CinsellikSağlık

Hamile Kalmak için Pozisyonlar

Daha önce evlilikte cinsellik nasıl olmalı yazımızı yayınlamıştık. Gelin bu sefer bu konuyu biraz daha ilerletelim ve hamile kalmak için pozisyonlar ve görsellerini sizlerle buluşturalım.

Hamile kalmaya çalışmak seks sırasında eğlenmekten daha fazlasıdır. Gebe kalma şansınızı en üst düzeye çıkarmak için yatakta uygun pozisyonu doğru yapmak şansınızı arttıracaktır.

Öncelikle size en büyük püf noktayı vereceğim daha sonra hamile kalmak için pozisyonlara geçeceğiz. öncelikle doğurgan olduğunuz günler adet döngüsü ile hesaplanır, teknolojinin ilerlemesi ile bir takım uygulamalar ile doğurganlık oranının fazla olduğu günler hesaplanabiliyor. Bunlardan birisi ovia uygulaması olup, adet döngüsüne göre doğurganlık hesaplaması yapar.

 

 

İçindekiler

Hamile Kalmak için Pozisyonlar ve Görselleri

 

Hamile Kalmak için Pozisyonlar ve Görselleri
Hamile Kalmak için Pozisyonlar ve Görselleri

Bildiğiniz üzere misyoner(üstte erkek partner) ve doggy style (köpek tarzı arkada adam) adı verilen pozisyonlar derin penetrasyona izin veren ve spermin rahim azğına daha yakın olduğu pozisyonlardır.

En kötü pozsiyonlar ise ayakta yada kadının üstte olduğu pozisyonlardır çünkü bu pozisyonlarda yerçekimi aleyhinize çalışır. Yine seksten yani erkeğin boşalmasından hemen sonra kadının ayağa kalması da hamile kalma olasılığınızı azaltacaktır. Spermler oldukça iyi yüzücülerdir, vajina içine yerleştikten 15 dakika sonra rahim ağzına ulaşırlar.

Cinsel ilişkiden sonra sırtınızın altına bir yastık koymakta spermin doğru yöne yüzmesini sağlayabilir.

Şimdi gelelim en makul hamile kalma pozisyonlarına sizler için yabancı yayınlardan Türkçeye çevirip sizlere sunmaya çalıştık.

 

Misyoner Pozisyonu

 

Misyoner Pozisyonu ile Hamile Kalmak
Misyoner Pozisyonu ile Hamile Kalmak

Bu pozisyon derin penetrasyona izin verir, spermin rahim ağzına ve uterusa girmesini çok daha kolay hale getirir. Misyoner pozisyonu hamile kalmak için öne çıkan ilk pozisyondur.

 

Kalçaları Kaldırma Hamile Pozisyonu

 

Kalçaları Kaldırarak ile Hamile Kalma Pozisyonu
Kalçaları Kaldırarak ile Hamile Kalma Pozisyonu

Spermin servikse, uterusa ve fallop tüplerinize yüzmesini teşvik etmek için kalçalarınızın altına bir yastık koyun ve kaldırın. Görselde yastık bulunmuyor fakat ilişki sırasında siz yastık koyabilirsiniz.

 

 

Köpek Stili ile Hamile Kalma Pozisyonu

 

Köpek Stili Pozisyon ile Hamile Kalma Pozisyonu
Köpek Stili Pozisyon ile Hamile Kalma Pozisyonu

Bu pozisyon en doğal pozisyon olarak kabul edilir, bir çok hayvanda bu pozisyonu kullanır. Bu pozisyon daha derin penetrasyona izin verir, bu sebeple bu pozisyonu avantaja çevirebilirsiniz.

 

Yan yana Hamile Kalma Pozisyonu

 

Yan yana Hamile Kalma Pozisyonu
Yan yana Hamile Kalma Pozisyonu

Sırt sorununuz varsa veya herhangi biriniz aşırı kiloluysa bu rahat bir pozisyon olabilir. Birbirinize bakacak şekilde yan yana yatabilir veya erkek kadının arkasına geçip bu pozisyonu tercih edebilirsiniz.

 

Bonus: Baş Aşağıyı Hamile Kalma Pozisyonu

 

Kadın Üstte Pozisyonu ile Hamile Kalma
Kadın Üstte Pozisyonu ile Hamile Kalma

Bu pozisyon diğerlerine göre zorluk seviyesi zor olan pozisyondur fakat kadın hakim olan pozisyonda spermlerin uterusa doğru hızlı yüzmesini sağlayan bir pozisyondur. Erkek partner rahim ağzına bu pozisyonda kolayca erişebilir, bir kanepe kullanabilirsiniz, kadın partnerin kalçalarının hafif kaldırılması gereken bir pozisyondur.

Bu 5 pozisyon da hamile kalmak için önemli pozisyonlardır, ilişkide zevk almaktan ziyade hamile kalmak isteyenler için çok güzel alternatiflerdir, ilerleyen yazılarımızda kadınların en sevdiği pozisyonlar resimli ve erkeklerin en sevdiği pozisyonlar resimli olarak sizlere sunacağız.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status