SaçSaç KesimiSaç ModelleriSaç Rengi

Kadife Kahve Saç Rengi ve Modelleri Kataloğu

Son yıllarda kadınların yoğun olarak kullandığı saç renklerinin başında kahve ve kahvenin tonu olan kadife kahve saç rengi gelmektedir. Koyu renk olması dolayısıyla hem her ten rengine hem de her göz rengine uyum sağlamaktadır. Bu bakımdan ülkemizde ve dünyada sıklıkla kullanılan renklerin başında gelmektedir.

Koyu ton ve esmerlerin yoğun yaşadığı ülkemizde genellikle doğal saç renkleri kahverengi ve siyah olmaktadır. Doğallığından vazgeçmek istemeyen kadınlar saç renklerini genelde saç renklerine yakın renkler kullanmaktadır. Kadife kahve saç rengi doğal renklere yakın olması nedeniyle sıklıkla tercih edilen renklerden biridir.

 

Kadife Kahve Saç Rengi
Kadife Kahve Saç Rengi

 

Özellikle son dönemlerin en trend renklerinden olan kahve tonlarından kadife kahve rengi içerisinde barındırdığı ışıltı ve parıltılarla kahve renklerine yeni bir boyut kazandırmıştır.

Mat ve solgun kahve renklerini kullanan kadınlar kadife kahveyi kullandıklarında doğru rengi kullanmış olmaktadır. Saçlarına ışıltı ve parlaklık kazandıran bu renk sayesinde sağlıklı ve canlı saçlara sahip olmaktadırlar.

 

Kadife Kahve Rengi Saç Modeli
Kadife Kahve Rengi Saç Modeli

 

Saçlara kazandırdığı canlılığın yanında tenlere olan uyumuyla da doğallığı tercih eden kadınlara önerilen renklerin başında gelmektedir.

 

Uçları Açık Kadife Kahve Saç Rengi
Uçları Açık Kadife Kahve Saç Rengi

 

Kadife Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Uzun Kadife Kahve Saç Rengi
Uzun Kadife Kahve Saç Rengi

 

Kestane rengine yakın bir renk olan kadife kahve saç rengi günümüzde sıklıkla karşımıza çıkan renklerden biridir. Koyu kahvenin ışıltılı hali olması saçlara farklı bir boyut kazandırmasına olanak tanımıştır. Sağlıklı, parlak ve ışıltılı saç rengi olan kadife kahve ile alakalı merak edilen bütün sorulara yazımızda yanıt vermeye çalışacağız.

 

Işıltılı Kadife Kahve Saç Rengi
Işıltılı Kadife Kahve Saç Rengi

 

Kadife kahve saç rengi birçok kadın tarafından kullanılmak istenen bir renktir. Ancak saç boyamalarında ortaya sorunlar çıkması dolayısıyla kadınların çoğu bu işlemi evde yapmaktan çekinmektedir. Ancak diğer birçok rengin aksine kadife kahve saç rengi evde güvenle ve rahatlıkla kullanılabilir.

 

Çok Açık Kadife Kahve Saç Rengi
Çok Açık Kadife Kahve Saç Rengi

 

Kadife kahve saç rengini elde etmek isteyen buğday tenli kadınların kullanımına en uygun olan renk Loreal Paris Casting Creme Gloss 400 kestane saç boyasıdır. Bu boya evde rahatlıkla kullanılabilir. İçerisinde barındırdığı altın ışıltılarla buğday tenli kadınların cildine canlılık hissi verecektir. Kahverengi ve koyu renk saçlarda da kolaylıkla tutacaktır.

 

Açık Kadife Kahve Saç Rengi
Açık Kadife Kahve Saç Rengi

 

Esmer tenli kadınların kullanımı için ise Loreal Paris Excellence Creme 4 Koyu Kahve saç boyası önerilmektedir. Esmer tenlere oldukça yakışan bu renk doğal bir görünüm hissi verecektir. Boya kutusunun üzerinde yazan talimatlara uyulduğu takdirde ortaya kaliteli sonuçlar çıkacaktır.

Boyama yapıldıktan sonra saçın rengini ve sağlığını korumak için bakımı da oldukça önemlidir. Haftada 1 kez yapılacak olan saç maskesi ile boyanın kalıcılığını artırmak mümkündür. Bu sayede boyanın kalıcılığı 28 yıkamaya kadar geçerli olmakta ve uzun süreli parlaklık korunmaktadır.

 

Kadife Kahve Saç Stili
Kadife Kahve Saç Stili

Kadife Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Kadife Kahverengi Saç Modelleri
Kadife Kahverengi Saç Modelleri

 

Kadife kahve saç rengi koyu, doğal ve ışıltılı bir renk olmasından ötürü hemen hemen bütün kadınların kullanımına uygun bir renktir. Ancak kadife kahvenin içerisindeki altın ışıltılar en çok buğday tenli kadınlara yakışmaktadır. Altın ışıltılar cilde aydınlık ve canlılık kazandırarak buğday teninin solukluğunu ortadan kaldırmaktadır.

 

Kadife Kahve Saç Rengi ve Modelleri
Kadife Kahve Saç Rengi ve Modelleri

 

Buğday teniyle beraber esmerlerde de sıkça kullanılan ve sevilen bir renktir. Esmerlerin doğal saç rengi durmakta ve göz renkleri ve tenleri ile bir bütünlük oluşturmaktadır.

Bu ten renklerinin yanında beyaz tenli kadınların da kullanımına açık bir renktir. Beyaz tenli kadınların kullanımında ortaya bir zıtlık oluşturarak aslında beyaz tenin solukluğunu almaktadır. Böylece ortaya sıcak bir renk çıkmış olmaktadır.

 

Kadife Kahve Saç Rengi uygulaması
Kadife Kahve Saç Rengi uygulaması

 

Kadife Kahve Saç Rengi Olan Ünlüler

Kadife Kahve Balyaj Saç Rengi
Kadife Kahve Balyaj Saç Rengi

 

Bazı kadife kahve saç rengi olan ünlüleri aşağıda verdik, üstüne tıklayarak saç renklerine ulaşabilirsiniz.

Kadife Kahve Saç Nasıl Elde Edilir
Kadife Kahve Saç Nasıl Elde Edilir

 

Kadife Kahve Saç Rengi Boya Numaraları

Kadife Kahve Saç Modelleri
Kadife Kahve Saç Modelleri

 

Son zamanlarda sıkça kullanılması kadife kahve saç renginin çok fazla araştırılmasına neden olmuştur. Bu rengi kullanmak isteyen çoğu kadın doğru rengi bulmak için saç boya numaralarını araştırmaktadır.

 

Koyu Saça Kadife Kahve Saç Rengi
Koyu Saça Kadife Kahve Saç Rengi

 

Bu saç rengini ünlü isimlerin de kullanması daha çok seveninin ortaya çıkmasına olanak tanımıştır. Bu açıdan bu rengi kullanmak isteyenler için kadife kahve saç boya numaraları şu şekildedir:

  • Koleston Set Saç Boyası 4/77 kadife kahve
  • Loreal Paris Excellence Creme 4 koyu kahve saç boyası
  • Loreal Paris Casting Creme Gloss 400 kestane saç rengi boyası

Çeşitlerinden herhangi biri elde edilerek boyama işlemi yapılabilir. Bu boyalar hem şık kullanım sağlamakta hem de saçların sağlıklı olmasına olanak tanımaktadır.

 

Kadife Kızıl Saç Rengi
Kadife Kızıl Saç Rengi
Koyu Kadife Kahve Saç Rengi
Koyu Kadife Kahve Saç Rengi

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status