GenelTesettür GiyimTesettür Kombin

Halima Aden Mankenliği Bıraktı

İlk tesettürlü model olarak bilinen Somalili güzel Halime Aden mankenliği bıraktığını açıkladı. Mankenlik sektöründe çalışmanın kendisini dini inançlarını yaşamaktan taviz vermeye zorladığını söyleyerek bundan böyle defilelere çıkmayacağını açıkladı.

Bu kararı Korona virüsü döneminde alan başarılı manken, salgının kendisini Müslüman bir kadın birey olarak durup değerlerini düşünmeye fırsat verdiğini sözlerine ekledi.

 

Halima Aden Dergi Çekimi
Halima Aden Dergi Çekimi

 

Daha önce hayatına dair kesitler verdiğimiz güzel yıldızın başarılı tarzına ve en güzel kombinlerine aşağıda ki içeriğe tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

https://www.tesetturgiyim.org/halima-aden-kimdir-kombinleri/

 

Yukarıda zaten hayatına ve zorlu yaşamına değinmiştik. Kendisi Kenya’da mülteci kampında dünyaya geliyor ve 6 yaşındayken ABD’de ye göç ediyor.

 

Halima Aden Kışlık Kaban
Halima Aden Kışlık Kaban

 

 

Modellik yapmanın dini inançlarına aykırı olduğunu belirten ünlü model; “Tesettürlü olmak, benim için gerçek anlamda inişli-çıkışlı bir yolculuk oldu. Riske attıklarımdan çok fırsatlara odaklandığım için sadece kendimi suçluyorum”  diye bir açıklama yaptı.

 

Halima Aden Şal Bağlama
Halima Aden Şal Bağlama

 

Defile sebebiyle bir çok kez namaz vakitlerini kaçırdığını belirten başarılı yıldız, podyumlarda başörtü takmadığı durumlarda başını kumaş parçaları ile örtmek zorunda kaldığını dile getirdi.

 

Halima Aden ve Ünlü Modacı
Halima Aden ve Ünlü Modacı

 

“Bazı defilelerden sonra otel odalarında hıçkırarak ağladım. Bu ben değildim”

 

Halima Aden Başörtü Bağlama Tarzı
Halima Aden Başörtü Bağlama Tarzı

 

Mankenliği bıraktığını instagram hesabından ilan eden başarılı yıldızın bu kararına Bella ve Gigi Hadid ile Rihanna’da destek verdi.

 

Halima Aden Kombinleri
Halima Aden Kombinleri

 

Ayrıca moda sektöründe başörtü takmanın neden önemli olduğunu anlayabilecek Müslüman tasarımcıların olmamasından yakınan Halima Aden podyumları bırakmıştır.

 

Halima Aden Mavi Parlak Abiye
Halima Aden Mavi Parlak Abiye

 

Bizde bu yazımızda tesettürlü ilk manken olan Halima Aden’in çeşitli görsellerini sizler ile buluşturuyoruz. Aşağıda ki galerimizden tüm görsellerine ulaşabilirsiniz.

Halima Aden Galerisi

Büyük boyutta görmek için görsellerden herhangi birine tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status