GebelikGenelSağlık

Hamilelik Sonrası 18 Göbek Görseli

Çatlaklar, sarkık cilt ve hamilelik sonrası göbeğin aldığı hal ne yazık ki kitaplarda ki gibi mükemmel gözükmüyor. Gerçekte bu göbekte oluşan çatlaklar aslında bu dünyaya yeni bir hayat getirmenin izidir. En önemlisi tüm bu zorluklar, sarkık göbek ve ağrılar yeni doğan bebeklerin yüzlerini gördüğünüz an unutulur.

Ne de olsa her zaman dediğimiz gibi önemli olan sağlıklı bir şekilde doğması. Annelerin çocuklarına bağlılıklarına hayran kalıyoruz ve bu fotoğrafları sizlerle paylaşmamızda ki amaç bu annelerin korkusuzca ve gururla bedenlerini hiçe sayarak, bu izi taşısalar bile çocuklarına duydukları sevgi.

 

Hamilelik Çatlakları Neden Oluşur

 

Karın bölgesinde hamilelik sonrası çatlak
Karın bölgesinde hamilelik sonrası çatlak

 

Hamilelik döneminde özellikle hormonal değişimlerden ve derinin gerilemesi sonucu en çokta hızlı kilo artışı sonucu çatlaklar ve lekeler oluşuyor. Özellikle hamilelik döneminde çok hızlı kilo alan ve gereğinden fazla kilo alan kadınlarda, hamileliğin son 3 ayında karın, göğüs, kalça ve bel bölgelerinde çatlaklara rastlanıyor.

 

hamilelikten sonra göbek sarkması
hamilelikten sonra göbek sarkması

 

Doğum Sonrası Oluşan Çatlaklar Nasıl Geçer

 

Hamilelik sonrası karında çatlak
Hamilelik sonrası karında çatlak

 

 

Gebelik sonrası çatlak oluşumu hemen hemen her kadında olur, buna engel olmak bazı durumlarda mümkün olabilir. Ilık su ile duş almak cildinize iyi gelecektir, ayrıca dairesel hareketlerle karın bölgenize masaj uygulayabilirsiniz, bu yöntemle çatlakları azaltmanız mümkün olabilir. Bazen ılık bazen de soğuk su ile duş alırsanız cildinizde şok etkisi yapar ve derinizi güçlendirecektir.

 

göbek bölgesinde çatlak
göbek bölgesinde çatlak

 

Bu konuyla alakalı piyasa da satılan mustela kremi vardır, diğer yazımızda bu çatlaklardan korunma yöntemlerini vereceğiz. Piyasa da bilinen en etkili krem mustela olsa da, bir çok korunma türü mevcut.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status