Cilt BakımıGenelSağlık

Hametol Onarıcı Bakım Kremi Nedir | Hangi Bölgelerde Kullanılır

Yaşam koşullarından dolayı cildimiz yıpranıyor, kuruyor ve çatlamalar meydana geliyor. Bu tahrişleri ortadan kaldırmak için zaman zaman kremler kullanıyoruz, fakat hametol onarıcı bakım kremi normal kremlere nazaran iyileştirme oranı daha yüksek bir ürün diyebiliriz.

Televizyonlarda ve sosyal medya üzerinde sık karşılaştığımız hametol kremleri içerisinde yer alan onarıcı bakım kremi birçok amaca da temsil ediyor.

Abdi İbrahim firması tarafından üretilerek eczanelerde kolayca bulabileceğimiz hametol onarıcı bakım kremi, kimyasal içeriklerle değil, tamamen bitkisel olarak üretilen bir ürün.

İçerisinde yer alan;

 • Hamamelis,
 • Provitamin B5,
 • Buğday tohumu yağı,
 • E vitamini ve
 • Shea Butter

Sayesinde cilt kuruluğunun giderilmesine, tahriş olmuş cildin onarılmasına yardımcı olur.

 

İçindekiler

Hametol Onarıcı Bakım Kremi Hangi Bölgelerde Kullanılır

 

Hametol Onarıcı Bakım Kremi Hangi Bölgelerde Kullanılır
Hametol Onarıcı Bakım Kremi Hangi Bölgelerde Kullanılır

 

Hametol onarıcı bakım kremini el, ayak, vücut, topuk, diz, dirsek gibi birçok alanda kullanabilirsiniz.

Yıpranan, su kaybı yaşayan, ciltlerin nemlenmesine yardımcı olurken, hasarlı ciltleri en kısa sürede onarmayı hedefler.

İçerisinde bulunan ürünler sayesinde cilde gerekli olan vitamin ve mineralleri kazandırmaya, cilt bariyerini güçlendirmeye yardımcı olur.

Bitkisel içerik olmasından kaynaklı tüm cilt tipleri ile uyumlu olan hametol onarıcı bakım kremi, içeriğinde herhangi bir renklendirici ve paraben içermez.

 

Hametol Onarıcı Bakım Kremi Neye İyi Gelir

 

Hametol Onarıcı Bakım Kremi Neye İyi Gelir
Hametol Onarıcı Bakım Kremi Neye İyi Gelir

 

Bu kremin asıl özelliği cildi nemlendirmektir, ve içerisinde bulunan mineral maddeleri ile beslemektir. Bu sebeple kış aylarında mutlaka yanınızdan eksik etmeyin. Çünkü özellikle soğuk havalar ile beraber zarar gören ve yıpranan cildinizi, onararak bakım yapan bu kremi aşağıdaki durumlarda da kullanabilirsiniz.

 • Epilasyon, ağda sonrası, lazer uygulaması sonrasında bu uygulamaların cildinizde oluşturduğu tahriş ve kızarıkların onarımında kullanılabilmektedir.

Hametol Onarıcı Bakım Kremi Bebeklerde Kullanılır Mı

 

Hametol onarıcı bakım kremi bebeklerde de kullanılabilir, onarıcı etkisi kızarıklıklara ve tahrişi engellemeye yardımcı olmaktadır.

Özellikle bez kullanan bebeklerde dışkıda yer alan tahriş edici enzimler bebeğin poposuna zarar vermektedir, ayrıca bebeklerin cildi sürtünmelere karşı daha savunmasızdır.

Her bez değişiminde hametol baby pişik kremi uygulayarak bu tür olumsuz durumlardan kaçınabilirsiniz.

 

Hametol Onarıcı Bakım Kremi Hamilelikte Kullanımı

 

Hametol Onarıcı Bakım Kremi Hamilelikte Kullanımı
Hametol Onarıcı Bakım Kremi Hamilelikte Kullanımı

 

Hametol onarıcı bakım kremi hamilelikte kullanımı hakkında uzman kişiler tarafından yardım almak gerekir. gebelikte el kremleri, cilt bakım kremleri kullanılmasında sakınca görülmese de riskli bir gebeliğe sahipseniz her adımı doktorunuza danışmanız gerekir. hametol onarıcı bakım remi bitkisel olarak üretilen bir kremdir. Fakat kullanım esnasında her hangi bir yan etkisine rastlanırsa doktora sorulmalı. Eğer hamilelikle hametol kullanımı konusunda tedirginseniz doktorunuza danışmalısınız.

 

Hametol Onarıcı Bakım Kremi Kullananlar

 

Hametol Onarıcı Bakım Kremi Kullananlar
Hametol Onarıcı Bakım Kremi Kullananlar

 

Hametol onarıcı bakım kremi kullananlar, kremden memnuniyetlerini dile getirerek birçok kişiye öneriyor. Herhangi bir yan etkisine rastlamadan gönül rahatlığı ile kullananların sayısı her geçen gün artış gösteriyor.

Ciltteki kızarıklıklardan tutun da, ciltte ki pullaşmaya kadar giderildiğini açık platformlarda belli eden kullanıcılar sayesinde bizde sizlere gönül rahatlığı ile önerebiliyoruz. Sadece onarıcı bakım kremi olarak değil hametol birkaç seçeneği ile karşımıza çıkıyor. Hametol cilt bakım kremi, hametol onarıcı bakım kremi, bebek pişik kremi gibi seçenekleri mevcut bulunur. Aşağıda bir kaç kullanıcı yorumunu vermek istiyorum.

 

 • Ne zamandır denemek istediğim bir üründü, gece bakımı yaparken kullanıyorum, kokusu çok doğal ve cildimdeki pamuk gibi hissi çok beğeniyorum.

 

 • Cildim çok hassas, kremlere karşı direk allerjik bir tepki verebiliyor. Ürünü kullanmaya başladığımdan beri yüzüm ve ellerim için sonucun çok iyi olduğunu söyleyebilirim, özellikle yağlı bir his bırakmamasını çok seviyorum.

 

 • Bu tip ürünleri cildim gereği önceden de kullandım, sanki bu ürün diğerlerine göre biraz daha önde, kullandıkça ortaya çıkacak.

 

 • Boyut olarak biraz küçük, fakat cildi yumuşacık yapıyor.

 

 • Ürün gerçekten beklentilerimi karşılıyor,sürdükten çok kısa bir süre sonra emiliyor. Cildim çok hassas olmasına rağmen kullandığımdan beri bir sorun ile karşılaşmadım.

 

 • Maske taktığım müddetçe kulaklarımın arkasında tahrişler oluştu, hametolu bu bölgeye uyguladım ve çok iyi geldi.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status