Sağlık

Heykeltraş Zayıflama Nedir, Kaç Seans, Kilo Verdirir Mi?

Hem erkeklerde hem de kadınlarda vücudun belirli bölgelerinde yağ birikimi sıklıkla görülebilen bir durumdur. Bu yağ birikimi kadınlarda erkeklerden çok daha yaygın olarak görülmektedir. Kadınlarda genellikle basen ve basen bölgelerinde aşırı yağ birikimi olur. Vücut yağ oranlarının kadınlarda yüzde 30’un, erkeklerde ise yüzde 25’in üzerinde olması sağlık açısından risk taşımaktadır. Bu nedenle bölgesel zayıflama yöntemleri kullanılarak bir takım çözümler uygulanmaktadır. Vücutta biriken bu yağ dokularının alınması ve vücudun forma girmesinin sağlanması işlemlerine heykeltraş zayıflama veya bölgesel incelme denir.

Bölgesel zayıflama veya bölgesel incelme yöntemi, fazla kilolu olmayan ancak vücudunun belirli bölgelerinde biriken fazla yağlardan kurtulmak isteyen kişilerin uyguladığı işlemdir. Günümüzde bölgesel zayıflama işlemleri çok kısa sürede yapılmaktadır.

İçindekiler

Heykeltraş Zayıflama Kilo Verdirir Mi?

Ünlüler tarafından oldukça popüler hale gelen bu zayıflama yöntemi, son yıllarda popülaritesini artırdı. Bu tedavilerden bazılarının kelimenin tam anlamıyla yağ hücrelerini (apoptoz) öldürdüğü iddia ediliyor, böylece vücudunuz yağ kaybeder ve daha ince görünür.

heykeltraş zayıflama
heykeltraş zayıflama kilo verdirir mi

Ancak vücut şekillendirme tedavileri gerçekten yağlardan kurtarıyor mu? Evet, vücudunuz yağ hücrelerinden kurtulur ve vücudun hedeflenen bölgelerindeki yağ görünümü azalır. İster ısı, ister soğutma veya ultrason kullanıyor olun, vücut şekillendirme tedavileri yağ hücrelerini öldürür ve bunlar sonraki birkaç ay içinde atılır o zaman tam sonuçları görürsünüz.

Heykeltraş Zayıflama Kaç Seans?

Bazı insanlar altı hafta içinde bir değişiklik görürken, diğerleri nihai sonuçlarını almak için üç aya kadar zamana ihtiyaç duyabiliyor. Yağ çeperinin kalınlığına göre 4, 8, 12 seansa kadar uygulama yapılabilmektedir. Heykeltraş yöntemi ile 2-12 cm kadar incelmek mümkün. Seans öncesi ve sonrası kullanıcıların bol içmesi gerekmektedir.

Heykeltraş Zayıflama Kimlere Yapılmaz?

Hamile bir kadın için uygun bir yöntem değildir. Hamilelik sırasında, fetüs büyüdükçe vücut önemli ölçüde değişir. Normal hamilelik kilo alımı, karın bölgesinde yağ birikmesine neden olur, bu da hamilelik sırasında yapılan herhangi bir kozmetik işlemin neredeyse anında geri alınacağı anlamına gelir.

Hamile bayanların yanı sıra kalp rahatsızlığı olan ve kalp pili kullananlar, 16 yaşından küçük bireyler, epilepsi hastaları, diyabet hastaları, yeni ameliyat olmuş kişilerde bölgesel incelme uygulaması yapılamaz.

Heykeltraş Kaç Cm İnceltir?

Son dönemde Türkiye’nin en yaygın zayıflama yöntemi olarak kullanılan bu yöntem ile tek seansta 7 santime kadar zayıflamak mümkün. Seans başına tedavi bölgesindeki yağ hücrelerinin %20-25’ini yok eder. İstenen sonuçları elde etmek için birden fazla seans gerekebilir.

Heykeltraş Zayıflama Mı 5G Mi?

G5 masajı uygulama açısından diğer masajlardan farklıdır. Bu masajda hızlı vibrasyon ve itme kompresyonları kullanılır. G5 masajı özel bir ritmik masaj aleti kullanılarak yapılır. Hızlı titreşimler sayesinde sıkılık sağlayan cihaz, selülit tedavisinde oldukça etkili bir yöntemdir. Özellikle selülit tedavisinde ve bölgesel incelmede kullanılan G5 uygulaması, kaslarda biriken laktik asit ve ödemin atılmasına da yardımcı olur. G5 masajı kan akışını hızlandırdığı için spazm tedavilerinde de kullanılabilir.

heykeltraş zayıflama
heykeltraş zayıflama mı 5g mi

G5 masajında bitkisel içerikli aromaterapi yağlarının uygulama bölgesine uygulanması tedavinin etkisini önemli ölçüde artırır. Selülit tedavisi, bölgesel incelme, cilt sıkılaştırma ve toparlama, bölgesel dolaşım hızlandırma, yağ yakıcı bölgeler G5 masajının tercih edilen halleri arasındadır. G5 masajında en önemli noktalardan biri uzmanın tecrübesi, eğitimi ve bilgisidir. Aksi takdirde yanlış kaslara masaj yapılamaz ve bu durum çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilir. G5 uygulamasının faydaları arasında;

 • Elde yapılan masajlardan 10 kat daha etkili ve güçlüdür.
 • Vücutta biriken fazla yağların yakılmasını sağlar.
 • Ciltte toparlayıcı etki yaratır.
 • Bölgesel zayıflama sağlar.
 • Selülitleri yok eder.
 • Fiziksel stresi azaltır.
 • Kasların ve eklemlerin hareketliliğini artırır.
 • Bölgesel dolaşımı düzenler.
 • Yorgunluk nedeniyle kaslarda biriken laktik asidi atar ve spazmları giderir.
 • Ödem ve toksin atma özelliği vardır.

Heykeltraş Zayıflama Zararları

Heykeltıraş zayıflama ile ilgili sık sorulan bir soru, yağ hücrelerinin tekrar büyüyüp büyümeyeceği ve herhangi bir zararı olup olmadığı yönündedir. Cevap hayır. Yağ hücreleri yenilenmez. Bu yağ hücreleri gittiğinde geri gelmezler ve yöntemin size herhangi bir zararı yoktur.

Tedavi neredeyse ağrısızdır ve yalnızca birkaç küçük yan etkisi vardır. Hastaların küçük bir yüzdesi, tedavi bölgesinde hafif şişlik, karıncalanma veya kızarıklık yaşayabilir ancak bu yan etkiler birkaç saat içinde kendiliğinden düzelir. Hastaların büyük bir çoğunluğu ağrı hissetmeyecek veya herhangi bir görünür tedavi belirtisine sahip olmayacaktır. Hastalar tedaviden hemen sonra tüm normal aktivitelerine devam edebilirler. İyileşme süresi yoktur.

Heykeltraş Zayıflama Yaptıranlar Yorumları

Heykeltıraş zayıflama yöntemi ile ilgili pek çok kullanıcı yorumu bulunmaktadır. Bunlar kişiden kişiye değişebileceği gibi hem olumlu hem de olumsuz olabiliyor.

Tedavi sonrası kilo almak hala mümkündür. Bu yöntem kalori alımınızı veya vücudunuzun kilo alma yeteneğini etkilemez. Kilo alırsanız, tedavi edilen bölgede kalan yağ hücrelerinin boyutu artacaktır. Bu olursa, maalesef kurtuldum dediğiniz yağlar geri gelebilir. Heykeltıraş zayıflama tedavisi alan çoğu kullanıcı sonrasında dengeli bir diyet, düzenli egzersiz ve sağlıklı bir uyku programı ile sağlıklı bir yaşam tarzı benimseyerek çok daha iyi sonuçlar aldığını belirtmiştir.

Heykeltraş Zayıflama Fiyatları

Vücudun her bölgesine uygulanabilen heykeltıraş zayıflama yöntemi en çok üst bacak, kalça, bel, göbek ve popo bölgesinde tercih edilir. Kişiye özel bir tedavi programı uygulandıktan sonra ihtiyaca yönelik olarak 10-15 seans arasında uygulanır. Seanslar fiyatları 500 TL –1000 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Heykeltraş Zayıflama Acıtır Mı?

Herkesin farklı seviyelerde hassasiyeti ve ağrı toleransı vardır, ancak vücut şekillendirme bölgesel incelme uygulanan çoğu insan minimum rahatsızlık yaşar. Sonrasında birkaç gün tedavi bölgesinde kızarıklık, şişlik, morarma ve hassasiyet olabilir. Bu etkiler kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir.

Heykeltraş Zayıflama Yöntemi Nedir?

Öncelikle bölgesel zayıflama isteyen kişi ve doktoru tarafından detaylı bir planlama yapılması gerekmektedir. Yağ miktarına, yağı tutan bölgeye ve vücudunuzun kendine has özelliklerine göre operasyon için bir yöntem belirlenmelidir.

heykeltraş zayıflama
heykeltraş yöntemi ile zayıflama

Bölgesel inceltme yapılacak bölgeye konulan başlıklar vücuttan 2-3 cm uzağa ayarlanarak işleme başlanır. Yağ tabakasının ne kadar seçici olduğu ekrandan izlenir ve ona göre uygulama yapılır. Uygulama sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez. Sadece uygulama yapılan bölgede rahatsız etmeyecek bir sıcaklık oluşabilir. Bu sayede ısınan yağ dokuları küçülür ve yok olur. İşlem sırasında cilt yüzeyinde ısınma olacağı için yağ eritme işleminden sonra bölgede sarkma olmaz. Bu sayede sağlıklı bir incelme gerçekleşir. İşlemden sonra 1-2 saat vücutta sıcaklık hissedilebilir. Bölgesel incelme operasyonunda kullanılan yöntemler:

 • Soğuk tedavi (CoolSculpting) yağ hücrelerini öldürecek kadar soğuk bir sıcaklık kullanır, ancak cildinize zarar vermez. Bir cihaz derinin bazı kısımlarını emerek çeker, ardından belirli bir süre boyunca altındaki yağı yok etmek için soğutur. Bu işlemi çene, kollar, karın, aşk kolları ve uyluklar dahil olmak üzere vücudun birçok bölgesinde uygulayabilirsiniz.
 • Sıcak tedavi (SculpSure) Cihaz lazer enerjisi kullanarak yağ hücrelerinin yapısını bozar ve vücut daha sonra ölü hücreleri yok eder. Bu işlem kıvrımlı vücut bölgelerinde iyi çalışmaz. İşlem mide ve uyluklar için en iyi sonucu verir.
 • Ultrason tedavisi (UltraShape). Bu tedavi türü, yağları parçalamak için ultrason enerjisi kullanır. Tedavi seansı başına yaklaşık bir saat süren dört tip arasında en fazla zaman harcayanıdır. Sizi bir makineye bağlamak yerine, bir teknisyen cihazı manuel olarak hareket ettirir. Yağı parçalamak ve yok etmek için mekanik bir titreşim kullanır. Bu karın bölgesi üzerinde çalışır ve diğer bölgeler için değildir ve rahatsızlık vermez.
 • Radyofrekans enerjisi (truSculpt, Vanquish). Radyofrekans cihazları, ısı oluşturmak ve yağ hücrelerini yok etmek için enerji sağlar. Hücrelerdeki suyu hedeflerler, bu nedenle vücudunuzu önceden iyice nemlendirmeniz gerekmektedir. Çünkü susuz kaldığınızda tedavi o kadar etkili olmaz. Bu işlem sırasında bir sıcaklık hissi hissedebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status