınız. Bu aynı zamanda ilk gece korkusunu da üzerinizden almış olur.

Nasıl ki gerdek gecesine özgü iç çamaşır hazırlığı yapıyorken, ilk gece eşinizle yaşanacak büyülü an için de hazırlıklı olmalısınız. Olayın büyüsünü bozmamak adına fantezi iç çamaşırları son derece işe yarayacaktır.

Eğer düğün alışverişinde gelinlik içine giyilen iç çamaşırı modeliyle geceye de onunla devam etmek isteyebilirsin. Ancak gelinlik içi alınan çamaşırlar, daha çok gelinliğe uygun modeller olacağı için pek de gerdek gecesine uymayabilir.

Ayrıca, iç çamaşır alışverişinde kumaşını da atlamamak gerekir. Terletmeyen ve kaymayan kumaşlı iç çamaşırı tercih etmenizde fayda var.

 

İlk Gece Korkusu Nedir ve Nasıl Yenilir

 

İlk Gece Korkusu Nedir ve Nasıl Yenilir
İlk Gece Korkusu Nedir ve Nasıl Yenilir

 

Toplumda cinsellik, kafalarda farklı şekillerde  yer alsa da, ilişkilerde cinsellik olmazsa olmazdır. Gerdek gecesinde yaşanan korku ve kaygılanmaya ilk gece korkusu denir. Bu kaygıyla birlikte kasılma yaşanır ve haliyle cinsel ilişkiye girilemez.

İlk gece korkusu nasıl yenilir sorusu için bazı tavsiyelerimiz bulunuyor;

 

  • Her şeyden önce eşinle bu durumu konuşarak eşin seni rahatlatabilir.
  • Oradan buradan cinsel ilişki adına söylenen şeylere kulak asma!
  • Bu korkuyu aşamayacağını ve son derece ciddi olduğunu düşünüyorsan, o zaman bir terapist veya evlilik danışmanından yardım alabilirsin.

Gerdek Gecesi Korunma Nasıl Olmalı

 

Gerdek Gecesi Korunma Nasıl Olmalı
Gerdek Gecesi Korunma Nasıl Olmalı

 

Birbirini seven iki çift sonunda birbirlerine kavuştular. Ancak evlenir evlenmez korunmasız bir şekilde cinsel ilişki yaşamak için acele etmemenizi öneririm. Peki, nasıl korunabiliriz, bunun için ne yapılabilir?

En etkili çözüm olan kadınların doğum kontrol hapı kullanmasıdır. Evlenmeden 3 ay öncesinde doktorunuza gidip doğum kontrol ilacına başlamanız gereken tarihi size söyleyecektir. Bunun yanında, erkeklerin prezervatif kullanması da bir çözümdür.

Bir başka yöntem ise, vajina spirallerini de düşünebilirsiniz.

Hüner Biber

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status