CinsellikGebelik

Kaç Cinsel İlişkide Hamile Kalınır

Daha hızlı hamile kalmak istiyorsanız, ne zaman seks yapmanız gerektiğini, ne sıklıkta seks yapmanız gerektiğini ve her ay hamile kalma şansınızı artırabilecek veya azaltabilecek faktörlerin olup olmadığını bilmek isteyebilirsiniz. Peki, kaç cinsel ilişkide hamile kalınır?

Adet döneminiz olsa bile, adet döngünüzün herhangi bir zamanında hamile kalabileceğinizi bilmek önemlidir. Bu, doğum kontrol yöntemlerinin hamileliği önlemede çok güvenilir olmamasının nedenlerinden biridir.

Korunmasız seks her seferinde hamileliğe yol açmazken, sadece bir kez seks yaparsanız hamile kalabilirsiniz. Genel olarak, doğurganlık yaşla birlikte azalır ve gençlerin, yaşlı kadınlara göre yalnızca bir veya birkaç cinsel ilişki ile hamile kalma olasılığı çok daha yüksektir.
Hamile kalmakta zorlanıyorsanız, şansınızı en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabilecek bilmeniz gereken bazı şeyler var.

İçindekiler

İlk Denemede Hamile Kalınır Mı

 

İlk Denemede Hamile Kalınır Mı
İlk Denemede Hamile Kalınır Mı

 

İlk denemede hamile kalma ihtimali çok düşüktür. Hamile kalmak için yumurta çatlaması olan günlerde düzenli olarak cinsel ilişkiye girilmesi gerekir.

2 Kez İlişkide Hamile Kalınır Mı

2 Kez İlişkide Hamile Kalınır Mı
2 Kez İlişkide Hamile Kalınır Mı

 

Araştırmalara göre, gecede 3 saat içerisinde 2 kez ilişkiye girmek hamile kalma şansını artırıyor. Hamile kalmak istenirse, tek sefer yerine bir kere daha denenebilir.

Hamile Kalmak İçin Her Gün İlişkiye Girmek Gerekir Mi

Hamile Kalmak İçin Her Gün İlişkiye Girmek Gerekir Mi
Hamile Kalmak İçin Her Gün İlişkiye Girmek Gerekir Mi

 

Bir çok çift, gebe kalma umuduyla gün aşırı seks yapmaya çalışır. Uzmanlar hamilelik şansını artırmak için doğurganlığın zirvede olduğu günde bir kez cinsel ilişkiye girmeyi öneriyor.

Ayrıca bir uzmanına görünerek, gebe kalmak için ne sıklıkla seks yapmanız gerektiği konusunda en iyi bilgiyi alabilirsiniz.

En Çok Hangi Zaman Hamile Kalınır

En Çok Hangi Zaman Hamile Kalınır
En Çok Hangi Zaman Hamile Kalınır

 

Yeterince sık cinsel ilişkiye giriyorsunuz ve acilen hamile kalmaya çalışmıyorsanız, cinsel ilişki zamanlamasını planlamaya çalışmak gerekli olmayabilir.

Ancak, yakında hamile kalmak istiyorsanız, cinsel ilişki için en iyi zamanı bilmek size yardımcı olabilir.

Her ay, seksin hamileliğe yol açma olasılığının en yüksek olduğu bir haftanız var. Bu, doğurganlık döneminiz olarak kabul edilir ve yumurtlamadan iki ila üç gün önce başlar.

Hamile kalmanın en iyi şansı yumurtlamadan hemen önceki o günlerde.

Döngünüzün 14. gününün normalde yumurtlama dönemidir. Bu sebeple birçok kadın 11, 12 ve 13. günlerde cinsel ilişkiye girer ve 14. günü ile hesaplanırsa gebe kalma şansı vereceğini düşünür.

Fakat birçok kadın 14. günde yumurtlamaz.

Normal yumurtlama 10. gün kadar erken ve 20. gün kadar geç olabilir. Adet düzensizliğiniz varsa yumurtlama daha sonra da gerçekleşebilir.

 

Araştırmalar, cinsel ilişki için en iyi günün, en verimli servikal mukusu fark ettiğiniz gün olduğunu söylüyor. Servikal mukus, sperm hareketliliğini (hareketini) iyileştirir ve hayatta kalmalarına yardımcı olur.

Hayatta kalan ve yumurtanızı serbest bırakan fallopi tüplerinize giden sperm sayısı ne kadar fazlaysa, döllenme olasılığı o kadar yüksek olur.

Cinsel zevk, hamile kalma şansını artırabilir, ancak her cinsel ilişkiye girdiğiniz bunun şimdiye kadarki en ateşli ilişkiniz olduğu konusunda endişelenmenize gerek yok. Kadın orgazmının gebe kalma olasılığını artırmaya yardımcı olabileceği teoriden ibarettir, herhangi bir kanıt yoktur.

Cinsel İlişkiye Girdikten Sonra Kaç Gün Sonra Hamile Kalınır

Cinsel İlişkiye Girdikten Sonra Kaç Gün Sonra Hamile Kalınır
Cinsel İlişkiye Girdikten Sonra Kaç Gün Sonra Hamile Kalınır

 

Cinsel birlikteliğin hamileliğe yol açtığını biliyoruz. Ancak cinsel ilişkiden ne kadar sonra gerçekten hamile kalabilirsiniz?

Yumurtlamanın ardından yaklaşık 5 gün içinde yaptığınız herhangi bir korunmasız cinsel ilişki, yeterli spermin döllenmeye hazır ve beklemede kalmasına neden olabilir.

Başka bir deyişle, sağlıklı spermler zaten son varış yerlerinde takılıyorsa, yumurtlamadan yaklaşık bir hafta önce seks yaptıktan sonra hamile kalabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status