GenelSağlık

Hızlı Kilo Vermenin Kolay Yolları

Kilo vermekte zorlanıyor musunuz? Eğer böyle bir probleminiz varsa bu yazımızda kilo vermek için tavsiyelerimizi bu yazımızda okuyabilirsiniz.

Her insanın uygulayabileceği  kolay kilo vermek için genel tavsiyeler içermektedir. Bu tavsiyelerin bir kaçını diyetiniz ile birlikte birleştirirseniz, diyetten maksimum performans alabilirsiniz. Bu tavsiyelere bir göz atalım.

 

İçindekiler

Diyet Performansınızı Maksimuma Çıkaracak 6 Tavsiye

 

Diyet Performansınızı Maksimuma Çıkaracak 6 Tavsiye
Diyet Performansınızı Maksimuma Çıkaracak 6 Tavsiye

 

Yazımızda yaptığınız diyetlerin performansını en üst seviyeye ulaştıracak, hedeflediğiniz kiloya sizi ulaştıracak 6 tavsiyeye yer verdik. Bu tavsiyeleri uygulayıp, diyetinize sadık kalırsanız, hedeflediğiniz kiloyu belirlenen sürede çok rahat verebilirsiniz.

Sabah Erken Kalkın

 

Sabah erken saatlerde kalkmanın hem vücudun dinç olmasına hem de enerji yakmanıza büyük faydası var. Çevremizde sabah erken kalkıp gün boyu çalışan insanların daha enerjik olduğunu görmüşsünüzdür.

Tam tersi öğle vakitlerine kadar yatmak vücudu hantallaştırır tembel hale getirir. Kendinize yeni bir alışkanlık belirleyin yarın erken saatlerde güne başlayın.  Metabolizmamız daha hızlı çalışmaya başlasın.

 

Hareketli Olun| Hantallığa Alışmayın

 

Hareketli Olun Hantallığa Alışmayın
Hareketli Olun Hantallığa Alışmayın

 

Hareket etmek vücudumuzun ısınmasını ve  yorulmasını sağlar. Böylece enerji harcarız. Metabolizmamız enerjiye ihtiyaç duyduğunda önce karbonhidratları sonra yağları en son proteinleri yakmaya başlar.

Günümüzü oturarak geçirmek hem yağ birikimine hem de hantallığa neden olur. Bunun için mümkün olduğunca gün içerisinde hareketli olmaya çalışın.

 

Her Gün Yarım Saat Yürüyüş

 

Günlük yürüyüşler yapın, yürüyüş yapmak koşmaya göre daha kolay kilo verdirir. Hem daha çok yorulmazsınız hem de pes etmemiş olursunuz.

Kendinize hedefler koyun; şuraya kadar yürüyeceğim şuradan döneceğim şeklinde.  Yürürken müzik dinleyip rahatlayabilirsiniz.

 

Uykunuzu Alın | Uykusuz Kalmayın

 

Uykunuzu Alın Uykusuz Kalmayın
Uykunuzu Alın Uykusuz Kalmayın

 

Nitelikli bir uyku için 8 saat yeter, bir yetişkin günlük en az 8 saat uyumalıdır, tabi ki bu yaşınıza göre değişkenlik sağlar.  Bu nedenle günlük sabit 8 saat uyuyacak şekilde bir uyku düzeni oluşturun.

Bir süre bu düzene uyuduğunuzda sizde göreceksiniz ki istemeseniz de belli bir saatte uykunuz gelmeye başlayacak. Böylece gece uyuma problemleriniz varsa bunu da çözmüş olacaksınız.

 

Abur Cuburlardan Uzak Durun

 

Gün içerisinde çok fazla yağlı ve şekerli yiyecek-içecek tüketmemeye çalışın. Mümkün olduğunca cips, kola, çikolata  gibi kalori deposu yiyeceklerden uzak durun. Karnınızı bunlarla doyurmayın.

Sürekli aynı yiyecekler yerine farklı yiyecekler tercih edin.

 

  • Fast-food tarzı katı ağır yiyecekleri azaltın.
  • Mümkünse sulu yiyecekler yemeye çalışın. Örneğin;  bir kase çorbaya talip olun.

 

Günlük Su İhtiyacınızı Alın

 

Günlük Su İhtiyacınızı Alın
Günlük Su İhtiyacınızı Alın

 

Bir insanın günlük 2,5 lt suya ihtiyacı vardır. Suyun kilo verme üzerindeki etkisi önemlidir.  Gün içerisinde su tüketin. Su tüketimi hem boşaltım sisteminiz hem de sindirim sisteminiz için gereklidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status