Saç RengiSaç

Işıltılı Açık Kumral Saç Rengi

Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren ışıltılı açık kumral saç rengi ve modelleri görselleri ile oluşturduğumuz içeriğimizden boya numaralarına ulaşabilirsiniz.

Işıltılı açık kumral saç rengi tonları ve boya numaraları ile saçlarınıza bir şans verin, özellikle buğday tenlilere ve beyaz tenliler ile muhteşem uyum yakalayan bir saç rengi.

Son dönemlerde birçok insan saç ve makyajıyla doğal görünüme sahip kişilerin daha hoş ve göz kamaştırıcı güzellikte olduğunu belirtiyor. Bu konuda en önemli şeylerden biri, saç renginin doğal durması diyebiliriz.

Işıltılı Saç Rengi Kimlere Yakışır
Işıltılı Saç Rengi Kimlere Yakışır

Açık Kumral Işıltılı Saç Rengi

Yazımızın devamında sizler için saç renginizin son derece doğal durması için uygulanabilecek yöntemlerden detaylı bir şekilde bahsettik.

Doğallık denilince şüphesiz akla ilk gelen yöntemlerden biri ışıltıdır. Birçok boya rengi ve tonları bu yöntem için kullanılabilir.

Işıltılı Koyu Kumral Saç Rengi
Işıltılı Koyu Kumral Saç Rengi

Biz buna verilebilecek en iyi örneğin açık kumral ışıltılı saç rengi olduğunu düşünüyoruz. Bu rengin içerisinde bulunan ışıltılar, doğallığınızın yanı sıra yüzünüze de inanılmaz bir ışıltı getirecektir.

Bu sayede daha dinamik ve neşeli bir görünüme kavuşmuş olacaksınız. Peki açık kumral ışıltılı saç rengi tam olarak nedir? Kahverengiden daha açık, içinde sarıya yakın tonlarda ışıltılar bulunduran bir renktir.

Işıltılı Açık Kumral Saç
Işıltılı Açık Kumral Saç
Işıltılı Açık Kumral Saç Rengi Tonu
Işıltılı Açık Kumral Saç Rengi Tonu

Bu renk, genelde klasik kahverenginin kattığı doğallık havasından tamamen kopmak istemeyen ancak saçına hacim kazandırmak ve saçın mat görünümünden uzaklaşmak isteyen kişiler tarafından çokça tercih edilir.

Işıltılı Açık Kumral Saç Rengi Tonları
Işıltılı Açık Kumral Saç Rengi Tonları
Işıltılı Açık Kumral Saç Rengi modelleri
Işıltılı Açık Kumral Saç Rengi modelleri

Işıltılı Açık Kumral Saç Rengi Boya Numaraları

Bu saç renginin birçok tonu bulunmaktadır ve hemen hemen hepsi açık kumral olarak bilinmektedir. Bu nedenle size en çok yakışacak tonu bulmakta zorlanabilirsiniz.

Işıltılı Açık Kumral Saç Rengi Modelleri Kimlere Yakışır
Işıltılı Açık Kumral Saç Rengi Modelleri Kimlere Yakışır

Evde yapmak yerine profesyonel bir kuaförden yardım alarak istediğiniz renk tonuna ve ışıltıya rahatlıkla kavuşabilirsiniz. Ancak yine de evde denemek isteyenler için birkaç boya numarası ve markası önerebiliriz:

  • Koleston 8/0 Açık Kumral
  • Garnier Color Naturals Saç Boyası Doğal Açık Kumral No: 8N
  • Nevacolor Tüp Boya 9.1 Küllü Çok Açık Kumral
  • L’Oreal Paris Loreal Excellence 6.03 Doğal Işıltılı Açık Kahve
  • Clemency 8.1 Açık Küllü Kumral
  • Morfose 8.11 Açık Küllü Kumral Saç Boyası
  • MAXX DELUXE NATURAL BEAUTY 8.11 Yoğun Açık Küllü Kumral
  • Wella Illumina 8/ Açık Kumral Saç Boyası
Işıltılı Açık Kumral Saç Rengi Modeli
Işıltılı Açık Kumral Saç Rengi Modeli
Işıltılı Açık Kumral Saç Rengi Kime Yakışır
Işıltılı Açık Kumral Saç Rengi Kime Yakışır

Işıltılı Açık Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Genellikle buğday tenlilerin tercih ettiği bir renk olan ışıltılı açık kumral saç rengi içinde bulunan farklı tonlar ve ışıltılarla neredeyse her ten rengine uyum sağlar diyebiliriz. Yani özellikle beyaz tenlilerin de bu rengi kullanması sonucunda ortaya çok hoş görüntüler çıkabilir.

Işıltılı Açık Kumral Saç Modeli
Işıltılı Açık Kumral Saç Modeli

Bu ışıltılı ve doğal görünüm onları oldukça canlı bir hâle getirecektir. Ayrıca bu renk tonu esmer tenlilere de çok yakışabilir. Burada esmer tenlilerin dikkat etmesi gereken en önemli konu, eğer saç dipleri siyaha yakın veya çok koyu tonlarda ise açık kumral yerine koyu kumral tonlarını tercih edecek olmalarıdır. Bu sayede çok daha doğal bir görünüme sahip olabilirler.

Işıltılı Açık Kumral Saç Modelleri
Işıltılı Açık Kumral Saç Modelleri

Saça Işıltı Atmak Için Hangi Renk Boyalar Kullanılır?

Saça ışıltı atmak için kullanılan renklerin arasında sarı, kumral ve açık kahverengi tonları yer alır. Doğal sarı ışıltılar istiyorsanız piyasada çokça bulunan açık doğal sarı rengini kullanabilirsiniz. Ayrıca bu ışıltı uygulamasının başarılı bir sonuç vermesi için saç renginizin çok koyu tonlarda olmaması gerekir.

Aksi halde ışıltı işleminden önce saç açıcı boyalar kullanmanız önerilir. Saçınızın yanmadan, yıpranmadan doğal ışıltılara kavuşması için lütfen profesyonel bir yardım alın. Saç renginiz çok koyu değil ise bu renkten daha açık tonları tercih ederek çok yaygın bir yöntem olan balyaj ile düzgün bir şekilde ayrılmış saç tutamlarınıza ışıltı uygulayabilirsiniz.

Işıltılı Açık Kumral Saç Kimlere Yakışır
Işıltılı Açık Kumral Saç Kimlere Yakışır

Ombre yöntemi ile evde doğru ve eşit şekilde ışıltı atmak zordur. Bu yöntemle geçişli ve daha bol ışıltılar elde edilebilir, kuaförünüze danışabilirsiniz. Örneğin Bronde Ombre, içinde bulundurduğu sarı ve açık kahve tonları ile kahverengi saçlarınızı sıradanlıktan uzak, çekici bir hâle getirirken aynı zamanda saçınıza boyut kazandırır.

Bu işlemde açık kumral rengi dışında kullanabileceğiniz diğer renkler için ışıltılı kestane, doğal ışıltılı kahve, bakır gibi tonlardan söz edebiliriz.

Ayrıca bu ışıltılı saç renklerinin içinde bulundurduğu dore ve altın tonları, saçlarınızın mat görünümünü ortadan kaldırarak çok daha canlı ve parlak bir görüntüye ulaşmanızı sağlayacak. Bunlara ek olarak çılgın görüntüler için elbette pembe, mor, kızıl, mavi gibi canlı renkleri de ışıltıda kullanabilirsiniz.

Eğer doğallığınızı kaybetmeden son derece canlı gözüken saçlar istiyorsanız kesinlikle ışıltı yöntemini kullanmalısınız. Uygulamadan sonra uzun bir süre saçlarınızda aynı canlılığı ve parlaklığı görmek istiyorsanız saç bakımınızı da düzenli olarak yapmanızı öneririz.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status